reklama

"Champion" – Niezwykłe, bokserskie starcie

Data: 2020-08-24 18:26:44 Autor: tadas

Champion to powstały w 2002 roku film prezentujący historię boksera oskarżonego o gwałt, którego losy w więzieniu po raz kolejny złączą się z boksem....

Obrazek w treści

Champion to jedne z filmów Waltera Hilla, który prezentuje nam widzom wielkie starcie pomiędzy dwoma pięściarzami o nieprzeciętnych umiejętnościach. Kto zwycięży?

Champion – opis

O czym jest Champion? Film prezentuje historię boksera George "Iceman" Chambers, który doskonale radzi sobie w wadze ciężkiej, piastując nawet pas Mistrza Świata. 

Znakomita kariera upada w momencie, gdy zostaje on oskarżony oraz skazany za gwałt, w wyniku czemu ląduje w więzieniu. Tam codzienność prowadzić Monroe Hutchen, znany z tego, że jest niepokonany w więziennych walkach bokserskich.

Czytaj także: Narzeczony mimo woli – czas na fikcyjne małżeństwo

Pomiędzy mężczyznami pojawia się napięcie, które chce wykorzystać gangster Mendy planujący przygotować wielką, bokserską walkę więzienną, w ramach której zwycięzca ma uzyskać skrócenie wyroku, a co za tym idzie wcześniejsze zwolnienie. 

Wielka stawka kusi obu panów, którzy ostatecznie decydują się zmierzyć się ze sobą o wolność i chwałę....

Champion – obsada

Kto wystąpił w filmie Champion? W rolę Manroe Hutchensa wcielił się Wesley Snipes, który bardzo dobrze wypadł w filmie. Z resztą nie jest to jego pierwsza tego typu rola, ponieważ uwielbiany był już w Bladzie Wiecznym Łowcy, niezniszczalnym, Teorii Chaosu czy też w klasycznym Biali nie potrafią skakać.

Czytaj także: Ronin – złodziejska grupa specjalna

Oprócz nich w produkcji pojawi się również Vinga Rhamesa, Petera Falk, Wes Studi, Fishera Stevensa, czy Jona Seda.

Champion – gdzie obejrzeć

Film Champion w sierpniu wyemitowany zostanie w telewizji. Produkcję zobaczyć będzie można w poniedziałek, 24 sierpnia na antenie TV Puls od godz. 20:00.

Czytaj także: "La Bandida": Marina nie chce powrotu do szkoły. Co wydarzy się w 52, 53 i 54 odc?

Champion – opinie

Champion okazał się naprawdę solidną, sportową produkcją ukazującą ciekawą historię, której wykonanie niestety nieco zawiodło. Potyczki niestety nie są najlepszą stroną tego filmu.

Champion – książka

Film Champion to autorska historia opracowana i wyreżyserowana przez Waltera Hilla, który z miłości do boksu zdecydował się przedstawić nietypowe podejście do tego sportu.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.