Doktor Dolittle, familijna komediowa produkcja fantasy bazująca na popularnej książce

Data: 2023-01-14 10:11:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś w telewizji będziemy mieli okazję zobaczyć film bazujący na jednej z serii, niezwykle popularnych książek o weterynarzu umiejącym rozmawiać ze zwierzętami. Film będzie miał swoją emisję wieczorem, na kanale Polsat. 

Obrazek w treści  Doktor Dolittle, familijna komediowa produkcja fantasy bazująca na popularnej książce  [jpg] 

Nosi on tytuł Doktor Dolittle i jest produkcją amerykańsko-japońsko-chińsko-brytyjską, która mimo popularności książek, nie wzbudziła pozytywnych emocji u krytyków, który często uznawali ją za bardzo nudną i jeden z najgorszych filmów roku 2020. Czy mieli rację, możecie przekonać się już dziś wieczorem. A co wiemy o filmie? 

Doktor Dolittle – opis 

O czym jest film Doktor Dolittle? Jest filmem, który łączy w sobie elementy produkcji familijnej, komediowej i przygodowej. Opowieść koncentruje się na postaci weterynarza, doktora Johna Dolittle, który po śmierci swojej ukochanej żony zaszył się w domu, bez kontaktu z kimkolwiek. Kiedy jednak królowa Wiktoria zapada na tajemniczą chorobę, tylko on, osoba umiejąca rozmawiać ze zwierzętami, może jej pomóc. 

      Czytaj również: Co zobaczyć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 9 do 15 stycznia 2023 roku

Okazuje się bowiem, że ktoś podał jej truciznę, na którą lekarstwem jest pewien magiczny owoc. Doktor Dolittle rusza zatem ze swoja zwierzęcą ekipą w podróż na legendarną wyspę, mierząc się z dawnymi wrogami i swoimi słabościami. 

Doktor Dolittle – obsada 

Kto zagrał w Doktor Dolittle? Film to produkcja kilku krajów, w której w głównych rolach Robert Downey Jr. jako Doktor John Dolittle, Antonio Banderas jako król Rassouli, Emma Thompson jako Poly. 

    Czytaj również: Doktor Dolittle, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Michael Sheen, Jim Broadbent, Jessie Buckley, Harry Collett, Rami Malek, John Cena. Reżyserem filmu jest Stephen Gaghan.

Doktor Dolittle – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Doktor Dolittle będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w sobotę, 14 stycznia 2023 roku, na kanale Polsat, o godz. 20:00.  Powtórka w niedzielę, 15 stycznia, o godzinie 14:00, na tym samym kanale. 

     Czytaj również: Stan gry: trudna relacja w politycznym śledztwie...

Doktor Dolittle – opinie

Film Doktor Dolittle to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom filmów komediowych, przygodowych i familijnych. Chętnie obejrzą go także miłośnicy książek o słynnym weterynarzu. Warto go obejrzeć także ze względu na gwiazdorską obsadę. 

      Czytaj również:  Greta - trzymający w napięciu thriller dziś na kanale TVP 2

Niestety film ma na swoim koncie Jedną antynagrodę, czyli Złotą Malinę - Najgorszy remake, sequel lub "zrzynka". Ma także inne nominacje do antynagród i jest ich naprawdę dużo. Są to: Złota Malina - Najgorszy film; Najgorszy aktor Robert Downey Jr.; Najgorszy reżyser Stephen Gaghan; Najgorszy scenariusz Dan Gregor, Doug Mand, Stephen Gaghan; Najgorsze ekranowe dopasowanie Robert Downey Jr. - i jego całkowicie nieprzekonujący walijski akcent.

Doktor Dolittle – książka

Film Doktor Dolittle to produkcja, która scenariuszowo czerpie inspirację z jednej z książek autorstwa Hugh Loftinga. Wspomniana produkcja filmowa bazuje na jednej z jego powieści, której tytuł brzmi Podróże doktora Dolittle.

Książkę "Podróże doktora Dolittle", wydawnictwa Zysk i S-ka kupić można poniżej:

Tagi: filmy familijne, fantasy, przygodowe,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Podróże doktora Dolittle
Hugh Lofting2
Okładka książki - Podróże doktora Dolittle

Nowe wydanie z oryginalnymi ilustracjami autora. Doktor Dolittle wyrusza na wyprawę do odległych krain, podczas której czekają go zdumiewające przygody...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Pokaż wszystkie recenzje