"Dom nad jeziorem". Romans w przyszłości

Data: 2020-05-16 21:31:00 Autor: Patryk Obarski

Dom nad jeziorem to jeden z kultowych melodramatów z udziałem Sandry Bullock. Dlaczego warto zobaczyć tę produkcję?

Obrazek w treściDom nad jeziorem (The Lake House); Fantasy, Melodramat; Australia, USA; rok produkcji: 2006; fot.: TVN / WARNER BROS

Dom nad jeziorem to przejmująca opowieść o kobiecie, która za sprawą listowej korespondencji poznaje nietypowego mężczyznę. Melodramat z 2006 roku od lat cieszy się zainteresowaniem ze strony widzów, a teraz ponownie wyemitowany zostanie w telewizji.

Dom nad jeziorem – opis

O czym jest film Dom nad jeziorem? Produkcja przedstawia losy Kate Foster – szanowaną lekarkę, która opuszcza swój dom nad jeziorem i wyjeżdżą do pracy w szpitalu w Chicago. W skrzynce pocztowej pozostawia list, w którym prosi, by przyszły lokator przekazywał jej ewentualną korespondencję na nowy adres.

Czytaj także: Sabrina. Kopciuszek po amerykańsku

Początkowo nowy mieszkaniec, Alex Wyler, ignoruje list. Jednak później zaczyna odpisywać nieznajomej i odkrywa, że dzieli ich… różnica czasu! Magiczna skrzynka na listy połączyła dwójkę ludzi, których dzielą aż dwa lata!

Nieprawdopodobna znajomość jest niepokojąca, ale także i fascynująca. Niespodziewanie korespondencyjna przyjaźń z przyszłości zaczyna zamieniać się w coś więcej.

Dom nad jeziorem – aktorzy

Dom nad jeziorem po raz pierwszy ukazał się w… Korei! Jednak w Europie znacznie popularniejszy okazała się jego amerykańska edycja (tzw. remake) z udziałem anglojęzycznej obsady. W rolach głównych występują Keanu Reeves oraz Sandra Bullock.

Oprócz nich w obsadzie znaleźli się także Christopher Plummer, Ebon Moss-Bachrach, Willeke van Ammelrooy, Dylan Walash, Shohreh Aghdashloo oraz Lynn Collins.

Dom nad jeziorem – gdzie zobaczyć?

Kiedy w telewizji będzie film Dom nad jeziorem? Film w telewizji wyemitowany zostanie w piątek, 18 grudnia 2020 roku o godzinie 23:30 na kanale TVN 7.

Oprócz tego film ten można zobaczyć w Internecie – dostępny jest m.in. na platformie streamingowej Netflix.

Dom nad jeziorem – książka

Film Dom nad jeziorem to produkcja, która powstała na podstawie innego istniejącego filmu – koreańskiej produkcji Il Mare z 2000 r. W momencie emisji pierwszego, oryginalnego filmu, produkcja nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Dopiero amerykański obraz wytwórni Warner Bros stał się popularnym, kinowym hitem.

Czytaj także: Epidemia strachu. Film, który zyskał drugą młodość dzięki koronawirusowi

Niestety, jednocześnie oznacza to, że nie istnieje książka na podstawie filmu Dom nad jeziorem. Zamiast tego proponujemy jednak inną książkę o podobnej tematyce – Obcą Diany Gabaldon. Publikacja autorki serii „Outsider” przedstawia historię pielęgniarki Claire Randall, która pod koniec lat 40. wraca z frontu i spędza wakacje w starym miasteczku w Szkocji. Niespodziewanie kobieta natrafia na kamienny krąg, który przenosi ją… do XVII wieku! W samym środku intryg, kobieta zawiera nowe przyjaźnie i poznaje niezwykłego szkota – Jamiego Frasera.

Książkę Obca możecie kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje