Brudne diamenty, dramat kryminalny o ultraortodoksyjnej żydowskiej rodziny Wolfsonów zadebiutował na Netflix

Data: 2023-04-21 09:19:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Serial, którego akcja toczy się w ultraortodoksyjnej żydowskiej rodzinie stojącej na skraju bankructwa, opowieść w kryminalnym stylu, z elementami thrillera, produkcji belgijskiej, możemy już oglądać na platformie Netflix. 

Obrazek w treści Brudne diamenty, dramat kryminalny o ultraortodoksyjnej żydowskiej rodziny Wolfsonów zadebiutował na Netflix [jpg] Zdjęcie: Netflix

Serial nosi tytuł Brudne diamenty, i opowiada historię rodziny, która od pokoleń zajmuje się biznesem diamentowym, który jest mocno zagrożony. Co wiemy o serialu> O czym opowiada? Ile liczy sobie odcinków? I czy warto go obejrzeć? O tym w naszym artykule. 

Brudne diamenty – opis serialu

Serial Brudne diamenty to produkcja belgijska, która łączy w sobie dramat, kryminał oraz thriller, a która opowiada o losach ultraortodoksyjnej żydowskiej rodziny Wolfsonów. Od lat zajmują się oni biznesem diamentowym w Antwerpii. Gdy najmłodszy syn w rodzinie odbiera sobie życie, jego brat Noah wraca do domu. 

     Czytaj również: Co nowego na Netflix? Premiery od 15 do 21 kwietnia 2023 roku

Mężczyzna dawno odwrócił się od religii, mieszka w Londynie i związany jest z półświatkiem tego miasta. Na miejscu dowiaduje się, że rodzinny biznes wkrótce zbankrutuje, a ręka na nim trzyma miejscowa mafia. Noah będzie musiał poradzić sobie z wieloma problemami, nie tylko biznesowymi, ale i rodzinnymi. 

Brudne diamenty – obsada i twórcy

Serial Brudne diamenty to produkcja z Belgii, więc w obsadzie znaleźli się aktorzy z tego właśnie kraju. A są to: Casper Knopf, Kevin Janssens oraz Marie Vinck, którym towarzyszy w pozostałych rolach: Seth Allyn Austin, Robbie Cleiren, Janne Desmet, Ini Massez, Els Dottermans.

     Czytaj również: Brudne diamenty, informacje o serialu - opis

Reżyserią serialu zajęli się: Cecilia Verheyden oraz Rotem Shamir.

Brudne diamenty – kiedy premiera?

Serial Brudne diamenty to kolejna oryginalna produkcja Netfliksa, dlatego też serial można oglądać właśnie na owej platformie. Serial ma swoją premierę na platformie Netflix 21 kwietnia 2023. I będzie dostępny we wszystkich 8 odcinkach. 

    Czytaj również: Najdłuższa trzecia randka - nietypowy film dokumentalny w formie reality zadebiutował na Netflix

Brudne diamenty – opinie o serialu

Opisywana serialowa produkcja pod tytułem Brudne diamenty, może przypaść do gustu przede wszystkim zwolennikom produkcji dramatycznych, ale także kryminalnych. Więcej o filmach i serialach na łamach naszego serwisu znajdziecie w dziale filmowych nowości i zapowiedzi.

    Czytaj również: Queenmaker już na Netflix - południowokoreański serial dramatyczny o bizneswoman i prawniczce w świecie polityki

Może chętnie obejrzą go także widzowie, którzy lubią filmy i seriale w konwencji thrillera.

Brudne diamenty – książki

Serial Brudne diamenty to kolejna produkcja serialowa od Netflix, która stworzona jest na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. Polecamy zatem inną książkę, której tytuł brzmi Kukułcza piwnica, a autorem jest Marta Wała.

Książkę „Kukułcza piwnica” wydawnictwa Novae Res można kupić taniej poniżej:

Tagi: seriale netflix, seriale, dramaty, kryminalne, thrillery, netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje