Film "Diuna" już wkrótce. Co o nim wiadomo?

Data: 2020-04-18 18:46:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Parę dni temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu filmu Diuna, adaptacji kultowej powieści Franka Herberta z 1965 roku. Co wiadomo o nowym filmie?

Obrazek w treści Film "Diuna" już wkrótce. Co o nim wiadomo? [jpg]© 2020 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. Courtesy of Warner Bros. Pictures and Legendary Pictures

14 kwietnia w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie przedstawiające jednego z aktorów, Timothée Chalameta wcielającego się w bohatera nowej adaptacji kultowej powieści Franka Herberta. Zdjęcie opublikowane przez Vanity Fair zrobiło furorę, a kilka dni później wrzucono także inne fotosy z produkcji. Nic dziwnego, na nową wersję Diuny fani powieści science fiction czekali od dawna.

Diuna – opis

O czym będzie film Diuna? Przedstawi on losy bohaterów w przestrzeni kosmicznej przyszłości. W centrum tamtejszego wszechświata znajduje się planeta Arrakis, inaczej zwana Diuną. To właśnie na niej znajdują się złoża ważnego melanżu, substancji, która umożliwia przedłużenie życia, przewidywania przyszłości oraz podróży kosmicznych.

DiunaFot. Chiabella James / © 2020 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

Niebawem władzę nad planetą przejmują Atrydzi, którzy otrzymują Diunę w formie lenna z zarządzenia Padyszacha Imperatora Szaddama IV. Na podstawie tej decyzji planetę muszą opuścić także jej obecni właściciele, zaciekli wrogowie Atrydów, Harkonnenowie.

Nowi właściciele planety nie zdają sobie jednak sprawy, że całe ich zwycięstwo jest jedynie pozorne, wszak przejęcie planety zostało ukartowane. Niebawem planeta zaatakowana zostanie przez siły Imperium i Harkonnenów, a książę Paul zrobi wszystko, by przy pomocy  rdzennych mieszkańców Diuny, zdobyć imperialny tron.

Diuna – obsada

Pierwsze informacje na temat nowego filmu Diuna pojawiały się już w 2008 roku, kiedy to prawo do produkcji zyskało studio Paramount Pictures. Projekt porzucono jednak w 2011 roku. Faktyczne prace nad filmem, który będziemy mogli zobaczyć wkrótce, rozpoczęły się jednak w 2018 roku, kiedy ruszyły castingi do nowej produkcji s-f.

Czytaj także: Znamy datę premiery kontynuacji "Tamtych dni, tamtych nocy"

Tak też wybrano obsadę nowej adaptacji. W rolę księcia Paula wcielić ma się wspomniany już Timothée Chalamet. Oprócz niego w produkcji pojawi się Rebecca Ferguson, jako matka Paula, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård Zendaya as Chani.

Diuna – zwiastun

Na początku kwietnia studio Warner Bros zdecydowało się udostępnić pierwsze fotosy z filmu Diuna. Twórcy filmu udostępnili między innymi zdjęcia produkcyjne, ale także jedno zdjęcie zza kulis filmu.

DiunaFot. Chiabella James / © 2020 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

Poniżej możecie obejrzeć żwiastun filmu, przygotowany przez Warner Vros. 

Wszystkie dostępne zdjęcia znajdują się w galerii pod treścią artykułu.

Diuna – kiedy premiera

Dobrą wiadomością dla fanów książki jest jednak fakt, że Warner Bros ogłosił oficjalną datę premiery filmu. Niestety, na seans trzeba będzie trochę poczekać.

Czytaj także: Netflix zekranizuje "Rywalki" Kiery Cass!

Nowa filmowa odsłona Diuny pojawić ma się w kinach 15 października 2021 roku. 

Diuna – książka

Film Diuna powstanie na podstawie książki Franka Herberta o tym samym tytule. Diuna należy do cyklu Kroniki Diuny i od lat pozostaje w ciągłej sprzedaży. Zanim zobaczycie film, warto zatem najpierw zapoznać się z książką.

Tytuł w dobrej cenie dostępny jest poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Diuna
Frank Herbert6
Okładka książki - Diuna

Specjalna edycja z opracowaniem graficznym autorstwa Wojciecha Siudmaka, Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje