Bardotka – wyjątkowy serial debiutuje na TVP 2

Data: 2024-01-14 12:15:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Od połowy stycznia w niedzielne wieczory będziemy mogli oglądać wyjątkowy serial biograficzny Bardotka. To niezwykła opowieść o prawdziwej francuskiej ikonie – Brigitte Bardot. Co jeszcze warto wiedzieć o produkcji? Sprawdźcie w naszym artykule!

Bardotka - kadr z serialufot. Archiwum TVP

Na ekranach telewizorów zagości zupełnie nowy serial. To wyjątkowa produkcja biograficzna Bardotka, która spodoba się m.in. widzom produkcji o Agnieszce Osieckiej czy Annie Przybylskiej. W nowym serialu poznamy losy jednej z najważniejszych francuskich aktorek.

Bardotka – opis

O czym będzie serial Bardotka? Akcja serialu rozpocznie się we Francji w 1949 roku. Wówczas Brigitte jest jeszcze młodą dziewczyną dorastająca w cieniu II wojny światowej. Mimo wojennego zgiełku, dziewczyna pragnie realizować swoje marzenia: przede wszystkim pragnie zostać znaną na całym świecie tancerką. Pomóc ma jej w tym niełatwa i rygorystyczna szkoła baletowa.

Czytaj także: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Kiedy nastolatka zostaje dostrzeżona przez redaktorów cenionego czasopisma modowego, „Elle”, Brigitte jeszcze nie wie, że to początek jej wielkiej kariery. Wraz z zadebiutowaniem na okładce magazynu, otwierają się przed nią drzwi do zupełnie innego, luksusowego świata.

Bardotka – ile odcinków ma serial?

Serial Bardotka to produkcja składająca się łącznie z sześciu odcinków. Każdy z odcinków trwać będzie ok. 1 godziny.

Bardotka – kiedy premiera?

Pierwszy z nich wyemitowany zostanie w niedzielę, 14.01.2024 r., a kolejne – w następnych tygodniach. Poniżej prezentujemy szacowaną datę emisji wszystkich odcinków:

Bardotka – obsada

Kogo zobaczyć będzie można w serialu? W główną bohaterkę wcieliła się Julia De Nunez, reprezentantka młodego pokolenia francuskich aktorek i aktorów. U jej boku pojawili się też inni młodzi aktorzy, m.in. Fabian Wolfrom czy Géraldine Pailhas.

Czytaj także: Czarna Pantera – Król może być tylko jeden.

Reżyserką serialu była Danièle Thompson. W pracach nad produkcją pomagał także jej syn – Christopher Thompson.

Brigitte Bardot – biografia wyjątkowej gwiazdy

Brigitte Bardot, główna bohaterka serialu, urodziła się 28 września 1934 roku w Paryżu. Jej zawodowa kariera rozpoczęła się na początku lat 50., kiedy to została zauważona przez redaktorów „Elle”. Podczas pracy dla tego magazynu nabierała wprawy oraz pozyskiwała pierwsze kontakty w świecie mody, kina i kultury. Tak też poznała obiecującego, młodego reżysera Rogera Vadima, który był jej pierwszym mężem – ślub z nim wzięła już w 1952 roku. Para rozwiodła się po zaledwie pięciu latach małżeństwa.

Zagrała m.in. w filmach Księżycowi jubilerzy, Kłopotliwa narzeczona, Pogarda, Viva Maria! czy Gdyby Don Juan była kobietą. W 1956 roku wzięła udział w gali w Empire Theatres w Londynie, gdzie – poza królową Elżbietą II – pojawiła się także inna femme fatale, Marilyn Monroe.

Bardot jest też autorką dwóch wydanych w Polsce książek. Inicjały B.B., czyli zbiór tekstów z pamiętników aktorki, a także Łzy walki, stanowiące „manifest w obronie zwierząt” (Wydawnictwo Literackie). O życiu i działalności Bardot powstało także wiele publikacji biograficznych. Wśród nich znajduje się m.in. Brigitte Bardot - to ja! autorstwa Marii D. Lelievre.

Tagi: Bardotka,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Łzy walki
Brigitte Bardot1
Okładka książki - Łzy walki

,,Ofiarowałam kiedyś swoją młodość i urodę mężczyznom. Dziś ofiarowuję swoja mądrość i doświadczenie zwierzętom" Była symbolem seksu, gwiazdą kina i utalentowaną...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Pokaż wszystkie recenzje