Wkrótce ukaże się nowa powieść Jacka Dehnela!

Data: 2019-03-15 14:13:48 Autor: Sławomir Krempa
News - Wkrótce ukaże się nowa powieść Jacka Dehnela!

Wydawnictwo Literackie poinformowało właśnie, że nowa powieść Jacka Dehnela ukaże się 19 czerwca 2019 i będzie nosiła tytuł Ale z naszymi umarłymi

Punktem wyjścia powieści stały się słowa Marii Janion Do Europy — tak, ale razem z naszymi umarłymi. Wydawca zapowiada, że w powieści będzie trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie.

W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół — nagrobne płyty zostały rozbite… od środka.

I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli… Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.

Fragmenty książki mogli już usłyszeć czytelnicy z Krakowa w księgarni Karakter 14 marca 2019 w ramach cyklu „teksty przed korektą". 

Jacek Dehnel jest poetą, tłumaczem i pisarzem. Otrzymał Nagrodę Kościelskich, Paszport „Polityki", Śląski Wawrzyn Literacki, wielokrotnie nominowany był do Nike. Ostatnio opublikował kryminał Seans w domu egipskim

Czytaliście książki Jacka Dehnela? Czekacie? 

fot. Cezary Rucki

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Recenzje miesiąca
Kult
Łukasz Orbitowski;
Kult
Save you
Mona Kasten
Save you
Siostry, psy i wariaci
Maite Carranza, Julia Prats
Siostry, psy i wariaci
Sedno życia
Katarzyna Kielecka
Sedno życia
Shadow Raptors. Kurs na kolizję
Sławomir Nieściur;
Shadow Raptors. Kurs na kolizję
Magia Serbithów
Małgorzata Lisińska
Magia Serbithów
Pokaż wszystkie recenzje