Aleksander, filmowa historyczno-biograficzna opowieść o legendarnym Aleksandrze Wielkim

Data: 2023-05-10 11:16:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dramat historyczny, a także biograficzną opowieść w hollywoodzkim stylu, w takiej tej obsadzie aktorskiej ma dziś swoim widzom do zaoferowania jednej z kanałów telewizyjnych. Film, który pokazuje postać i podboje Aleksandra Wielkiego już dziś wieczorem. 

Obrazek w treści Aleksander, filmowa historyczno-biograficzna opowieść o legendarnym Aleksandrze Wielkim   [jpg] 

A produkcja, powstała w międzynarodowej kooperacji nosi tytuł Aleksander i jest, jak już wspomnieliśmy dramatem łączącym opowieść historyczną,  biograficznym stylem i spora ilości przygodowej akcji. Co wiemy o filmie? Na czym skupia się jego fabuła? Czy warto go obejrzeć? I w końcu, kiedy i gdzie będzie to możliwe? Sprawdzamy!  

Aleksander – opis 

O czym jest film Aleksander? Jest to zrealizowana z hollywoodzkim rozmachem filmowa opowieść o genialnym wodzu i zdobywcy, znanym jako Aleksander Wielki. Film opowiada jego losy od lat najmłodszych, kiedy to już jako dziecko był szykowany do roli wodza i władcy. 

      Czytaj również: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

W roku 331 p.n.e. Aleksander Wielki i jego odziały szykują się do wydaje się przegranej walki z Persami pod Gaugamelą. I choć wódz stoi na czele i zagrzewa do walki, ilość wojska wroga jest ogromna. To od tej bitwy zależy los Aleksandra i jego wieli udział w historii wielkich podbojów w dziejach świata. 

Aleksander – obsada 

Kto zagrał w Aleksander? Film to produkcja międzynarodowa, w gwiazdorskiej, hollywoodzkiej obsadzie. W roli Aleksandra Wielkiego Colin Farrell, jego matki Angelina Jolie, starego Prometusza Anthony Hopkins, a syna króla Filipa II Val Kilmer. W pozostałych rolach: Jared Leto, Rosario Dawson, Christopher Plummer, Jonathan Rhys Meyers, Connor Paolo.

    Czytaj również: Aleksander, informacje o filmie - opis

Reżyserem i autorem scenariusza do filmu jest Oliver Stone.

Aleksander – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Aleksander będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w środę, 10 maja 2023 roku, na kanale TV Puls, o godzinie 20:00. Powtórka filmu w piątek, 12 maja, o godzinie 23:00, na TV Puls 2.  

     Czytaj również: Niezwyciężony - niezwykła opowieść oparta na faktach

Aleksander – opinie

Film Aleksander to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom produkcji historycznych, a także dramatów biograficznych. Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

      Czytaj również: Przetrwać do świtu - Bruce Willis powraca w kolejnym filmie sensacyjnym!

Film ma na swoim koncie nagrody - ENERGACAMERIMAGE - Srebrna Żaba - Najlepszy operator Rodrigo Prieto i ŚWIATOWA AKADEMIA MUZYKI FILMOWEJ - Nagroda Publiczności - Zdobywca Vangelis.

Ma również kilka nominacji do Złotych malin, czyli antynaród filmowych, w tym za najgorszy film, najgorszych aktorów i reżysera. 

Aleksander – książka

Film Aleksander to filmowa opowieść, choć bazująca na prawdziwej postaci Aleksandra Wielkiego, a także na prawdziwych wydarzeniach, ale  jednak powstała na własnym scenariuszu i nie bazuje na książce. Oznacza to, że nie posiada swego książkowego odpowiednika. W zamian polecamy inną lekturę, której autorem jest Karol Bunsch, a której tytuł brzmi Aleksander

Książkę "Aleksander", wydawnictwa Inne kupić można poniżej:

Tagi: filmy historyczne, biograficzne, dramaty, historyczne, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje