Córka prezydenta - komedia romantyczna o próbującej żyć samodzielnie nastolatce

Data: 2023-06-28 11:35:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Prosta opowieść w komediowej i romantycznej stylistyce, przedstawiająca historię nastolatki i córki prezydenta, która pragnie żyć własnym życiem to dzisiejsza propozycja od Telewizji Publicznej i kanału "Drugiego". 

Katie Holmes jako Samantha Mackenzie oraz Michael Keaton jako prezydent Mackenzie w komedii romantycznej "Córka prezydenta".  

Film nosi tytuł Córka prezydenta i jest klasyczną komedią romantyczną z roku 2004, która jest filmem już wiele razy przypominanym w polskiej telewizji, na przeróżnych kanałach. Dziś przypomni go także TVP 2. Co wiemy o filmie? Kiedy i gdzie będzie można go zobaczyć? Czy warto? 

Córka prezydenta – opis 

O czym opowiada Córka prezydenta? Jest to amerykańska komedia romantyczna, w której nastoletnia Samantha Mackenzie, córka nadopiekuńczego prezydenta Stanów Zjednoczonych, pilnowana niemal na każdym kroku przez jego ochroniarzy, zamierza jakoś wyzwolić się z jego rąk. Nadzieja na uwolnienie pojawia się gdy dziewczyna wyjeżdża na studia. 

Czytaj również: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

Jednak z dala do Białego Domu wciąż jest pilnowana, a wszyscy dookoła przypominają jej kim właściwie jest. Pewnego dnia jednak bierze udział w szalonej studenckiej imprezie, z której pozostają zdjęcie, szybko znajdujące się w prasie niemal na całym świecie. Na szczęście los wydaje się odmieniać, kiedy Samantha spotyka na swojej drodze przystojnego opiekuna z akademika, Jamesa. Szybko się w nim zakochuje. Problem w tym, że mężczyzna skrywa pewną tajemnicę. 

Córka prezydenta – obsada 

Kto wystąpił w Córka prezydenta? Film jest produkcją amerykańską, w gwiazdorskiej obsadzie. W roli głównej, jako Samantha Mackenzie Katie Holmes, w roli jej ojca prezydenta Michael Keaton, a jako James Marc Blucas. W pozostałych rolach: Amerie, Margaret Colin, Lela Rochon, Michael Milhoan, Dwayne Adway, Hollis Hill.

Czytaj również: Córka prezydenta, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Forest Whitaker.

Córka prezydenta – gdzie obejrzeć?

Film Córka prezydenta to produkcja, która swoją kinową premierę w roku 2004. Dziś ten lekki film, wielokrotnie już pokazywany, zobaczymy w polskiej telewizji po raz kolejny. Premiera w środę, 28 czerwca o godzinie 21:00, na kanale TVP 2. Powtórka filmu w sobotę, 1 lipca, o godzinie 0:50, także na tym samym kanale. 

Czytaj również: Przetrwać do świtu - Bruce Willis powraca w kolejnym filmie sensacyjnym!

Córka prezydenta – opinie i filmie

Film Córka prezydenta to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom filmów z gatunku lekkich produkcji komediowych, o relacjach ojciec-córka. Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

Czytaj również: Kobieta sukcesu - śmieszna komedia z udziałem plejady polskich gwiazd znów w tv! O czym jest?

Film spodoba się także zwolennikom klasycznych komedii romantycznych, filmów o miłości, ale i o tajemnicy. 

Córka prezydenta – książka

Filmowy Córka prezydenta to filmowa produkcja powstała na bazie własnego scenariusza i własnego autorskiego pomysłu. Oznacza to, że nie ma odpowiednika w literaturze. W zamian polecamy zatem inną lekturę książki, o tytule Lata miłości, której autorem jest Anna Florescu

Komiks "Lata miłości", wydawnictwa Novae Res kupić tanio można poniżej:

Tagi: filmy w tv, komedie, komedie romantyczne, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje