Angelina Jolie stworzyła książkę razem z Amnesty International – publikacja dotyczy praw dzieci

Data: 2023-06-06 14:02:06 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Popularna amerykańska aktorka i działaczka społeczna zdecydowała się połączyć siły z Amnesty International. W efekcie powstała książka dotyczącą praw dzieci i młodzieży. Publikacja jest już dostępna do kupienia w polskich księgarniach! 

Angelina Jolie wraz ze swoją książkąfot. © Lachlan Bailey / Amnesty International

Amnesty International to jedna z największych globalnych organizacji pozarządowych, która skupia się na prawach człowieka. Organizuje wiele akcji obywatelskich angażujących miliony osób. Jakiś czas temu wspólnie z Angeliną Jolie członkowie organizacji stworzyli książkę dotyczącą praw dzieci. Publikacja właśnie trafiła na półki polskich księgarń!

Angelina Jolie we współpracy z Amnesty International

Dzień Dziecka to święto, które zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1954 roku. Właśnie z tej okazji w Polsce ukazuje się książka Poznaj swoje prawa. Publikacja została stworzona przez Angelinę Jolie i Geraldine Van Bueren – jedną ze współtwórczyń tekstu Konwencji Praw Dziecka ONZ – wraz z Amnesty International. Książka daje młodym czytelnikom narzędzia, do tego, by walczyć z niesprawiedliwością. Edukuje na temat ochrony praw dziecka i pokazuje w jaki sposób są one łamane. 

Angelina Jolie tak skomentowała wydane książki w Polsce:

Na całym świecie spotykam młodych ludzi, którzy z odwagą stają w obronie praw swoich i innych, często mierząc się z przemocą i dyskryminacją. Ta książka ma być wsparciem dla wszystkich młodych ludzi. Pokazuje, czym są prawa dzieci w rozumieniu prawa międzynarodowego i daje wskazówki, jak przełamać bariery i mierzyć się z niebezpieczeństwami, które tak często stawia się młodym ludziom na drodze, równocześnie mając na względzie ich bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że skłoni też dorosłych, by szanowali prawa dzieci jako równe prawom przysługującym im samym.

Książka dostępna w polskich księgarniach

Poznaj swoje prawa właśnie trafiła do polskich księgarń. Książka została wydana już między innymi w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Nowej Zelandii, Grecji, Korei Południowej, Danii, Niemczech, Kanadzie, Rumunii i Albanii. 

Poznaj swoje prawa - książka

Dzięki publikacji możemy dowiedzieć się, jak została zrealizowana koncepcja praw dzieci w Konwencji ONZ. Każdy czytelnik może także zobaczyć, jak krok po kroku reagować na łamanie praw najmłodszych członków społeczeństwa. Książka zawiera również historie wielu młodych aktywistów i aktywistek z różnych stron świata, którzy twardo stoją za ideałami i odważnie walczą o swoje

Jestem naprawdę dumna, że mogę reprezentować historie mojej społeczności. Jestem stworzona do aktywizmu i już od dziecka walczyłam, by chronić moją społeczność. Życie w takich realiach jest bolesne i chcę, żeby dla przyszłego pokolenia było inne. Trzeba pozwolić nam, dzieciom, uczyć się swoich praw. To do dorosłych należy, aby nas zachęcać, wzmacniać i wspierać

– komentuje Khairiyah Rahmanyah, czyli dziewiętnastoletnia działaczka, której historię możemy znaleźć w książce. 

Publikacja jest dostępna do kupienia w wielu księgarniach internetowych:

źródło: www.amnesty.org.pl

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Poznaj swoje prawa
Geraldine Van Bueren0
Okładka książki - Poznaj swoje prawa

Każdy młody człowiek poniżej 18 roku życia ma swoje prawa, lecz wielu z tych młodych ludzi po prostu o tym nie wie. Ta książka ma to zmienić. Wyposaża...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje