Książki Piekary jak „Wiedźmin” – będzie adaptacja w formie gry?

Autor: mojebestsellery
News - Książki Piekary jak „Wiedźmin” – będzie adaptacja w formie gry?

Jacek Piekara to popularny autor książek fantasy, który sławny jest nie tylko dzięki swoim książkom, ale także znanym powszechnie poglądom. W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja, że autor ten niebawem może doczekać się adaptacji swoich książek w postaci gier komputerowych – podobnie, jak miało to miejsce w przypadku bestsellerowego Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego.

Piekara jest autorem między innymi Cyklu Inkwizytorskiego – serii książek o Mordimerze Madderdinie i to właśnie te książki mają ukazać się w formie gry. Za projekt odpowiadać ma firma The Dust – odpowiedzialna za gry mobilne, między innymi Frankenstein: Beyond the Time, a także produkcje na zlecenie popularnych marek, np. Tymbark.

Studio The Dust najwyraźniej chce powtórzyć wielki sukces gier stworzonych przez CD Projekt, rozpoczęło już także pertraktacje z Jackiem Piekarą. Według dostępnych obecnie informacji, Piekara podpisać miał już list intencyjny, czyli wstępną deklarację zamierzeń dot. działań związanych z adaptacją książek. W ciągu kolejnych trzech miesięcy autor i producenci gier mają czas na ustalenie warunków współpracy i zawarcie umowy.

Co sądzicie o takim pomyśle? Graliście kiedyś w gry na podstawie książek?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Dwie twarze Ioany
Katarzyna Archimowicz;
Dwie twarze Ioany
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Wysokie chmury
Alan Sasinowski
Wysokie chmury
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Pokaż wszystkie recenzje