Ben Hur. Film sensacyjny w starożytnych klimatach

Data: 2020-05-23 19:03:42 Autor: pobarski

Ben Hur to nietypowy film sensacyjny z 2016 roku z udziałem Jacka Hustona. O czym dokładnie jest produkcja i czy warto ją zobaczyć?

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Forum Film Poland / © 2016 Paramount Pictures and Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved. / Philippe Antonello

Ben Hur jest sensacyjną produkcją pochodzącą z 2016 roku z udziałem Jacka Hustona oraz Toby’ego Kebbella. To nietypowy film, który przenosi widzów aż do pierwszego wieku naszej era.

Ben Hur – opis filmu

O czym jest film Ben Hur? Widzowie przenoszą się do Jerozolimy w pierwszym wieku naszej ery. Do miasta przyjeżdża Messala, oficer rzymski, który rozpoczyna pierwsze wojskowe działania na terenie Judei.

Czytaj także: Selena. Świetna biografia gwiazdy i najlepsza rola Jennifer Lopez

Wraz z mężczyzną do Jerozolimy dociera także książę Ben Hur, który nie chce podporządkować się wojskowym hierarchom i oskarżony zostaje o zdradę. Niebawem mężczyzna zostaje osądzony i skazany na galery – ciężkie, poniżające prace. Wkrótce pojawia się okazja do zemsty…

Ben Hur – obsada

Kto wystąpił w filmie Ben Hur? W roli głównej wystąpił Jack Huston, wcielający się w postać tytułowego księcia Bena Hura.

Oprócz niego w produkcji wystąpili także Toby Kebbell w roli Messali, a także Rodrigo Santoro jako Jezus, Nazanin Boniadi w roli Esther czy Pilou Asbaek wcielający się w postać Poncjusza Piłata.

Ben Hur – gdzie zobaczyć?

Ben Hur zostanie wyemitowany w sobotę, 23 maja 2020 r. o godz. 21:30 przez TVP1. Powtórkę zobaczyć będzie można także 25 maja o godz. 00:20.

Film Ben Hur można zobaczyć także w Internecie za pośrednictwem płatnych platform VOD.

Ben Hur – czy warto zobaczyć?

Chociaż produkcja nie otrzymała znanych nagród, to jednak – wielu widzom spodobała się historia w reżyserii Timura Bekmambetova. Według większości widzów, film to dobre, warte zobaczenia kino. Część krytyków nie podzielało jednak tego zdania, krytykując zbyt wiele uproszczeń i nudne przedstawienie historii.

Ben Hur – książka

Film Ben Hur powstał na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Lewisa Wallace’a, która pierwszy raz wydana została… ponad 100 lat temu!

Czytaj także: Zwiastun wyczekiwanego filmu Christophena Nolana „Tenet". Co wiemy o filmie?

Książkę Ben Hur w dobrej cenie można kupić poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ben Hur
Lewis Wallace1
Okładka książki - Ben Hur

"Ben Hur" to obok "Quo vadis" i "Szaty" największa powieść religijna naszych czasów. Jej głównym bohaterem jest młody żydowski arystokrata, niesprawiedliwie...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje