Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery od 9 do 16 maja 2021 roku

Data: 2021-05-09 11:20:01 Autor: adudek

Jak co tydzień zapraszamy serdecznie na kolejne zestawienie najciekawszych premier filmowych i serialowych platformy Netflix, w tym tygodniu. 

Obrazek w treści

  • W dniach od 9 maja do 16 maja na Netflix zadebiutują nowe filmowe i serialowe propozycje
  • Wśród debiutów prawdziwe filmowe i serialowe hity
  • Zapoznajcie się także z premierami platformy w dniach od 2 do 8 maja 2021 roku

Nadchodzący tydzień na Netflixie to zdecydowane hity, zarówno pod względem filmów fabularnych, jak i seriali. Na tygodniowej liście nowości platformy streamingowej, kinowy hit, kontynuacja wyczekiwanych seriali, jak i nieco grozy. Zajrzyjcie też do naszego zestawianie z premiera Netflix w maju 2021 roku. Co zatem ciekawego pojawi się w przeciągu kolejnych siedmiu dni na Netflix?

Wybrane premiery filmowe i serialowe Netflixa w dniach od 9 do 16 maja 2021

Tlen – premiera 12 maja 2021 roku

Produkcja francusko – amerykańska, film utrzymany w konwencji trzymającego w napięciu thrillera science – fiction.

Historia koncentruje się na młodej kobiecie o imieniu Liz, która budzi się w kapsule kriogenicznej, z brakami w pamięci. Nie ma pojęcia kim jest, po co, i jak się tu znalazła. Mając ograniczony czas, bo zaledwie 90 minut, na tyle starczy jej tlenu, musi nie tylko przypomnieć sobie wszystko co trzeba, ale i jakoś się stąd wydostać.  

Bal czterdziestu jeden – premiera 12 maja 2021 roku

Tym razem dramat biograficzny, historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Film to produkcja brazylijsko-meksykańska.

Opowieść, której bohaterem jest polityk, kongresmen homoseksualista, który żeni się z córką prezydenta. Na jednym z bali dochodzi do wielkiego skandalu. Mężczyzna zostaje przyłapany na intymnym spotkaniu z młodym mężczyzną. 

Szczygieł – premiera 12 maja 2021 roku

Film będący dramatem, który miał swoją premierę w roku 2019, produkcja oparta na powieści Donny Tartt o takim samym tytule.

Fabuła skupia się wokół trzynastoletniego Theodore'a Deckera, który traci matkę w tragicznym w skutkach zamachu bombowym, jaki terroryści wykonali w Metropolitan Museum of Art. Zrozpaczony kradnie z muzeum obraz o tytule „Szczygieł”, który staje się dla niego szczególnie ważny.

Castelvania: sezon 3– premiera 13 maja 2021 roku

Trzeci już sezon horroru anime, serialu opartego na grach wideo, łączącego akcję, z horrorem, w animacyjnym stylu. 

Serial to dalsze losy łowcy wampirów, który stara się ratować swoje miasto atakowany przez hordę wampirów. Przewodzi im nie kto inny, a sam hrabia Drakula. 

Kobieta w oknie – premiera 14 maja 2021 roku 

Trzymający w napięciu dramat kryminalny, w gwiazdorskiej obsadzie. Film oparty na powieści A.J.Finna, o tym samym tytule. 

Bohaterką Kobiety w oknie jest dojrzała kobieta cierpiąca na agrofobię, która od dawna nie opuszcza swego mieszkania. Jedyną atrakcją dla uwięzionej w swojej fobii kobiety, jest obserwacja sąsiadów. Pewnego dnia, po raz kolejny zerkając przez okno, Anny Fox, jest świadkiem przemocy. Problem w tym, że nie ma pojęcia co jest prawdą, a co jedynie wytworem jej wyobraźni. 

Halston – premiera 14 maja 2021 roku

Kolejna, tym razem serialowa produkcja oparta na literaturze, produkcji amerykańskiej, o tematyce osobistej. Kolejny tytuł w gwiazdorskiej obsadzie. W głównej roli Ewan McGregor

Serial opowiada historie wielkiej, ale i szybko zakończonej kariery amerykańskiego projektanta mody Roya Halstona Frowica. Święcił on swoje sukcesy w latach 70 oraz 80-tych ubiegłego wieku, kształtując styl i pewną epokę w modzie. 

Paranormalne doświadczenia: sezon 3 – premiera 14 maja 2021 roku

Kolejny, trzeci już sezon paradokumentu, w klimacie grozy produkcji amerykańskiej, której podstawą są zjawiska paranormalne, nawiedzenia i duchy.

Jest to fabularyzowana opowieść, w której osoby, które doświadczyły paranormalnych zjawisk, opowiadają o nich swoim rodzinom, znajomym. Cały sezon składa się z różnych historii, które rozegrały się w różnym czasie i miejscu, ale ich wspólnym mianownikiem są duchy. 

Upiorny dom – premiera 14 maja 2021 roku

Film produkcji austriacko-niemieckiej, łączący produkcję familijną z przygodą i horrorem. Kolejny tytuł, który bazuje na książce, tym razem Martiny Wildner, o takim samym tytule.

Upiorny dom, jak w tytule opowiada o nawiedzonym domu położonym na południu Austrii, do którego z wielkiego miasta przeprowadza się Hendrik, jego młodszy brat Eddi i ich matka. Według miejscowych dom jest nawiedzony, gdyż kilkadziesiąt lat temu matka zamordowała w nim dwójkę swoich dzieci. Gdy lunatykujący Eddi zaczyna bazgrać na ścianie domu dziwne symbole, Hendrik wraz z przyjaciółmi, postanawia poznać prawdę o tym miejscu.

Jestem wszystkimi dziewczynami – premiera 14 maja 2021 roku

Film utrzymywany w konwencji thrillera kryminalnego, z elementami dramatu. Film to produkcja pochodząca z RPA.

Opowiada o dwóch zupełnie różnych kobietach, które połączył wspólny cel. Jedną jest morderczyni, a drugą gotową na wszystko detektyw. Obydwie próbują przeniknąć do przestępczej grupy zajmującej się handlem dziećmi. 

Miłość, śmierć + roboty: sezon 2 – premiera 14 maja 2021 roku

Kolejna serialowa, animowana opowieść, w postaci antologii składającej się z krótkich animowanych epizodów. Jedna z popularniejszych i docenianych propozycji na wspomnianej platformie.

Historia, jak już wspominaliśmy, koncentruje się na zupełnie różnych historiach, które wykonane zostały także w przeróżnych stylach animacyjnych, różnych gatunkach filmowych. Łączy je opowieść, która kręci się wokół miłości, śmierci oraz robotów.

Ferry – premiera 14 maja 2021 roku

Produkcja belgijsko-holenderska, będąca filmem akcji, a także kryminałem, który zahacza także o wątki romantyczne.

Protagonistą opowieści jest tytułowy Ferry, który wiele lat przed rozwinięciem biznesu narkotykowego, wraca do swego rodzinnego miasteczka. Chce dokonać zemsty, ale na jego drodze staje piękna kobieta, w której się zakochuje. 

Vincenzo: sezon 1 – premiera 16 maja 2021 roku

Pierwszy sezon serialu produkcji koreańskiej, produkcji o tematyce społecznej, będącego poruszającym dramatem.

Historia prawnika mafii, mężczyzna o koreańsko-włoskich rodzinnych korzeniach, który będąc w ojczyźnie, postanawia wymierzyć sprawiedliwość. Zamierza zemścić się na włoskiej mafii.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.