"Dom nad jeziorem". Romans w przyszłości

Data: 2020-05-16 21:31:00 Autor: pobarski

Dom nad jeziorem to jeden z kultowych melodramatów z udziałem Sandry Bullock. Dlaczego warto zobaczyć tę produkcję?

Obrazek w treściDom nad jeziorem (The Lake House); Fantasy, Melodramat; Australia, USA; rok produkcji: 2006; fot.: TVN / WARNER BROS

Dom nad jeziorem to przejmująca opowieść o kobiecie, która za sprawą listowej korespondencji poznaje nietypowego mężczyznę. Melodramat z 2006 roku od lat cieszy się zainteresowaniem ze strony widzów, a teraz ponownie wyemitowany zostanie w telewizji.

Dom nad jeziorem – opis

O czym jest film Dom nad jeziorem? Produkcja przedstawia losy Kate Foster – szanowaną lekarkę, która opuszcza swój dom nad jeziorem i wyjeżdżą do pracy w szpitalu w Chicago. W skrzynce pocztowej pozostawia list, w którym prosi, by przyszły lokator przekazywał jej ewentualną korespondencję na nowy adres.

Czytaj także: Sabrina. Kopciuszek po amerykańsku

Początkowo nowy mieszkaniec, Alex Wyler, ignoruje list. Jednak później zaczyna odpisywać nieznajomej i odkrywa, że dzieli ich… różnica czasu! Magiczna skrzynka na listy połączyła dwójkę ludzi, których dzielą aż dwa lata!

Nieprawdopodobna znajomość jest niepokojąca, ale także i fascynująca. Niespodziewanie korespondencyjna przyjaźń z przyszłości zaczyna zamieniać się w coś więcej.

Dom nad jeziorem – aktorzy

Dom nad jeziorem po raz pierwszy ukazał się w… Korei! Jednak w Europie znacznie popularniejszy okazała się jego amerykańska edycja (tzw. remake) z udziałem anglojęzycznej obsady. W rolach głównych występują Keanu Reeves oraz Sandra Bullock.

Oprócz nich w obsadzie znaleźli się także Christopher Plummer, Ebon Moss-Bachrach, Willeke van Ammelrooy, Dylan Walash, Shohreh Aghdashloo oraz Lynn Collins.

Dom nad jeziorem – gdzie zobaczyć?

Kiedy w telewizji będzie film Dom nad jeziorem? Film w telewizji wyemitowany zostanie w sobotę, 16 maja 2020 roku o godzinie 22:25 na kanale TVN.

Oprócz tego film ten można zobaczyć w Internecie – dostępny jest m.in. na platformie streamingowej Netflix.

Dom nad jeziorem – książka

Film Dom nad jeziorem to produkcja, która powstała na podstawie innego istniejącego filmu – koreańskiej produkcji Il Mare z 2000 r. W momencie emisji pierwszego, oryginalnego filmu, produkcja nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Dopiero amerykański obraz wytwórni Warner Bros stał się popularnym, kinowym hitem.

Czytaj także: Epidemia strachu. Film, który zyskał drugą młodość dzięki koronawirusowi

Niestety, jednocześnie oznacza to, że nie istnieje książka na podstawie filmu Dom nad jeziorem. Zamiast tego proponujemy jednak inną książkę o podobnej tematyce – Obcą Diany Gabaldon. Publikacja autorki serii „Outsider” przedstawia historię pielęgniarki Claire Randall, która pod koniec lat 40. wraca z frontu i spędza wakacje w starym miasteczku w Szkocji. Niespodziewanie kobieta natrafia na kamienny krąg, który przenosi ją… do XVII wieku! W samym środku intryg, kobieta zawiera nowe przyjaźnie i poznaje niezwykłego szkota – Jamiego Frasera.

Książkę Obca możecie kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje