Quantcast

Ach śpij kochanie - polski kryminał oparty na faktach o serii zaginięć

Data: 2023-03-19 10:12:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Gwiazdorska polska obsada, historia kryminalna oparta na faktach skupiająca się na tajemniczych zaginięciach aż sześćdziesięciu osób, w polskim filmie kryminalnym, dziś do obejrzenia w Telewizji Publicznej. 

Obrazek w treści 

Film nosi tytuł Ach śpij kochanie, i jak już wspominaliśmy jest polskim filmem kryminalnym, bazującym na prawdziwych wydarzeniach. Co o nim wiemy? O czym opowiada fabuła? Gdzie i kiedy może obejrzeć ów film? Wyjaśniamy! 

Ach śpij kochanie – opis 

O czym jest film Ach śpij kochanie? Jest to polski film kryminalny, na prawdziwych wydarzeniach, którego akcja rozgrywa się w latach 50-tych ubiegłego wieku, w Krakowie, w czasach stalinowskiego terroru. Od kilku już lata, w niewyjaśnionych okolicznościach znikają mieszkańcy Krakowa, a do tej pory jest ich już ponad sześćdziesiąt. Młody milicjant Karski przekonany jest, że za zaginięciami stoi seryjny zabójca, choć jego przełożeni nie popierają jego zdania. 

      Czytaj również: "Sukcesja" - odcinki 2 i 3. Co wydarzy się w serialu?

Niebawem do ścisłego grona podejrzanych i potencjalnego zabójcę zostaje wytypowany Władysław Mazurkiewicz, znany jako Piękny Władek, kobieciarz i szanowany obywatel. Ale złapanie go nie jest wcale takie proste, jakby się to miało wydawać. 

Ach śpij kochanie – obsada 

Kto zagrał w Ach śpij kochanie? Film to produkcja polska, w iście gwiazdorskiej obsadzie, w której znaleźli się: Tomasz Schuchardt jako porucznik Karski, Andrzej Chyra jako Władysław Mazurkiewicz, Katarzyna Warnke jako Helena Mazurkiewicz. 

    Czytaj również: Ach śpij kochanie, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Bogusław Linda, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Grabowski, Karolina Gruszka, Katarzyna Figura, Izabela Kuna. Reżyserem filmu jest Krzysztof Lang.

Ach śpij kochanie – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Ach śpij kochanie będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w niedzielę, 129 marca 2023 roku, na kanale TVP Kultura oraz TVP Kultura 2, o godzinie 20:00. Powtórka filmu we wtorek, 21 marca o godzinie 1:00, także na TVP Kultura. 

     Czytaj również: Sługa narodu - Co zdarzy się w 5, 6 i 7 odcinku potencjalnego komediowego hitu Polsatu?

Film można obejrzeć również na Netflix oraz na Viaplay. 

Ach śpij kochanie – opinie

Film Ach śpij kochanie to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom opowieści kryminalnych, o seryjnych mordercach, a także bazujących na faktach. Chętnie obejrzą go zapewne też zwolennicy produkcji polskich. Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

      Czytaj również: "Wspaniałe stulecie": odcinki 239 i 240 na kanale TVP Kobieta - Rüstem otruwa Barbarossę

Film ma na swoim koncie jedna filmową nagrodę - FAF - Złoty Szczeniak - Najlepsza pierwszoplanowa rola męska Tomasz Schuchardt oraz dwie nominacje. Są to: Orzeł - Najlepsza drugoplanowa rola kobieca Karolina Gruszka oraz Suspense Film Competition - Udział w konkursie Krzysztof Lang.

Ach śpij kochanie – książka

Film Ach śpij kochanie, o choć opowieść filmowa bazująca na prawdziwej historii, jednak nie posiadająca swego książkowego odpowiednika, bazująca na własnym scenariuszu. W zamian polecamy zatem inną książkę kryminalną, której tytuł brzmi Śpij, kochanie, śpij, a autorem jest Joanne Harris.

Książkę "Śpij, kochanie, śpij", wydawnictwa Prószyński i S-ka kupić można poniżej:

Tagi: filmy kryminalne, polskie, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Dagmara Leszkowicz-Zaluska
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski
Będę tu z tobą
Pokaż wszystkie recenzje