Łzy walki

,,Ofiarowałam kiedyś swoją młodość i urodę mężczyznom. Dziś ofiarowuję swoja mądrość i doświadczenie zwierzętom"

Była symbolem seksu, gwiazdą kina i utalentowaną piosenkarką. Tuż przed swoimi czterdziestymi urodzinami Brigitte Bardot zaszokowała świat, rezygnując nagle i nieodwołalnie ze wspaniałej filmowej kariery. Wszystko po to, aby w całości poświęcić się najważniejszej misji swojego życia. Walce o prawa zwierząt.

Zabijanie drewnianą pałką dwutygodniowych małych fok, okrutny rytualny ubój w rzeźniach, wykorzystywanie zwierząt w ogrodach zoologicznych i cyrkach. Koszmary, których była świadkiem, tylko umocniły w niej przekonanie, że w walce o elementarny szacunek dla każdej odczuwającej cierpienie istoty, nie może być żadnych kompromisów.

Łzy walki to nie tylko porywający humanitarny apel jednej z najbardziej znanych obrończyń zwierząt. To także poruszająca autobiografia i życiowe credo niesamowitej kobiety - impulsywnej, zdeterminowanej i nieustraszonej. Kontrowersyjność, którą od lat wytykają jej niektórzy politycy i bezduszne korporacje, pozwoliła jej uczynić dla dobra zwierząt więcej niż komukolwiek innemu.

Informacje dodatkowe o Łzy walki:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Larmes de Combat

Kup książkę Łzy walki

Łzy walki - opinie o książce

Autorka porusza w swoim manifeście wiele istotnych kwestii, takich jak rzeź fok, ubój zwierząt w rzeźniach, nadmierne tuczenie drobiu czy zbytnie dojenie krów, hodowla zwierząt na futra… A to tylko początek góry lodowej. Dla ludzi wyjątkowo wrażliwych na cierpienie innych gatunków będą to strony ciężkie, podczas czytania których łzy same cisną się do oczu. To jedna z takich książek, które są niesamowicie istotne, a ich lektura naprawdę wiele wnosi do życia czytelnika. Dzięki niej postrzegam Brigitte Bardot jako kobietę pełną klasy i pasji, mocno angażującą się w swoje działania, śmiało broniącą swoich przekonań. Piękna i mądra kobieta, która z pewnością może stać się inspiracją dla wielu ludzi.

Cala recenzja: bookeaterreality.pl