Czarna Pantera. Wakanda w moim sercu – nowy film MCU ze zwiastunem. Premiera już wkrótce

Data: 2022-10-03 15:27:51 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Właśnie w sieci pojawił się zwiastun nowej produkcji należącej do Marvel Cinematic Universe. Po 4 latach przyjdzie nam powrócić do Wakandy na kolejne spotkanie z Czarną Panterą. O czym opowie film Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu? Właśnie zadebiutował zwiastun produkcji, który całkiem sporo zdradza. Kiedy będziemy mogli wybrać się do kin?

Obrazek w treści Czarna Pantera. Wakanda w moim sercu – nowy film MCU ze zwiastunem. Premiera już wkrótce [jpg]fot. Marvel / Youtube

Black Panther (Czarna Pantera) to czarnoskóry superbohater będący ikoną popkultury. Premiera filmu Czarna Pantera w 2018 roku stała się wielkim wydarzeniem, a obraz ściągnął do kin miliony ludzi, stając się wielkim hitem box office. Czarnoskórzy z całego świata mieli wreszcie swoją reprezentację w jednej z największych światowych franczyz – Marvel Cinematic Universe. Już wkrótce będziemy mogli obejrzeć kolejną odsłonę tej historii.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – kiedy premiera?

Premiera filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu zbliża się wielkimi krokami. Już 11 listopada 2022 widzowie na całym świecie będą mogli powrócić do świata Marcel Cinematic Universe i wybrać się w podróż do Wakandy. Po barwnym, miejscami mocno zabawnym filmie Thor: Miłość i Grom będzie to jednak zupełna zmiana nastroju. Zapewne ok. 8-12 tygodni po premierze kinowej film Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu pojawi się w serwisie Disney+

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – o czym jest film?

W zwiastunie widzimy, że – zgodnie z przewidywaniami – T-Challa (Chadwick Boseman) zginie, a Wakanda pogrąża się w smutku po śmierci swego przywódcy. W nowym zwiastunie widzimy, jak kolejne postaci radzą sobie ze stratą – królowa Ramonda (Angela Bassett) syna, a Shuri (Letitia Wright) – brata. Na ekranie oglądamy pożegnanie króla, ceremonię pogrzebową. Słyszymy też głos Namora, wielkiego komiksowego przeciwnika T-Chali (w tej roli wystąpi Tenoch Huerta). Mówi on: tylko najbardziej złamani ludzie mogą być wielkimi przywódcami. Uznawany przez swoich popleczników za boga, mający siedzibę w tajemniczym podwodnym państwie, stanowił będzie zagrożenie dla całego świata. Zabicie go może rozpętać wielką wojnę, jednak niebezpieczeństwo jest zbyt potężne, by je zignorować. M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira), wojowniczki Dora Milaje wraz z rodziną T-Chali będą musieli stanąć naprzeciw tym potężnym siłom. Pomoże im znany z wcześniejszych filmów o Avengersach agent CIA Everet Ross (Martin Freeman).  

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – zwiastun, trailer

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji:

Czarna Pantera - kto zostanie następcą T-Chali?

Fani MCU zastanawiali się, kto zostanie następcą T-Chali. Nowy zwiastun zdradza, że będzie to kobieta – najpewniej rola ta przypadnie Shuri - siostrze T-Chali. Mniej prawdopodobna jest kandydatura Nakii – dawnej ukochanej Czarnej Pantery. Wiemy też, że w filmie pojawi się Riri Williams, znana w komiksach jako Ironheart (w tej roli Dominique Thorne). 

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – pożegnanie Chadwicka Bosemana

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu to film będący pożegnaniem z wcielającym się w tytułową rolę Chadwickiem Bosemanem. Boseman niespodziewanie zmarł na raka 28 sierpnia 2020 roku. Aktor stał się wcześniej tak ważną postacią, że wiele osób utożsamiało go z bohaterem, w którego się wcielał. Dlatego producenci nie zdecydowali się na obsadzenie nowego aktora w tej roli, tylko stworzenie swojego hołdu dla Bosemana i Czarnej Pantery, po czym przekazanie na ekranie tej roli innej postaci, znanej już z filmów Marvela. 

Czarna Pantera - komiksy

O Czarnej Panterze powstało wiele komiksów, niektóre z nich ukazały się również w języku polskim. Są to na przykład: Czarna Pantera – 21 cześć cyklu Superbohaterowie Marvela lub Kim jest Czarna Pantera?, wydana w serii Wielka Kolekcja Komiksów Marvela. 

Tagi: mcu, marvel,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czarna Pantera
autor zbiorowy 0
Okładka książki - Czarna Pantera

T'Challa jest królem najbardziej zaawansowanej technologicznie cywilizacji na Ziemi i nie cofnie się przed niczym, by ją obronić. Niezłomna determinacja...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pokaż wszystkie recenzje