Czy istnieje 4. sezon serialu „Ania, nie Anna”?

Data: 2020-01-13 10:03:53 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Kilka dni temu premierę miał 3. sezon popularnego serialu Ania, nie Anna, który powstał na podstawie licznych powieści Lucy Maud Montgomery z serii Ania z Zielonego Wzgórza. Ostatni odcinek pozostawia jednak wątpliwości – czy istnieje więc 4 sezon serialu?

Ania z zielnego wzgorza

Ania, nie Anna jest jedną z produkcji Netflixa, która powstała przy współpracy z kanadyjską stacją telewizyjną CBC. Serial doczekał się łącznie 27 odcinków, które przedstawiają przygody tytułowej Ani.

W ostatnim czasie Netflix udostępnił na swojej platformie trzeci sezon serialu. Fani produkcji zastanawiają się jednak, czy pojawi się kolejny, czwarty sezon produkcji.

Ania, nie Anna – opis serialu

O czym opowiada serial Ania, nie Anna? Serial dostępny na Netfliksie to najnowsza adaptacja znanej już historii Ani z Zielonego Wzgórza. Przedstawia ona historię rodziny Cuthbertów, która ze względu na rosnące obowiązki w gospodarstwie, postanawia adoptować chłopca, by ten pomógł im w codziennych pracach.

Niespodziewanie, zamiast chłopaka, do ich domu wkracza trzynastoletnia ruda dziewczynka, Anna Shirley. Młoda dziewczyna szybko wywróci statyczne życie domowe Cuthbertów do góry nogami.

Ania, nie Anna – ile sezonów?

Ile sezonów ma Ania, nie Anna? Do tej pory Netflix zrealizował 27 odcinków serialu. W pierwszym sezonie widzowie mają okazję zobaczyć 7 epizodów, w drugim aż 10.

Po raz pierwszy sezon trzeci wyemitowany został przez kanadyjską telewizję jesienią ubiegłego roku. Trzeci sezon serialu miał w Polsce premierę 3 stycznia 2020 roku na platformie Netflix. Na ten sezon także składa się 10 odcinków.

Czy będzie 4. sezon serialu Ania, nie Anna?

Chociaż produkcja Ania, nie Anna została bardzo ciepło odebrana zarówno przez widzów serialu, jak i krytyków oraz recenzentów, to ostatecznie telewizja CBC realizująca produkcję zdecydowała się na skasowanie serialu.

Co oznacza to dla widzów? Okazuje się, że trzeci sezon będzie jednocześnie ostatnim sezonem serialu Ania, nie Anna. Nie zobaczymy więc w najbliższym czasie kolejnej, czwartej transzy produkcji.

Oficjalnie powody, dla których Netflix i CBC zrezygnowało z produkcji nie są znane. Jednak Moira Walley-Beckett, współtwórczyni i showrunnerka serialu, w swoim poście na portalu społecznościowym napisała:

Proszę wiedzcie, że my też walczyliśmy. Próbowaliśmy zmienić ich zdanie. Próbowaliśmy znaleźć nowy dom [dla serialu – przyp. red.]. […] Próbowaliśmy z całych sił. Ale nie da się kłócić się ze słowami takimi jak ekonomia, algorytmy, dane demograficzne... i nigdzie nie znaleźliśmy chętnego [na ten serial – przyp. red.].

Walley-Beckett odniosła się tym samym do prób uratowania serialu przez zagranicznych fanów. Widzowie pisali listy z prośbą o przejęcie produkcji przez inne wielkie wytwórnie i właścicieli serwisów streamingowych, w tym m.in. niedawno uruchomione Disney+.

Niestety nie wiadomo, czy licencje Netflixa na tę produkcję pozwolą na udostępnienie praw do kontynuacji innym podmiotom. Na ten moment nie wiadomo więc, co dalej z serialem.

Ania, nie Anna – gdzie zobaczyć cały serial?

Wszystkie sezony serialu dostępne są na platformie Netflix. Na ten moment nie wiadomo, czy serial pojawi się też na którejś z polskojęzycznych stacji telewizyjnych. Jest to jednak mało prawdopodobne.

Ania, nie Anna – książka

Serial Ania, nie Anna powstał na podstawie książek autorstwa znanej pisarki Lucy Maud Montgomery. Książki te stanowią klasykę literatury młodzieżowej i od lat chętnie czytane są zarówno przez młodszych, jak i nieco starszych czytelników. Pierwszy tom z cyklu o Zielonym Wzgórzu, Ania z Zielonego Wzgórza, nadal dostępna jest w sprzedaży. Powieść w dobrej cenie kupić można poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery43
Okładka książki - Ania z Zielonego Wzgórza

Ania z Zielonego Wzgórza przedstawia historię dziewczynki, która nie posiadała własnego miejsca w świecie. Bywała u wielu rodzin zastępczych...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje