Chcę twojego życia

Główna bohaterka, Kelly Medina wiedzie spokojne choć dość osamotnione życie w Kalifornii. Jej jedyny i ukochany syn wyjechał na studia, a mąż pracuje w innym mieście i nie zawsze jest w domu. Choć ma bliską przyjaciółkę, która wyciąga ją na miasto i organizuje różne aktywności, Kelly ciągle ma poczucie, że czegoś jej brakuje.
Wszystko zmienia się gdy odbiera telefon z przychodni dziecięcej. Okazuje się, że w okolicy mieszka też inna Kelly Medina z maleńkim dzieckiem. Jest to młoda, samotna matka. Starsza Kelly pragnie ją poznać i gdy udaje jej się to, zaczynają ją nawiedzać wspomnienia z przeszłości. Kobieta zaczyna mieć obsesję na punkcie młodej Kelly, ingerując w jej życie zdecydowanie za bardzo. Ale młoda Kelly też wzbudza pewne wątpliwości bo skrywa swoje mroczne tajemnice ...

W tej książce nie można być pewnym żadnej z bohaterek. Raz im wierzymy, by za chwilę zwątpić w ich intencje. Obydwie Kelly tylko wydają się być zwykłymi i może nawet trochę nudnymi kobietami. Ich życie z pozoru jest normalne, nie budzące niepokoju. Autorka stopniowo odkrywa karty, odsłania przeszłość swoich bohaterek, ich relacje, powiązania. Nie jest to straszny, makabryczny thriller. Jest za to niepokojący z powodu niejednoznaczności i nieprzewidywalności bohaterek. Nie doświadczymy jakiegoś wielkiego napięcia ale historia przemyślana jest tak, że przyciąga nas do siebie. Na plot twist trzeba trochę poczekać ale jest warto. Nie mówiąc już o końcówce, która okazała się świetna i wprawiła mnie w zdumienie - czego kompletnie się nie spodziewałam.

"Chcę twojego życia" Amber Garzy to pierwszy thriller przeczytany przeze mnie w 2023 roku. Jest to niewątpliwie dobry thriller, który trafił do mnie w stu procentach.
Polecam 🔥

Informacje dodatkowe o Chcę twojego życia:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-01-11
Tytuł oryginału: When I Was You
Dodał/a opinię: pannamelancholia

Tagi: Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Chcę twojego życia

Kup książkę Chcę twojego życia

Mama zawsze przedkłada potrzeby dziecka nad swoje własne, a ty rzadko to robiłaś.

O tak, wiedziałam wszystko o złamanych obietnicach.