Adwokat diabła. Klasyka kina na podstawie świetnej książki

Data: 2020-07-03 18:30:25 Autor: Piotr Piekarski

Adwokat diabła to znakomity thriller, a zarazem filmowy moralitet na podstawie znakomitej powieści Andrew Neidermana. O czym jest film? Czy warto go zobaczyć? 

Obrazek w treści

Adwokat diabła choć to film z roku 1997, należy już do klasyki kina. Wszyscy pamiętają znakomite kreacje Keanu Reevesa czy Ala Pacino w produkcji w reżyserii Taylora Hackforda. Co jeszcze warto wiedzieć na temat produkcji? 

Adwokat diabła – opis

Kevin Lomax (Keanu Reeves) to prawdziwy młody bóg. Nie przegrał żadnej sprawy. Wzięty prawnik z Florydy otrzymuje propozycję ze strony właściciela wielkiej nowojorskiej kancelarii, Johna Miltona (to nawiązanie do autora Raju utraconego).  

Czytaj także: Strażnik – najważniejsze informacje o filmie

Wraz z młodą i piękną żoną Lomax wyrusza do Nowego Jorku i tam obejmuje posadę u Miltona. Odnosi sukces za sukcesem. A kariera i sukces przynoszą mu zainteresowanie ze strony niezwykłej Christabelli. Szybko ulega jej uwodzicielskim zapeędom. Zaniedbuje żonę. Zdradza ją. Coraz więcej czasu spędza też ze swoim pracodawcą. John Milton zaś...

John Milton skrywa pewną niezwykłą tajemnicę.

Adwokat diabła – obsada

Al Pacino i Keanu Reeves, Charlize Theron i Connie Nielsen są gwarantami aktorskich popisów na najwyższym poziomie. Ich kreacje sprawiają, że Adwokat diabła to film, który koniecznie trzeba zobaczyć.

Produkję wyreżyserował  Taylor Hackford, twórca filmowej produkcji Raya Charlesa. 

Adwokat diabła – gdzie obejrzeć? 

Film Adwokat diabła zobaczyć będzie można w piątek, 3 lipca o godzinie 22:35 na antenie stacji TVN.

Adwokat diabła – opinie

Rewelacyjna kreacja Ala Pacino. Sprawność realizacyjna. Bardzo mocna wymowa, przesłanie filmu, mnóstwo nawiązań, symboli , znaczeń – to wszystko atutu produkcji Adwokat diabła. Nie ma co się wahać: ten film trzeba zobaczyć. 

Adwokat diabła – książka

Adwokat diabła to film, którego scenariusz powstał na podstawie książki Andrew Neidermana Adwokat diabła

Czytaj także: La Bandida – serial

Co ciekawe, główny bohater ksiązki nazywa się Kevin Taylor, nie Kevin Lomax. Wysokie oceny czytelników potwierdzają, że po tę powieść warto sięgnąć. Czy jest równie dobra, co film? O tym musicie przekonać się sami.  Film miał pierwotnie reżyserować zmarły niedawno reżyser produkcji sensacyjnych, Joel Schumacher, a zagrać mogła w nim polska aktorka, Izabella Scorupco. W dodatku w filmie pojawiła się rzeźba Fredericka Harta, który pozwał twórców za jej wykorzystanie bez jego zgody. 

Książkę Adwokat diabła kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Adwokat diabła
Andrew Neiderman4
Okładka książki - Adwokat diabła

Kiedy Kevin Taylor dołącza do wziętej, ekskluzywnej firmy prawniczej na Manhattanie, specjalizującej się w prawie karnym spółki John Milton i Wspólnicy...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Dom z widokiem na szczęście
Klaudia Duszyńska
Dom z widokiem na szczęście
Pokaż wszystkie recenzje