Książki Piekary jak „Wiedźmin” – będzie adaptacja w formie gry?

Data: 2018-12-06 09:52:48 Autor: Patryk Obarski
News - Książki Piekary jak „Wiedźmin” – będzie adaptacja w formie gry?

Jacek Piekara to popularny autor książek fantasy, który sławny jest nie tylko dzięki swoim książkom, ale także znanym powszechnie poglądom. W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja, że autor ten niebawem może doczekać się adaptacji swoich książek w postaci gier komputerowych – podobnie, jak miało to miejsce w przypadku bestsellerowego Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego.

Piekara jest autorem między innymi Cyklu Inkwizytorskiego – serii książek o Mordimerze Madderdinie i to właśnie te książki mają ukazać się w formie gry. Za projekt odpowiadać ma firma The Dust – odpowiedzialna za gry mobilne, między innymi Frankenstein: Beyond the Time, a także produkcje na zlecenie popularnych marek, np. Tymbark.

Studio The Dust najwyraźniej chce powtórzyć wielki sukces gier stworzonych przez CD Projekt, rozpoczęło już także pertraktacje z Jackiem Piekarą. Według dostępnych obecnie informacji, Piekara podpisać miał już list intencyjny, czyli wstępną deklarację zamierzeń dot. działań związanych z adaptacją książek. W ciągu kolejnych trzech miesięcy autor i producenci gier mają czas na ustalenie warunków współpracy i zawarcie umowy.

Co sądzicie o takim pomyśle? Graliście kiedyś w gry na podstawie książek?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
Jacek Piekara10
Okładka książki - Ja, inkwizytor. Wieże do nieba

Oto on, inkwizytor i Sługa Boży, człowiek głębokiej wiary. Oto dwie minipowieści, których bohaterem i narratorem jest Mordimer Madderdin, świeżo promowany...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje