Greta - trzymający w napięciu thriller dziś na kanale TVP 2

Data: 2023-01-12 11:27:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Nominowany do najlepszego thrillera, trzymający w napięciu, w dobrej obsadzie aktorskiej dreszczowiec to dzisiejsza propozycja Telewizji Polskiej, a dokładnie telewizyjnej "Dwójki". Film będzie można obejrzeć w godzinach wieczornych. 

Obrazek w treści Greta - trzymający w napięciu thriller dziś na kanale TVP 2 [jpg] 

A nosi on tytuł Greta i jest klasycznym thrillerem, produkcji amerykańsko-irlandzkiej, w trzymającej w napięciu fabule i znakomitej roli Isabelle Huppert. Co wiemy o filmie? O czym opowiada? Kiedy i gdzie będzie można go obejrzeć? 

Greta – opis 

O czym jest film Greta? Jest to amerykańsko-irlandzki, który przedstawia historię Frances, młodej i wrażliwej kobiety, która przeprowadziła się z Bostonu do Nowego Jorku, pracuje jako kelnerka, a pokój zdieli ze swoją przyjaciółką. Pewnego dnia znajduje w metrze torebkę i postanawia, że zwróci ją jej właścicielce. 

      Czytaj również: Co zobaczyć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 9 do 15 stycznia 2023 roku

Jest nią Greta, ekscentryczna nauczycielka i wdowa, miłośniczka muzyki. Frances szybko zaprzyjaźnia się z kobietą. Wkrótce przekonuje się, że spotkanie dwóch kobiet nie było przypadkiem, a planem Grety, które nie pozwoli Frances zniknąć z jej życia. 

Greta – obsada 

Kto zagrał w Greta? Film to produkcja amerykańsko-irlandzka, w której w głównych rolach Isabelle Huppert jako Greta Hideg i Chloë Grace Moretz jako  Frances McCullen.

    Czytaj również: "Czysta formalność" - thriller z Romanem Polańskim już dziś w TVP Kultura

W pozostałych rolach: Maika Monroe, Colm Feore, Stephen Rea, Zawe Ashton, Parker Sawyers, Jeff Hiller, Thaddeus Daniels. Reżyserem filmu jest Neil Jordan.

Greta – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Greta będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w czwartek, 12 stycznia 2023 roku, na kanale TVP 2, o godz. 20:50.  Powtórka w niedzielę, 15 stycznia, o godzinie 0:15, na TVP 2. Film można także obejrzeć na TVP VOD. 

     Czytaj również: "La Bandida": Valentina traci dziecko. Co wydarzy się w 32 i 33 odcinku La Bandidy? 

Greta – opinie

Film Greta to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom filmów w klimacie thrillera, trzymających w napięciu, zrealizowanych w stylu filmów Hitchcocka. Produkcje warto obejrzeć także dla dobrej obsady aktorskiej. 

      Czytaj również: Greta, informacje o filmie - opis

Film ma na swoim koncie dwie nominacje do filmowych nagród. Są to Saturn - Najlepszy thriller oraz MFF W TORONTO - Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji Neil Jordan.

Greta – książka

Film Greta to produkcja na własnym scenariuszu, na bazie autorskiego scenariusza. W zamian proponujemy zatem inną książką w klimacie trzymającego w napięciu kryminału/thrillera. jej tytuł Chcę twojego życia autorstwa Amber Garza'y.

Książkę "Chcę twojego życia", wydawnictwa Marginesy kupić można poniżej:

Tagi: thrillery, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje