Dlaczego mnie zabiliście? - dokument śledczy z środową premierą na Netflix

Data: 2021-04-12 12:09:02 Autor: adudek

Na platformie Netflix nie brakuje dokumentów, także tym o tematyce kryminalnej i śledczej. Jednym z nich jest film Dlaczego mnie zabiliście?, który obejrzymy już za dwa dni.

Obrazek w treści

Autor zdjęcia: Courtesy/Netflix

Film Dlaczego mnie zabiliście? to produkcja z gatunku dokumentalnego o prawdziwej zbrodni, będącego jednocześnie filmem kryminalnym. O czym jest ta wzruszająca produkcja?

Dlaczego mnie zabiliście? – opis filmu dokumentalnego

Historia, którą zechciano opowiedzieć w dokumencie Dlaczego mnie zabiliście?, próbuje odpowiedzieć na pytanie jakie są granice między sprawiedliwością a zemstą.

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery 12-19 kwietnia 2021 roku

Poznamy ją na przykładzie zrozpaczonej rodziny, która poszukuje dzięki mediom społecznościowym zabójcy ich 24-letniej córki, Crystal Theobald.

Dlaczego mnie zabiliście? – obsada

Dlaczego mnie zabiliście? to produkcja dokumentalna, której bohaterami są osoby autentyczne, przeżywające rodzinną tragedię, śmierć córki. 

Reżyserem dokumentu jest Frederick Munk. zaś producentami są Julian Cautherles, Lucy Walker, John Turner. Prodcentem wykonawczym jest Jordan Johnson a operatorem filmowym Nick Higgins

Dlaczego mnie zabiliście? – gdzie obejrzeć?

Film dokumentalny Dlaczego mnie zabiliście? udostępniony będzie na Netflix w środę, 14 kwietnia w godzinach porannych. 

Czytaj również: Dwóch nieznajomych, krótkometrażowy dramat społeczny z premierą na Netflix

Dlaczego mnie zabiliście? – opinie o dokumencie

Film Dlaczego mnie zabiliście? to produkcja zdecydowanie nie dla każdego. To nie tylko zapis autentycznych, tragicznych wydarzeń, ale i wzruszająca historia zrozpaczonej rodziny. 

Dlaczego mnie zabiliście? – książki

Film dokumentalny Dlaczego mnie zabiliście? to produkcja oparta na prawdziwych wydarzeniach, nie bazująca na żadnej książce. W zamian proponujemy Pierwszy śnieg, którego autorem jest Jo Nesbo.

Książkę „Pierwszy śnieg” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.