Quantcast

Ksiądz i prostytutka nakłonią go do zakończenia swojej mrożącej krew w żyłach kariery... - Amerykanin

Data: 2023-01-25 12:59:01 Autor: Adrian Nowak
udostępnij Tweet

Amerykanin, to kolejna książkowa adaptacja, która oficjalnie zagości na antenach Telewizji Polskiej, dostarczając widzom okazję do zapoznania się z... dość klasyczną opowieścią o mistrzu pewnego fachu, który pewnego dnia decyduje się zmienić swoje życie. Czy duet Anton Corbijn oraz George Clooney wystarczył, aby zapewnić produkcji sukces?

Obrazek w treści 

Film Amerykanin to amerykański dramat kryminalny z 2010 roku w reżyserii Antona Corbijna.

Amerykanin – opis 

O czym opowiada scenariusz Amerykanin? Główny bohater Jack na co dzień zajmuje się tworzeniem wyjątkowych, śmiertelnych broni na dokładne zlecenie. W trakcie urlopu ze swoją ukochaną Iriną dochodzi jednak do tragedii. Skierowany na niego atak snajpera nie udaje się, ale wymaga wyeliminowania napastnika oraz... pozbycia się jedynego świadka... Wkrótce w trakcie próby przetrawienia wszystkie otrzymuje kolejne zlecenie od Pavla, swojego zaufanego współpracownika.

Celem jest przygotowanie odpowiedniej broni snajperskiej, która ma trafić w ręce Mathildy.

Czytaj również: Akacjowa 38 - Co zdarzy się w 13 i 14 odcinku nowego, hiszpańskiego serialu, emitowanego na antenie TVP 2?

We Włoszech w Abruzji poznaje księdza Benedetto oraz prostytutkę Clarę, z pomocą których postanawia zmienić swoje życie oraz zakończyć dotychczasową karierę. To (notabene klasyczne dla kina) zadanie, zdecydowanie nie będzie należeć do łatwych do zrealizowania, a kłopoty pojawią się już wkrótce...

Amerykanin – obsada 

George Clooney wystąpił w roli głównej filmu Amerykanin, spisując się na swoim bardzo dobrym poziomie, nawet pomimo tego, że scenariusz nie do końca poradził sobie z tytułowym bohaterem, lepiej wypadającym w oryginalnej powieści. Niemniej występ ten całościowo był naprawdę niezły.

Czytaj również: Zakazany owoc – Co zdarzy się w 142 i 143 odcinku popołudniowego serialu, emitowanego na stacji TVP 2?

W obsadzie zabrakło jednak gwiazd, ale nie zabrakło niezłych występów Biolante Placido, Paolo Bonacelliego, Iriny Bjorklun, Johana Leysena czy Thekli Reuten.

Amerykanin – gdzie obejrzeć?

Solidny film Amerykanin ukaże się już w środę, 25 stycznia 2023 roku o godzinie 21:05 na antenie TVP 1. Reemisja odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia 25 minut po północy na FilmBox Premium HD.

Czytaj również: "Izabela, królowa Hiszpanii". Co wydarzy się w 35 i 36 odcinku nowego hiszpańskiego serialu na antenie stacji TVP 2?

Produkcja zagości również na vod.tvp.pl.

Amerykanin – opinie

O ile pierwsze materiały wskazywały na to, że być może Amerykanin okaże się naprawdę niezłą propozycją, niemniej... powiedzmy sobie szczerze, że filmowa adaptacja powieści Martina Bootha zawiodła wiele osób. George Clooney spisał się ze swojego zadania, ale pod wieloma względami mógł otrzymać lepsze wsparcie.

Czytaj również: Przysięga - odc. 802 - streszczenie - Drugie badanie da pozytywne wyniki?

Amerykanin – książka

Jeżeli podobają Wam się podstawy opowieści Amerykanin to możecie poznać ją nie tylko poprzez scenariusz, ale także w ramach podstawy dla niego, czyli adaptowanej książki Amerykanin. Niezwykle skryty dżentelmen autorstwa Martin Booth, której wydaniem w Polsce zajęło się wyd. Amber.

Powieść Amerykanin. Niezwykle skryty dżentelmen kupić można poniżej:

Tagi: filmy kryminalne, dramaty, filmy sensacyjne, stany zjednoczone,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Amerykanin. Niezwykle skryty dżentelmen
Martin Booth5
Okładka książki - Amerykanin. Niezwykle skryty dżentelmen

Signor Farfalla - tak właśnie mnie nazywa. Podobnie jak inni moi sąsiedzi. Luigi - właściciel baru przy Piazza di S. Teresa. Alfonso z warsztatu samochodowego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje