Książki Piekary jak „Wiedźmin” – będzie adaptacja w formie gry?

Autor: mojebestsellery
News - Książki Piekary jak „Wiedźmin” – będzie adaptacja w formie gry?

Jacek Piekara to popularny autor książek fantasy, który sławny jest nie tylko dzięki swoim książkom, ale także znanym powszechnie poglądom. W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja, że autor ten niebawem może doczekać się adaptacji swoich książek w postaci gier komputerowych – podobnie, jak miało to miejsce w przypadku bestsellerowego Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego.

Piekara jest autorem między innymi Cyklu Inkwizytorskiego – serii książek o Mordimerze Madderdinie i to właśnie te książki mają ukazać się w formie gry. Za projekt odpowiadać ma firma The Dust – odpowiedzialna za gry mobilne, między innymi Frankenstein: Beyond the Time, a także produkcje na zlecenie popularnych marek, np. Tymbark.

Studio The Dust najwyraźniej chce powtórzyć wielki sukces gier stworzonych przez CD Projekt, rozpoczęło już także pertraktacje z Jackiem Piekarą. Według dostępnych obecnie informacji, Piekara podpisać miał już list intencyjny, czyli wstępną deklarację zamierzeń dot. działań związanych z adaptacją książek. W ciągu kolejnych trzech miesięcy autor i producenci gier mają czas na ustalenie warunków współpracy i zawarcie umowy.

Co sądzicie o takim pomyśle? Graliście kiedyś w gry na podstawie książek?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wydawnictwo
Reklamy