Ani złego słowa

ISBN: 978-83-66381-97-1
Tytuł oryginału: Speak No Evil
Język oryginału: język angielski
Tłumaczenie: Piotr Tarczyński

Ani złego słowa to nagradzana powieść o odmienności, imigracji i brutalności policji, ale także potędze słów i o tym, kto ma prawo mówić otwarcie o sobie i innych ludziach.

Syn nigeryjskich imigrantów, Niru, wiedzie z pozoru idealne życie. Chodzi do kościoła, wierzy w Boga, jest wybitnym sportowcem, a jesienią idzie na Harvard.

Niru nie jest jednak taki, jak wymarzył sobie jego konserwatywny ojciec. Chłopak skrywa tajemnicę, za sprawą której wyruszy w podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości: przez szalone imprezy z zakochaną w nim Meredith i pierwsze inicjacje, po mroczne nowojorskie kluby, aż do dramatycznego finału.

A cudze słowa – dobre i złe – zmienią jego życie na zawsze.

Przełożył Piotr Tarczyński

Tagi: literatura piękna lgbt lgbtq tolerancja dyskryminacja na tle rasowym dyskryminacja równość fanatyzm religijny

Kup książkę Ani złego słowa

Opinie o książce - Ani złego słowa

Po "Ani złego słowa" sięgnęla ze względu na chęć zmiany gatunku i nie miałam względem niej żadnych oczekiwania. Nie spodziewałam się jednak, że będzie to tak dobra książka. Historia Niru wciągnęła mnie od pierwszej strony i nie wypuściła ze swoich objęć aż do samego końca. Złamała mi serce, ale i wiele nauczyła o tolerancji oraz skłoniła mnie do refleksji nad postrzeganiem innych. Gdyby tylko autor w tekście wyraźniej zaznaczył dialogi, a nie jako zbity tekst to myślę, że historia ta zyskałaby jeszcze więcej. Koniecznie przeczytajcie.

Avatar użytkownika - pobarski
pobarski
Przeczytane:2019-10-02, Ocena: 4, Przeczytałem,
Bestie znikąd
Uzodinma Iweala0
Okładka ksiązki - Bestie znikąd

Bestie znikąd to zaskakująco dojrzały powieściowy debiut Amerykanina nigeryjskiego pochodzenia Uzodinmy Iweali. Książka dotyczy jednego z najbardziej dramatycznych...

Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz