Chcę twojego życia

Małe amerykańskie miasteczko. Kelly Medina czuje się bardzo samotna: jej ukochany syn Aaron wyjechał na studia, mąż pracuje w innym mieście, a jedyna przyjaciółka jest mocno zaangażowana w życie swoich dzieci i coraz rzadziej spędzają razem wieczory. Dodatkowo Kelly boryka się z problemami psychicznymi. Kiedy przypadkiem dowiaduje się, że w mieście mieszka inna Kelly Medina, która ma kilkumiesięcznego syna Sullivana, nie może przestać o niej myśleć. Za wszelką cenę chce ją poznać, szuka jej wszędzie, a wreszcie decyduje się zaaranżować pozornie przypadkowe spotkanie. Kobiety zaprzyjaźniają się, spotykają coraz częściej, a Kelly coraz bardziej ingeruje w życie młodej matki. Z czasem ich relacja zamienia się w obsesję. Kiedy więc jedna Kelly znika, cóż, to ta druga może wiedzieć dlaczego...

Chcę twojego życia to pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny, w którym nic nie jest jednoznaczne, a każda bohaterka kryje wiele tajemnic.

,,Gęsta intryga, nieprzewidywalne zwroty akcji, wyraziście zarysowane postaci - tę powieść wchłania się wszystkimi zmysłami, a nie zwyczajnie czyta".

Christina McDonald, autorka Ostatniej nocy Olivii

,,Niepokojąca atmosfera, znakomicie zbudowane bohaterki, doskonale skonstruowana fabuła i zakończenie, którego nie sposób przewidzieć. Nie sposób oderwać się od lektury".

Samantha M. Bailey, autorka Kobiet na krawędzi

Informacje dodatkowe o Chcę twojego życia:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-01-11
Tytuł oryginału: When I Was You

Tagi: Thrillery psychologiczne

Kup książkę Chcę twojego życia

Mama zawsze przedkłada potrzeby dziecka nad swoje własne, a ty rzadko to robiłaś.

O tak, wiedziałam wszystko o złamanych obietnicach.

Chcę twojego życia - opinie o książce

Czy wierzycie w przypadki? Jak byście zareagowali gdyby się okazało, że całkiem niedaleko Was mieszka ktoś, kto nazywa się tak samo jak Wy? Bylibyście ciekawi tej osoby? Chcielibyście ją spotkać? Poznać?

Kelly Medina, dojrzała kobieta pewnego dnia odbiera telefon, który nie miał być do niej. Telefon, który na zawsze odmieni jej życie. Który sprawi, że w jej samotnym życiu pojawi jakiś cel. Iskierka nadziei, która może sprawić, że znów zacznie się uśmiechać i cieszyć z życia. Ten cel nazywa się tak samo jak ona. Tyle, że jest młodsza. Dużo młodsza. I ma coś czego jej samej brakuje...

Gdy zaczęłam czytać ten tytuł zaczął mi się on kojarzyć z innym, który bardzo mocno wyrył mi się w pamięci. Mianowicie "kobieta w oknie". Podobało mi się to, bo to było tylko wrażenie a nie kopia. W pewnym momencie potrafiłam też przewidzieć dalszy ciąg wydarzeń. Też mi to absolutnie nie przeszkadzało bo książkę czytało się mimo wszystko w napięciu i oczekiwaniu. Finalnie bardzo mi się podobała i czuję się usatysfakcjonowana lekturą.

Zaintrygowana tytułem i okładką sięgnęłam po książkę Amber Garza "Chcę twojego życia". I muszę stwierdzić, że to był dobry wybór. Mimo tego, że akcja w tym thrillerze nie pędzi może zbyt szybko, ale i tak wciąga w wir tej zagmatwanej fabuły i zaskakuje częstymi zwrotami. Trudno oderwać się od lektury.
Gdy zaczęłam ją czytać, od samego niemal początku czułam jakiś towarzyszący mi niepokój. No a już główna bohaterka to bardzo ciekawa postać, jednak nie chciałabym mieć jej za swoją przyjaciółkę raczej...
Kelly Medina czuje się opuszczona przez męża i syna, bo mąż pracuje poza miasteczkiem, w którym mieszkają i przyjeżdża tylko na weekendy, a syn wyjechał na studia. Kobieta czuje pustkę, czas wypełnia na spotkania z terapeutą i od czasu do czasu z przyjaciółką. Jest bardzo zdziwiona, gdy odbiera telefon z przychodni z prośbą o potwierdzenie wizyty z dzieckiem u pediatry. Przecież jej syn nie jest już dzieckiem, skąd więc ta pomyłka? Rozmowa z rejestratorką szybko wyjaśniła sytuację. Okazało się, że do miasteczka sprowadziła się inna Kelly Medina, która ma małego synka. Jak to jest możliwe, że dwie kobiety w tak małym środowisku  noszą to samo imię i nazwisko? Ta myśl nie daje spokoju Kelly i postanawia te sprawę wyjaśnić. Znała termin wizyty u pediatry, więc spotkanie obu kobiet o imieniu Kelly i nazwisku Medina nie było tak zupełnie przypadkowe.

"Wiedziałam, że to ty, gdy tylko wysiadłaś z samochodu. Wyglądałaś dziwnie znajomo. Czułam się niemal tak, jakbyśmy się już kiedyś spotkały, ale to było niemożliwe."
I od tego niby przypadkowego spotkania całkowicie zmienia się życie obu kobiet. Niby nic ich nie łączy, lecz starsza Kelly czuje jakąś dziwną więź z nowo poznaną imienniczką i jej małym synkiem. Czy jednak w tam małym mieście jest miejsce dla nich obu? Autorka tak poprowadziła narrację, że chwilami sama już nie wiedziałam, o której Kelly czytam, gdyż tak właściwie to ich postacie są nawet podobnie przedstawione. Tu nic nie jest proste i zbyt jednoznaczne, okazuje się również, że obie kobiety ukrywają sporo tajemnic, które stopniowo wychodzą na jaw. A relacja między nimi zmienia się.

"Podobno najlepszy wzrok mamy, kiedy oglądamy się za siebie, i chyba tak rzeczywiście jest. Nie da się sprawić, by ktoś inny zobaczył rzeczywistość inną niż jego własna."
"Chcę twojego życia" to opowieść niestandardowa i niejednoznaczna, za każdym razem, gdy przewracałam kartkę nie byłam pewna czy coś mnie zaskoczy, czy też coś się wyjaśni. I tak do samego końca. A zakończenie bardzo mi się spodobało, chociaż nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.
Warto poświęcić nieco czasu na lekturę tej książki.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-02-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, do sięgnięcia po thriller psychologiczny - "Chcę Twojego życia" zachęcił mnie głównie intrygujący opis i ciekawa okładka, która przyciąga wzrok. Stylistyka i język jakim posługuje się pisarka jest bardzo lekki i przyjemny, co sorawia, że książkę czyta się w naprawdę ekspresowym tempie, ja pochłonęłam historię bohaterów w jeden wieczór i uwierzcie, że nie mogłam się od niej oderwać! Fabuła została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i równie dobrze poprowadzona. Historia została przedstawiona z perspektywy z perspektywy obu kobiet, co pozwoliło mi lepiej je poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Obie kobiety zostały naprawdę świetnie, autentycznie wykreowane - nie są krystaliczne, popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili, dlatego myślę, że śmiało mogliśmy się w wielu kwestiach z nimi utożsamić, podzielając podobne troski i dylematy. Portrety psychologiczne bohaterek zostały naprawdę świetnie zarysowane! Książka jest podzielona na trzy zasadnicze części i powiem Wam, że kompletnie nie spodziewałam się tego co wydarzy się w drugiej i trzeciej części. W tej powieści jest tak, że naprawdę ciężko przewidzieć co dostaniemy na kolejnej stronie, autorka umiejętnie buduje napięcie, cały czas wodzi Czytelnika za nos, myli tropy i zagęszcza atmosferę! Znajdziemy tutaj tajemnice, intrygi, kłamstwa, poza tym pisarka porusza wiele ważnych, życiowych problemów, jak na przykład żałoba, samotność, obsesja, choroba psychiczna czy zdrada, a wszystko to wywołuje w Czytelniku natłok skrajnych odczuć! Tutaj nic nie jest takim jakim wydawało się na początku! Kiedy już myślałam, że wszystkie karty zostały odkryte i wiem jak zakończy się ta historia poraz kolejny dostałam pstryczka w nos! "Chcę Twojego życia" to emocjonująca, nietuzinkowy i wciągający thriller psychologiczny! Naprawdę świetnie spędziłam czas z tą książką! Chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści autorki! Polecam!!

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2023-02-12,

Fani thrillerów - będziecie zachwyceni! Książka napisana klimatycznie, z pomysłem i z mocnymi zwrotami akcji, które nawet na chwilę nie pozwalają nam się od niej oderwać! Ja przeczytałam w jeden dzień i .... to było bardzo dobre!

Małe miasteczko, dojrzała kobieta z problemami i rodzinne tajemnice. Szybko dowiemy się, że małżeństwo Kelly Mediny nie jest tak szczęśliwe, jak mogłoby się nam wydawać, a ona sama boryka się z wieloma problemami. W jej samotności zjawia się w mieście dziewczyna, która jak się okazuje, ma takie samo imię i nazwisko, jak nasze bohaterka i tak samo nie ma oparcia w bliskich osobach. Kobiety zbliżają się do siebie mimo tego, że przyjaciele zauważają, że coś tu może być nie tak, to nikt nie reaguje...

Jak potoczy się ta historia? Która kobieta ma coś "większego" do ukrycia. Jak mocno jesteśmy w stanie zataić naszą przeszłość? Książka trzyma w napięciu od samego początku do końca i jak już myślicie, że wiecie, jak to się potoczy, to uwierzcie - będzie inaczej!

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2023-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2023,

„Chcę Twojego życia” – Amber Garza

„Odsłaniałaś każdy szczegół swojego życia w mediach społecznościowych, ale komórkę akurat blokowałaś, jakbyś faktycznie dbała o swoją prywatność.”

Kelly Medina czuje się bardzo samotnie, jej syn wyjechał na studia a mąż pracuje w innym mieście. Samotność zaczyna jej doskwierać. Pewnego dnia odbiera telefon aby potwierdzić wizytę u pediatry. Zaszła niesamowita pomyłka. Jak się okazuje, w miasteczku mieszka inna Kelly Medina. Czy to możliwe?

Kelly postanawia zbliżyć się do swojej młodszej imienniczki i jej syna. Staje się to dla niej pewną obsesją. Warto napomknąć, że kobieta już wiele lat zmaga się z traumą, dzięki której uczęszcza na spotkania z psychologiem, ponieważ myślami ciągle wraca do przeszłości.

„Byłam zakochaną kobietą, a to przecież oznaczało, że musiałam walczyć, by utrzymać tę miłość.”

Jakie skutki przyniesie ta chorobliwa chęć wejścia w życie innego człowieka w butach? Czy młodsza Kelly pojawiła się w miasteczku z jakiegoś powodu? Całość nabierze zupełnie innego spojrzenia, gdy poznamy prawdziwe motywy.

Bardzo intrygujący thriller, który trzyma w napięciu i nie zwalnia tempa. Z każdą przeczytaną stroną dowiadujemy się czegoś innego, nie jesteśmy niczego pewni, a autorka buduje napięcie. Thriller psychologiczny, który świetnie pokazuje, że nadopiekuńczość jednego z rodziców wcale nie przynosi dobrych rezultatów.

„kiedy mój plan zaczął nabierać kształtów, nie byłaś dla mnie realna.”

Życie bardzo nas doświadcza, i to jakimi ludźmi się stajemy często spowodowane jest tym w jakim środowisku przyszło nam żyć.

Do samego końca czuje się dreszczyk ekscytacji, gdyż nic w tej powieści nie jest jednoznaczne! Polecam.

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2023-02-12,

Książka Amber Garzy wyświetlała się na moim ekranie wiele razy, jeszcze przed samą premierą. Opis pozostawiał po sobie wiele nadziei i jednocześnie ekscytacji – w końcu książka, w której nie wiadomo, kto jest tak naprawdę tym złym, a kto zasługuje na wybaczenie, brzmiała dla mnie jak coś, co koniecznie muszę przeczytać. Tak się też stało, jednak jak ostatecznie wyszło? O tym w poniższej recenzji.

Kelly wiedzie dość nudne, ale spokojne życie. Jej syn wyjechał na studia, mąż pracuje w innym mieście, przez co widują się średnio raz w tygodniu. Jedynym wyjątkiem jest obecność najlepszej przyjaciółki, która zawsze wesprze dobrym słowem i wyciągnie na miasto. Pewnego dnia jeden telefon burzy cały porządek świata, jaki stworzyła dla siebie Kelly. Okazuje się, że w mieście zamieszkała kobieta, która nazywa się dokładnie tak samo. Samotna kobieta za wszelką cenę pragnie poznać swoją młodszą odpowiedniczkę, lecz nie spodziewa się, że konsekwencje tej znajomości mogą przynieść dość... opłakane skutki.

Powiem szczerze, że zaczynając lekturę tej książki, nie wiedziałam do końca, czego się spodziewać. Owszem, miałam zasygnalizowane to, że cała fabuła dotyczyć będzie właściwie dwóch głównych bohaterek, które mogły być zarówno tymi dobrymi, jak i tymi złymi charakterami – tutaj mogło zadziać się dosłownie wszystko. Jednak to, co wyszło ostatecznie, całkowicie zmieniło moje postrzeganie tego tytułu.

Starsza Kelly zamiast sympatii wzbudziła we mnie ogrom podejrzeń i niepewności. Nie wiedziałam, czy mogę traktować ją jako dobrą postać, czy też jako chorą psychicznie osobę, w której narodziła się duża obsesja na punkcie innej kobiety. Przyznać trzeba jednak, że autorka fenomenalnie przedstawiła tę bohaterkę - w końcu, żeby w taki sposób ukazać daną postać, to trzeba mieć bardzo duży talent.

Druga Kelly natomiast wzbudziła we mnie sympatię, choć nie do końca byłam pewna, czy mogę jej zaufać. Nie będę zdradzać, czy moje myśli były trafne, czy też nie – tego trzeba dowiedzieć się samemu. Mogę jedynie powiedzieć, że postać ta również została przedstawiona bardzo dobrze i ciekawie pod kątem psychologicznym. Nie ma co, Amber Garza świetnie potrafi wykreować swoich bohaterów i sprawić, że czytelnik sam już niczego nie jest pewien.

Fabuła opiera się na znajomości obu głównych bohaterek i zagęszczającej się atmosferze dookoła nich. Tajemnice zaczynają się powoli piętrzyć, a już sama ta kwestia powodowała to, że okrutnie chciałam poznać zakończenie. Nie spodziewałam się licznych zwrotów akcji, co zasługuje na dużego plusa. Sam koniec kazał się równie zaskakujący, a ja wciąż nie mogę przestać myśleć o tym, co przeczytałam. Zdecydowanie jest to jeden z lepszych thrillerów psychologicznych, jakie przyszło mi poznać w ostatnim czasie.

Chcę twojego życia to powieść godna polecenia wszystkim miłośnikom tego gatunku oraz tym, którzy akurat poszukują wciągającej lektury na chłodniejszy wieczór. Myślę, że będę sięgać po kolejne powieści autorki i mam nadzieję, że przypadną mi do gustu równie mocno, co ta.

Czy chciałabyś się zamienić życiem z inną osobą? Dlaczego? Masz swojego dość? A może jest nudne i jednostajne, a ty potrzebujesz adrenaliny? Można spróbować, ale czy warto?

Spokojne, senne amerykańskie miasteczko, w którym żyje Kelly Medina. Mąż jest ciągle w delegacji, a syn wyjechał na studia. Wolny czas spędza z przyjaciółką, która nie może poświęcać jej całego swojego wolnego czasu. Ma również rodzinę i angażuje się w życie swojej rodziny. Kelly od lat zmaga się z problemami psych, chodzi na terapię i ciągle wraca do wydarzeń sprzed lat. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy przypadkiem się dowiaduje, że w miasteczku mieszka kobieta, która nazywa się tak samo jak bohaterka i ma małego synka. Kelly poznaje ją bliżej i zaczyna się angażować w jej życie. Z czasem dostaje obsesji na jej punkcie, sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli. Jak skończy się ich znajomość? Czy ma jakieś głębsze dno? A może ta druga Kelly nie znalazła się w miasteczku przypadkiem tylko celowo? Jedno jest pewne, wydarzenie się doskonale rozkręcą i skomplikują. Pojawią się nowe okoliczności, które pozwolą inaczej spojrzeć na ich znajomość …

Chcę twojego życia to intrygujący, pełen tajemniczości i niedopowiedzeń thriller psychologiczny. Ciężka i trudna atmosfera głęboko przenika między bohaterkami. Czytelnik nawet przez chwilę nie spodziewa się, czym autorka zaskoczy, i z której strony zaatakuje. Niepewność trzyma w napięciu przez całą fabułę. Nie wiemy, jakie tajemnice skrywają bohaterki, są one misternie utkane i skrywane. Ale czasami wnikliwy odbiorca, który potrafi czytać między wierszami, dojrzy więcej. Wszystkimi zmysłami uchwyci ciekawą fabułę i będzie ją przeżywać wraz z bohaterami.

Mnie ta lektura porwała, nie mogłam się od niej oderwać. Za wszelką cenę, kosztem nieprzespanej nocy, musiałam poznać prawdę. I była ona zaskakująca i nieoczekiwana. A później musiałam te emocje ujarzmić i się z nimi oswoić. Pełnia satysfakcji.

Polecam, świetnie wykreowani bohaterowie, z nutką tajemniczości i nieodkrytą przeszłością, która tylko dodatkowo wzmaga napięcie. Bądź z bohaterkami do końca, a przekonasz się która Kelly Medina jest prawdziwa … Bo to nie jest takie oczywiste … Powodzenia!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-01-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, - Dlaczego bawisz się tu sama? - zapytał tata.
- Nie jestem sama. Jestem z Lolą.
Rozejrzał się dookoła.
- Gdzie ona jest? Nie widzę jej.
- Nie widzisz?
Zerknęłam na Lolę, która siedziała w trawie ze skrzyżowanymi nogami. Dlaczego tylko ja mogłam ją zobaczyć? "

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że od tego thrillera nie można odejść. Wszystko przez to, że nasza główna postać miała kiedyś problemy psychiczne. Zresztą co jakiś czas będziemy czytali te wątki, skrawki sytuacji w których nikt jej w nic nie wierzył. Ujrzymy ignorancję jej bliskich, gdzie nawet nie zawsze próbowali ją zrozumieć, tylko od razu oceniali. Teraz jest już dorosłą kobietą, która bez przerwy peroruje o swoim synu. Przyznam wam się, że do pewnego momentu zastanawiałam się czy on w ogóle istnieje. Mamy też postać jej męża, ale dla mnie ich stosunki między sobą były bardzo niejasne. Kiedy mówiła o pustym domu, pytałam siebie, a gdzie mąż? Czy aktualnie jest na wyjeździe? Gdzie jest jej dorosły syn, skoro podobno nie opuszcza domu. Czy możliwe, by poznała kobietę z dzieckiem o identycznym nazwisku co ona? Dlaczego w wielu sytuacjach nie było potwierdzeń, że te kobiety są razem w tym samym miejscu? Muszę też wspomnieć o tym, że bohaterka zwraca się do nas, jakbyśmy były tą drugą osobą, która wciąż zaprzątała jej myśli. Każda postać, choćby kelnera jest owiana tajemnicą. Zawsze w każdej sytuacji możemy zadawać pytania o faktyczne, bądź wymyślne istnienie tych osób. Będzie potwierdzenie obecności i niedługo jej zaprzeczenie. Do samego końca zastanawiałam się kto tutaj istnieje? A może to tylko autorka robiła takie wrażenie, by nie dostrzec tych wszystkich podpowiedzi między wierszami? Zdecydowanie wpisuje się w inteligentny thriller psychologiczny. Czytający widzi, że to inni chcą z niej zrobić głupią. Te wszystkie ataki i przytyki co do jej dziecięcej przeszłości mnie troszkę denerwowały. Nawet przyjaciółka jej nie wierzyła i znikała tak szybko jak się pojawiała. Zamiast ją wspierać od razu atakowała. Niby chciała dla niej dobrze, ale w bardzo pokraczny sposób. Do połowy książki nie mogłam się zdecydować kto tu komu chce ukraść życie. Bo to, że tak jest, to wyjdzie później. Ciężko tu cokolwiek brać za pewnik. Jak tylko przeczytamy o domysłach naszej postaci, rozpoczniemy ocenianie. Trzeba jednak pamiętać, że jak nie ocenia się człowieka po wyglądzie, tak i tutaj nie róbcie tego na postaciach. Ta książka naprawdę was pochłonie. Prawie na ostatnich stronach ujrzycie o co tak naprawdę chodziło i kto kim był. Naprawdę bardzo wam polecam!

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2023-01-29,

Czy jeśli w pobliżu zamieszkałaby osoba o tym samym imieniu i nazwisku chcielibyście ją poznać? A może doszukiwalibyście się w tym jakiegoś głębszego znaczenia?

Kelly Medina to doświadczona przez życie kobieta, która od lat walczy z problemami psychicznymi i traumami. Pewnego dnia dostaje telefon z przychodni, do której chodziła ze swoim synem, kiedy ten był jeszcze mały. Okazuje się, że ten telefon to pomyłka, a rejestratorka chciała dodzwonić się do…innej Kelly Mediny. Bohaterka postanawia dowiedzieć się, kim jest kobieta o tym samym imieniu i nazwisku. W końcu udaje jej się zbliżyć do młodszej imienniczki, jednak ani jej mąż, ani przyjaciółka nie wierzą w to, co słyszą i podejrzewają ją o omamy. W końcu kobieta miała w przeszłości historie z widzeniem ludzi, którzy nie istnieli.

“Chcę twojego życia” to począwszy od okładki, a skończywszy na ostatniej stronie, po prostu świetny thriller. Ta książka trzyma w napięciu do samego końca. Kiedy już myślisz, że masz rozwiązanie, wtedy autorka wystawia ci je na tacy, udowadniając, że do prawdziwego rozwiązania jeszcze długa droga. Bohaterki mają tyle tajemnic, że ręce opadają, a ty tylko czekasz, aż w końcu wyłożą wszystkie karty na stół. Obsesyjne zachowanie Kelly względem swojej młodszej koleżanki oraz jej dziecka wzbudzają w czytelniku niepokój, a jeszcze większy niepokój wzbudza powściągliwość i introwertyzm drugiej kobiety. Autorka w mistrzowski sposób pokazuje relację między dwiema kobietami, którym do przyjaźni jest równie blisko co do nienawiści.

Avatar użytkownika - etiudyliterackie
etiudyliterackie
Przeczytane:2023-01-29,

Czy spotkaliście kiedyś osobę, która miała na imię i na nazwisko dokładnie tak jak Wy?
Mi zdarzyła się taka sytuacja 😉 Niekiedy może się to okazać bardzo miłym zbiegiem okoliczności, a innym razem może być początkiem wielu problemów…

Kelly w zasadzie mieszka sama, mąż na co dzień pracuje daleko, więc wraca w weekendy i to nie we wszystkie, a syn wyjechał na studia. Samotność dobiją ją coraz bardziej. Pewnego dnia odbiera telefon, który okazuje się pomyłką, ale sprawia, że bohaterka zaczyna bardzo intensywnie myśleć o swojej imienniczce, do której kierowana była wiadomość telefoniczna.
Chce poznać ją,jej życie i jej małego synka... w końcu zaczyna to stawać się wręcz obsesją. Pamiętajcie jednak, że każdy z nas ma jakieś swoje własne cele i warto przyjrzeć się każdemu z osobna, bo każdy skrywa w sobie wiele tajemnic, czasem błahych, a czasem takich, które mogą zniszczyć wszystko.

W tym roku ewidentnie mam szczęście do książek, które pochłaniają mnie bez pamięci i dzięki nim zapominam o rzeczywistości. Tu też tak było! W pewnym momencie miałam wrażenie, że coraz szybciej zmieniam strony, aby tylko ułożyć wszystkie puzzle i poznać obraz całej sytuacji. Przyznaję, że były momenty, kiedy moje przypuszczenia sprawdzały się niemalże w stu procentach, ale mimo to chciałam dalej uczestniczyć w tej grze. Czy sprawiło to, że gorzej się bawiłam? Nie, może nawet momentami poczułam się jak wytrawny detektyw, który dobrze ogarnia swoją pracę, w końcu przebrnęłam juz w swoim czytelniczym życiu przez wiele spraw, które składały się z podobnych elementów 🙂 Oczywiście nie wszystkie składowe były jednakowe, więc moment zaskoczenia również się pojawił.

Jedno jest pewne, każdy człowiek chce być szczęśliwy, czasem za wszelką ceną, chce zapomnieć o tym co było złe, co było kiedyś i zacząć budować swoje życie na nowo, bywa że kosztem innych.

Kelly mogłoby się wydawać, że ma bardzo dobre życie. Zajmuje się domem, ma syna na studiach, a mąż ma dobrą pracę. Jej życie jednak się zmieni gdy dostanie telefon z przychodni w sprawie potwierdzenia wizyty dziecka u lekarza. Okazuje się, że w miasteczku, w którym mieszka, jest kobieta, która ma tak samo na imię i nazwisko jak ona. Kelly chce bardzo poznać swoją imienniczkę, ponieważ coś podświadomie ją do niej ciągnie. Tylko co z tego wyniknie? Jakie tajemnice skrywają się za drzwiami tej rodziny?

Odkąd przeczytałam opis tej książki wiedziałam, że może mi się ona spodobać. Nie spodziewałam się jednak, że po jej skończeniu będę mieć w głowie tyle różnych emocji. Od samego początku jesteśmy co chwila czymś zaskakiwani. Autorka wychodzi poza schematy, a surowość powieści i jej tajemniczość dodaje temu wszystkiemu niesamowitego klimatu!

Jeśli chodzi o bohaterów to są oni naprawdę złożeni i wielowarstwowi. Nie chciałabym za dużo zdradzić o nich, bo to mogłoby Was naprowadzać na kilka faktów, ale postaram się trochę ich przybliżyć. Kelly jako główna bohaterka jest intrygująca. Trudno ją polubić, ale raczej o to chodziło. Zaskakuje nas swoimi decyzjami i postępowaniem. Czasami trudno zrozumieć jej zachowanie, ale później wiele się wyjaśnia. To kobieta po przejściach, która chciałaby czegoś lepszego od życia. Zostaje sama w wielkim domu i trudno jej się z tym pogodzić. Jej mąż także nie jest dla niej wsparciem. To raczej typ surowego ojca, gdzie wszystko musi być po jego myśli. Mamy jeszcze imienniczkę głównej bohaterki, która jest młodą mamą i ma problemy, by sprostać dorosłemu życiu. Walczy o każdy dzień i dla dziecka zrobi wszystko.

Powieść czyta się naprawdę świetnie. Trudno się od niej oderwać i strony uciekają w zawrotnym tempie. Nie wiem kiedy przy jednym posiedzeniu przeczytałam 200 stron. Jest też genialnie skonstruowana. Mamy opisane wydarzenia teraźniejsze oraz fragmenty z przeszłości, która są dość przerażające. Autorka dodatkowo rzuca czytelnikowi jakieś wskazówki, które naprowadzają na dalsze wydarzenia. Jednak tylko po to, by zaraz je obalić. Podczas lektury miałam mnóstwo teorii, co może zaraz się wydarzyć, ale za chwile okazywało się, że jednak tak nie będzie. To była czysta przyjemność poznawanie tej historii. Zwłaszcza jej końcówka. Totalnie nie spodziewałam się takiego punktu kulminacyjnego i byłam wstrząśnięta. Coś genialnego!

Dlatego jeśli macie ochotę na kryminał wręcz psychologiczny, to ten tytuł jest zdecydowanie dla Was. Zdecydowanie nie będziecie się z nim nudzić, a te surowość i ciągła niepewność przysporzą zdecydowanie wiele emocji. Mamy w niej poruszane wiele ciekawych wątków jak, przemoc psychiczna, bezgraniczna miłość matki do dziecka i radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. To prawdziwa uczta dla fanów tego gatunku!

Główna bohaterka, Kelly Medina wiedzie spokojne choć dość osamotnione życie w Kalifornii. Jej jedyny i ukochany syn wyjechał na studia, a mąż pracuje w innym mieście i nie zawsze jest w domu. Choć ma bliską przyjaciółkę, która wyciąga ją na miasto i organizuje różne aktywności, Kelly ciągle ma poczucie, że czegoś jej brakuje.
Wszystko zmienia się gdy odbiera telefon z przychodni dziecięcej. Okazuje się, że w okolicy mieszka też inna Kelly Medina z maleńkim dzieckiem. Jest to młoda, samotna matka. Starsza Kelly pragnie ją poznać i gdy udaje jej się to, zaczynają ją nawiedzać wspomnienia z przeszłości. Kobieta zaczyna mieć obsesję na punkcie młodej Kelly, ingerując w jej życie zdecydowanie za bardzo. Ale młoda Kelly też wzbudza pewne wątpliwości bo skrywa swoje mroczne tajemnice ...

W tej książce nie można być pewnym żadnej z bohaterek. Raz im wierzymy, by za chwilę zwątpić w ich intencje. Obydwie Kelly tylko wydają się być zwykłymi i może nawet trochę nudnymi kobietami. Ich życie z pozoru jest normalne, nie budzące niepokoju. Autorka stopniowo odkrywa karty, odsłania przeszłość swoich bohaterek, ich relacje, powiązania. Nie jest to straszny, makabryczny thriller. Jest za to niepokojący z powodu niejednoznaczności i nieprzewidywalności bohaterek. Nie doświadczymy jakiegoś wielkiego napięcia ale historia przemyślana jest tak, że przyciąga nas do siebie. Na plot twist trzeba trochę poczekać ale jest warto. Nie mówiąc już o końcówce, która okazała się świetna i wprawiła mnie w zdumienie - czego kompletnie się nie spodziewałam.

"Chcę twojego życia" Amber Garzy to pierwszy thriller przeczytany przeze mnie w 2023 roku. Jest to niewątpliwie dobry thriller, który trafił do mnie w stu procentach.
Polecam 🔥

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2023-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„(…) każdy z nas ma swój kryptonit. Słabość. Obsesję. Coś co potencjalnie mogło nas zniszczyć”.

Kelly Medina – kobieta, która doświadczyła w swoim życiu wiele. Dane jej było upajać się miłością, szczęśliwym macierzyństwem, spokojnym i dostatnim życiem. Od podszewki jednak wiedziała jak smakuje odrzucenie, strata, ból i smutek. Nie raz kosztowała rozpaczy, gniewu i zdrady. Dziś najbardziej doskwiera jej frustracja z powodu wszechogarniającej samotności. Głęboko w sobie urywa też pewną skłonność do zachowań obsesyjnych, prześladowczych, niezdrowych.. Jej dorosły syn wyjechał na studia. Mąż na co dzień pracuje w innym mieście i jest gościem we własnym domu. A najlepsza przyjaciółka wsiąkła w ogarnianie własnego życia.
Kelly oddałaby wszystko, by móc cofnąć się w czasie – dotrzymać złamanych obietnic i zmienić kilka kluczowych życiowych decyzji. Niestety, może już tylko znieczulając się winem, wspominać przeszłość..
Do czasu.
Wszystko zmienia jeden przypadkowy telefon. Kobieta dowiaduje się, że w jej małym miasteczku w Kalifornii, mieszka też inna, dużo młodsza Kelly Medina, która ma kilkumiesięcznego synka i przed sobą całe życie.. Życie, którego tak obsesyjnie pragnie starsza Kelly Medina.
Relacja kobiet przypomina podróż kolejką linową, która niebezpiecznie kołysze się jak głębokim wąwozem mrocznych tajemnic. Napędzają ją niemal wyłącznie emocje. Nietrudno zatem o nieszczęście..

„Chcę twojego życia” to rasowy amerykański thriller psychologiczny – niezwykle emocjonalny, może momentami nieco przewidywalny, ale diabelnie wciągający i obnażający prawdę o ludzkich pragnieniach i słabościach.

Polecam.

Do sięgnięcia po książkę zachęcił mnie tym razem pomysł autorki na powieść, który wydaje się inspirowany jej własnymi doświadczeniami. A dokładniej tym, że sama mieszka w niewielkim miasteczku, w którym żyje też druga Amber Garza. I muszę przyznać, że oparty na tym unikatowym pomyśle thriller psychologiczny wyszedł autorce doskonale. Absolutnie nic nie jest w tej powieści oczywiste i jednoznaczne. Każda z bohaterek ma swoje tajemnice i do samego końca nie można przewidzieć, jak to się skończy. Tym bardziej nie ma mowy o tym, żeby przed czasem odgadnąć motywy postępowania bohaterek. Bardzo zgrabnie splotła autorka ze sobą historie tych dwóch kobiet, które, początkowo rozsypane i zagmatwane, łączą się, doprowadzając do zaskakującego finału.

Akcja powieści rozkręca się dość powoli, ale od początku czuć napięcie, które z każdą stroną rośnie coraz bardziej. Przez co nie można się doczekać, aż dowiemy się, o co tu tak właściwie chodzi. Książka jest bardzo intrygująca, do tego autorka serwuje kilka nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Kilka innych można przewidzieć przed czasem, jednak napięcie mimo to skutecznie utrzymuje czytelnika przy lekturze. Nie można przestać tej książki czytać. To jedna z tych powieści, przy których stale powtarzamy: „jeszcze tylko jeden rozdział”. Naprawdę wciąga. Fajne jest w niej również uczucie niepokoju, które tworzy gęstą atmosferę, która z biegiem wydarzeń coraz bardziej się zagęszcza, aż jest nie do wytrzymania w finale. Wspomniane już odczucie niepokoju dodatkowo potęguje pierwszoosobowa narracja. I utrzymuje się ono nawet wtedy, kiedy akcja w trakcie trochę zwalnia.

To nie jest thriller jakich wiele. I to nie tylko ze względu na nieszablonowy, dobrze wykorzystany i genialnie poprowadzony pomysł. Ta historia jest dopieszczona, idealnie zbudowana i nieprzewidywalna. Na początku może nam się wydawać, że doskonale wiemy, do czego ta opowieść nas doprowadzi, jednak niedługo później okazuje się, że tak naprawdę nie wiemy nic. Zostajemy wyprowadzeni w pole. I to wielokrotnie. Autorka ma świetny zmysł obserwacji, bardzo sprytnie wodzi czytelnika za nos i doprowadza do tego, że kiedy poznamy zakończenie, dosłownie zastygamy na jakiś czas. Czas, który jest potrzebny, aby ochłonąć, poskładać to wszystko, co właśnie przeczytaliśmy do kupy, zrozumieć. Powieść jest szokująca, duszna, przepełniona bólem i frustracją. Pokazuje dwa oblicza macierzyństwa, tak różne ze względu na odmienną przeszłość i przeżycia i to, do czego mogą doprowadzić głęboko zakorzenione rozpacz, strata, ból, jak bardzo może człowieka zmienić brak akceptacji, miłości i ciągłe powracanie do przeszłości. I chociaż z biegiem lektury dowiadujemy się coraz więcej i zaczynamy rozumieć postępowanie bohaterki, ciągle pojawia się w środku jakiś sprzeciw wobec tego, czego jesteśmy świadkami. Ta historia, mimo prób zrozumienia, nadal wzbudza przerażenie i szereg innych emocji.

„Chcę twojego życia” to thriller, który bardzo zaskakuje. I niemiłosiernie wciąga. Bardzo dobrze spędziłam z tą książką czas. Polecam i zachęcam, abyście mieli ją na uwadze.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2023-01-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Chcę twojego życia" to thriller inny, niż te dotychczas czytane przeze mnie. Autorka pokusiła się o narrację pierwszoosobową, która była strzałem w dziesiątkę i potęgowała odbiór myśli i emocji głównej bohaterki. Wejście w głowę Kelly Mediny nie było proste. W żółwim tempie odkrywa przed czytelnikiem swoją przeszłość i wydarzenia, które doprowadziły ją do stanu, w jakim była obecnie. Jej niestabilność sprawia, że trudno jest określić co jest rzeczywistością, a co fikcją.
Czy przypadkiem może być spotkanie się dwóch osób o tych samych personaliach? Zwłaszcza, gdy jedna z nich pragnie poznać tę drugą. Motywy nie są do końca znane, ale uwierzcie, będziecie zaskoczeni obrotem spraw. Akcja nie pędzi na łeb na szyję, ale w tej sytuacji cieszę się, że właśnie tak to się odbyło.
Tematy poruszone w książce mogą dotyczyć każdego z nas. Zdrada partnera/małżonka, śmierć dziecka, samotność, wychowywanie się bez jednego rodzica odbijają mocne piętno na przyszłości człowieka. W trakcie czytania tejże historii odczuwa się całą gamę emocji od współczucia, smutku, dezorientacji, nadziei po wściekłość, niedowierzanie, poczucie niesprawiedliwości. Również ważną kwestią jest obsesyjna chęć stworzenia pełnej miłości rodziny. Oczywiście jest to jak najbardziej godne poparcia, ale sposób, w jaki chciała to zrobić jedna z bohaterek już akceptowalnym nie jest.
Napięcie towarzyszące lekturze nie opuszcza do samego finału, który jest równie zaskakujący, co powodujący pewnego rodzaju zawód. Chciałabym się dowiedzieć, jaka przyszłość czekała Kelly po tym, co się wydarzyło.
Jeśli nie macie w zanadrzu żadnego thrillera, to zachęcam, by sięgnąć po "Chcę twojego życia". Moim zdaniem książka ma mocno psychologiczny wymiar, który sprawia, że ciężko oderwać się od lektury. Nie wiadomo, w którą stronę popłynie historia Kelly. Gdy jest się czegoś pewnym, Autorka sprawnie działa czytelnikowi na przekór. Bardzo Wam polecam, książka jest nieodkładalna.

Avatar użytkownika - AgnieszkaKaniuk
AgnieszkaKaniuk
Przeczytane:2024-01-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Posiadam,

"Chcę twojego życia" Amber Garza

My ludzie mamy to do siebie, że zazwyczaj pragniemy mieć to, czego mieć nie możemy, bądź cofnąć czas i odzyskać to, co minęło bezpowrotnie. A życie innych najczęściej jawi nam się, jako to lepsze od naszego, jako takie, jakie my sami chcielibyśmy wieść. I o ile pragnienie samo w sobie nie jest niczym złym, bo jestem przekonana, że każdy z nas choć raz miał podobne myśli, o tyle stają się one bardzo niebezpieczne w momencie, kiedy przeradzają się w obsesję. O czym przekonujemy się, sięgając po książkę Amber Garza ,,Chcę twojego życia".

Na kartach powieści przenosimy się do miasteczka w Kalifornii, którego mieszkanką jest jej główna bohaterka Kelly Medina. Starsza kobieta, której życie wypełnione jest samotnością i oczekiwaniem na powracającego do domu w weekendy męża. Jedynym, co na krótko pozwala zagłuszyć wszechogarniającą ją pustkę, są spotkania z przyjaciółką Christine. Wszystko zmienia się, kiedy Kelly odbiera telefon, który okazuje się pomyłką, ale dzięki niemu dowiaduje się, że niedawno w mieście zamieszkała kobieta o tym samym imieniu i nazwisku. Wszystko wskazuje na to, że tamta Kelly Medina ma coś, co ona tak bardzo chciałaby mieć, a co niestety w jej przypadku jest już tylko wspomnieniem. Tak jak ona kiedyś, jest mamą małego chłopca. Jej syn wyjechał na studia, a Kelly, choć wie, że wychowujemy dzieci, a one kiedyś odchodzą, by ułożyć sobie własne życie, to nie jest na to gotowa. Nie może przestać myśleć o młodej mamie, dlatego postanawia zbliżyć się do niej i otoczyć ją i jej dziecko opieką. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież warto i trzeba pomagać innym, jeżeli tylko mamy taką możliwość, gdyby nie fakt, że jak mówi jedno z powiedzeń ,,dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane". Jedna z kobiet już wkrótce przekona się o prawdziwości tego powiedzenia.

A teraz napiszę coś, co na pewno zaskoczy wielu z was. Nie dajcie się zwieść temu, o czym przeczytacie w tej książce. Wszystko to zostało opowiedziane przez kobietę, która na swoich barkach dźwiga ciężar trudnej, bolesnej, a wręcz traumatycznej przeszłości, z której piętnem zmaga się po dziś dzień. To sprawia, że czytelnik nawet przez chwile nie może być pewny, czy dziejące się na kartach wydarzenia miały lub mają miejsce naprawdę, czy też są wytworem udręczonego umysłu. Jestem przekonana, że będziecie próbować oddzielić prawdę od tego, co zostało wykreowane i jest nieprawdziwe, a tym samym zbudować spójną i logiczną całość. Co więcej, z pewnością niejednokrotnie ulegniecie wrażeniu, że wam się to udało. Jednak nic bardziej mylnego. W tej historii nie da się niczego przewidzieć. Następuje bowiem moment, w którym autorka wręcz wywraca wszystko do góry nogami, sprawiając, że my przestajemy wierzyć już samym sobie, a na szali obłędu położone jest ludzkie bezpieczeństwo i życie.

Ta książka jest swego rodzaju przestrogą przed zbytnim odsłanianiem siebie i swojego życia przed innymi. Dziś w dobie internetu i portali społecznościowych, kiedy wystawiamy swoje życie podane na tacy na pokaz publiczny, wstawiając liczne zdjęcia, a także oznaczając miejsca, w których jesteśmy, bardzo łatwo jest stać się obiektem obsesji drugiej osoby, która może zapragnąć naszego życia. A w takiej sytuacji nie ma miejsca dla dwóch osób. Przekonajcie się sami, do czego zdolny jest ktoś, kto uważa, że zajmujecie należne mu miejsce.

Tytuł ten gorąco polecam waszej uwadze i zachęcam do jego przeczytania. Muszę jednak zaznaczyć, że w moim odczuciu nie jest to typowy thriller psychologiczny, a zajmujący dramat rodzinny z elementami psychologicznymi. Nie zmienia to jednak faktu, że na pewno wciągnie was bez reszty i wzbudzi ogromną ciekawość tego, co wydarzy się za chwilę. Jednak nie stanie się to od razu od pierwszych stron książki, gdyż jej akcja rozkręca się bardzo powoli. Całość fabuły została podzielona na trzy części i czytając pierwszą mamy wrażenie, że niewiele się w książce dzieje. Nie zrażajcie się tym jednak, gdyż dwie pozostałe części zrekompensują wam to oczekiwanie z nawiązką. Czeka na was wiele zaskoczeń, niewiarygodne zwroty akcji, a także rosnące z każdą stroną napięcie. W pewnym momencie dojdziecie do wniosku, że jedyne, co wiecie, czytając tę książkę to to, że nic nie wiecie. A samo zakończenie to wielkie WOW. Mnie nie udało się go przewidzieć, a mało tego wbiło mnie w fotel. Jestem także pod wrażeniem kreacji portretów psychologicznych bohaterów. Amber Garza poprzez ich niezwykle złożoną budowę przypomina nam, że za każdym człowiekiem kryje się jego historia, która skrywana za wizerunkiem widocznym dla ludzkich oczu, może sprowadzić na nas kłopoty zagrażające naszemu bezpieczeństwu i życiu. Uważajcie więc, kogo obdarzacie zaufaniem.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2023-06-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Wypożyczone, 52 książki 2023,

Muszę przyznać, że ten thriller psychologiczny wyszedł autorce doskonale W "Chcę twojego życia" tu absolutnie nic nie jest oczywiste i jednoznaczne. Każda z bohaterek ma swoje tajemnice i do samego końca nie można przewidzieć, jak to się skończy. Tym bardziej nie ma mowy o tym, żeby przed czasem odgadnąć motywy postępowania bohaterek. Bardzo zgrabnie autorka splotła ze sobą historie tych dwóch kobiet, które, początkowo rozsypane i zagmatwane, łączą się, doprowadzając do zaskakującego finału. Przyznam szczerze, że nie byłam gotowa na taki plot twist jaki zafundowała nam autorka.Mimo że daleko w tej historii od kaskaderskich wyczynów czy zwrotów akcji niczym w filmie sensacyjnym, to książkę czytałam, szczególnie pod koniec, z zapartym tchem. Liczę na to, że niedługo pojawią się inne thrillery bądź kryminały spod pióra autorki.Polecam

"Chcę twojego życia" Amber Garza od początku wzbudza niepokój i ten klimat utrzymany jest aż do końca.

Myślisz, w jaką pokręconą historię, cię wciągnięto i brniesz w to, bo ciekawość cię zżera, czy autorka jest w stanie cię zaskoczyć i co takiego nawywija, żeby zwalić cię z fotela.

Kelly Medina stoi w obliczu zmian w swoim życiu i nie bardzo wie, co z tym zrobić.

Jej ukochanych syn opuścił rodzinne gniazdo, mąż pracuje w innym mieście i pojawia się tylko na weekendy, albo i nie.

To kobieta na wskroś samotna, zagubiona i niestabilna emocjonalnie, z czasem wyjdzie, dlaczego, ale nie jesteś w stanie jej zaufać.

Kiedy w miasteczku pojawia się kobieta o tym samym imieniu i nazwisku, Kelly za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się, kim jest ta osoba.

Okazuje się, że to młoda kobieta, samotna matka, kilkumiesięcznego syna.

Kelly obsesyjnie dąży do tego, aby poznać i zaprzyjaźnić się z drugą Kelly. A sam fakt, że dziewczyna jest matką małego chłopca nakręca ją jeszcze bardziej. Tęskni za czasami, kiedy jej syn był małym chłopcem, jej całym światem.

Pseudo przyjaźń kobiet przywraca Kelly poczucie celu. Jest zdeterminowana by pomóc swojej nowej znajomej w trudnym rodzicielstwie, a przy tym tkwi w swoich traumach i sekretach, a to nie może prowadzić do niczego zdrowego.

Kiedy pozbawią cię etykiety żony i matki, co ci pozostanie?

Fabuła tego thrillera jest skonstruowana tak, że będziesz zgadywać i przewidywać, co się wydarzy od pierwszej, do ostatniej strony, a mix niewiadomego z tym, co znane i przewidywalne utrzyma cię w tej grze do końca. Miałam jednak poczucie, że grany temat jest mi już znany. Finał mnie usatysfakcjonował - był przewroty i miało się ochotę wykrzyczeć : he, he, he. Psychologiczny szkic postaci sprawnie zarysowany. Bohaterowie wywołują emocje, głównie zniecierpliwienie i irytację. Szybko chcesz odkryć wszystkie tajemnice, a trochę ich jest.

Cienka granicą między oddaniem, a obsesją wywołuje dreszcze, niepokój, a nawet grozę. To thriller w nurcie domestic noir o obsesji i toksycznych relacjach.

Dwie kobiety, każda chce życia tej drugiej, która jest bardziej zdeterminowana ??

Rzadko trafiałam ma thrillery gdzie nie potrafiłam się niczego domyślić, mimo, że w głowie były setki scenariuszy. W moje ręce trafiła historia, która działa na psychikę i wnika w nią dogłębnie, a jednocześnie nie pozwala się od siebie oderwać. Odpowiem Wam o niej.

Kelly Medina, kobieta po przejściach, z problemami, które poznajemy zagłębiając się w lekturę. Samotna, mąż przyjeżdża tylko na weekendy, a syn studiuje daleko od domu.  Wróćmy jednak do początku. Kelly odbiera telefon z przychodni z pytaniem czy potwierdza wizytę u pediatry. Jej syn jest dorosły, to nie chodzi o nią, w miasteczku jest jeszcze jedna Kelly Medina, jej młodsza wersja. Kobieta robi wszystko, żeby ją poznać. Tylko czy młodsza Kelly istnieje naprawdę, a może to tylko wytwór wyobraźni starszej Kelly?

Ta historia wciąga i intryguje już od pierwszej strony, lubię gdy książka od razu mnie kupuje, ta porwała mnie bez reszty.

Skoro thriller psychologiczny to i pojawia się wątek choroby psychicznej. Główna bohaterka nie zachorowała bez przyczyny, ale powód tego, znalazłam dopiero w połowie książki. Moje odczucia co do bohaterki zmieniały jak się w kalejdoskopie, ale w końcu zrozumiałam jej zachowanie,  zaczęło mnie też zastanawiać czy naprawdę ma problemy z psychiką, czy to jej otoczenie chce żeby tak było. Narracja pierwszoosobowa pozwala zbliżyć się do Kelly, poznać bliżej jej osobowość, a ta na pewno nie jest nudna.

Jednym zdaniem. Jeśli szukacie thrillera, który zostaje w pamięci i nie pozwala się od siebie oderwać to polecam właśnie ten.

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Amber Garza nakreśliła wyjątkowo mglisty i odurzający thriller, jaki bez wątpienia pozostanie w mojej pamięci na bardzo długo!

Uwielbiam takie wciągające, niejasne i mroczne historie, które porywają bez pamięci, po to, by na koniec pozostawić w całkowitym oszołomieniu. Klimat naszkicowany przez autorkę jest po prostu mistrzostwem. To połączenie tajemniczości z głęboko ukrytymi traumami, objawiającymi się w nietypowy sposób. Gdy w końcu wszystkie elementy układanki zbiorą się w spójną całość, sparaliżowany doznaniami czytelnik dosłownie nie może się pozbierać. Tę historię odbiera się wszystkimi zmysłami, a skumulowane w czasie lektury emocje, pozostają nieostudzone jeszcze bardzo długo, po przekroczeniu końcowych stronnic.

Akcja książki jest nieobliczalna, pełna zwrotów akcji, a jej napięcie zostało umiejętnie dozowane, dzięki czemu historia wciąga mocno i nie pozwala nawet na krótką przerwę w lekturze. Ciekawość, jak dalej potoczą się losy bohaterów, staje się w tym momencie niepodważalnym priorytetem. Autorka fachowo zwodzi i manipuluje czytelnika, fundując mu w ten sposób solidną porcję wrażeń, z jakich nie sposób ochłonąć długo po zakończeniu czytania. Szczególnie, że finał totalnie wbija w fotel i pozostawia w całkowitym oszołomieniu.

Filarem tej wciągającej powieści są mistrzowsko nakreślone portrety psychologiczne, jakie pozostaną w pamięci już chyba na zawsze. Mamy tu do czynienia z wieloma traumatycznymi doświadczeniami, jakie ukształtowały nasze postacie, nie zabrakło też mrocznych charakterów, ale by je prawidłowo rozpoznać, potrzeba naprawdę sporo czasu. Rzetelnie ocenić wszystkich bohaterów można dopiero w momencie, gdy zadecyduje o tym sama autorka, wszelkie wcześniejsze opinie prawdopodobnie rozwieją się niczym puch na wietrze.

Mistrzowsko stopniowane, obezwładniające napięcie, rewelacyjne kreacje bohaterów, zwłaszcza fenomenalny, fascynujący portret psychologiczny głównej postaci, tajemniczy, przygnębiający i otumaniający niczym najsilniejszy narkotyk klimat i zakończenie, jakie wbije w fotel dosłownie każdego! Dawno nie czytałam tak doskonale nakreślonej, nieprzewidywalnej powieści! Polecam całym sercem!