Bal czterdziestu jeden – dramat oparty na faktach, z środową premierą na Netflix

Data: 2021-05-11 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Kolejną środową premierą na Netflix jest biograficzny dramat kostiumowy, historia oparta na faktach, o tytule Bal czterdziestu jeden.

Obrazek w treści

Dzieło produkcji brazylijsko-meksykańskiej, opowie o faktycznie żyjącej kiedyś postaci, która wywołała międzynarodowy skandal. Co wiemy o tej produkcji? Czy warto ją obejrzeć?

Bal czterdziestu jeden – opis filmu

Bal czterdziestu jeden to dramat biograficzny z elementami kostiumowymi, o tematyce LGBTQ,  produkcji brazylijsko-meksykańskiej, którego bohaterem jest kongresmen gej, zawierający układ z kobietą i godzący się na ożenek. Jego wybranką jest nie kto inny, a córka prezydenta Maksyku.

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery od 9 do 16 maja 2021 roku

Mężczyzna w tajnym klubie spotyka jednak przystojnego młodzieńca i wkrótce na jednym z bali, zostaje z nim przyłapany, w intymnej sytuacji. To wywołuje nie lada skandal. 

Bal czterdziestu jeden – obsada filmu 

W tej produkcji w rolach głównych zagrali: Fernando Becerril, Mabel Cadena, Alfonso Herrera, Paulina Álvarez Muñoz, Emiliano Zurita i Abraham Juárez.

Reżyserem filmu jest David Pablos, mający na swoim koncie filmy: Ciemność oraz Skóra.

Bal czterdziestu jeden – gdzie obejrzeć?

Film swoją premierę miał w roku 2020, a od środy, 12 maja 2021 roku będzie dostępny do obejrzenia na platformie Netflix. Trafi tam w godzinach porannych.

Czytaj również: Bal czterdziestu jeden, informacje o filmie - opis

Bal czterdziestu jeden – opinie o filmie

Opisywana filmowa produkcja to tytuł, który zaciekawi fanów dramatu, aktualnej teraz tematyki LGBTQ oraz filmów biograficznym i kostiumowych. 

Bal czterdziestu jeden – książki

Film Bal czterdziestu jeden jest produkcją powstałą na faktach, ale nie bazującą na książce. W zamian proponujemy lekturę Ani złego słowa, której autorem jest Uzodinma Iweala

Książkę „Ani złego słowa” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.