Dyplomatka - dziś na Netflix premiera serialu o dyplomatce karierowiczce na stanowisku na jakie się nie nadaje?

Data: 2023-04-20 09:03:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Serial będący połączeniem dramatu, thrillera i klasycznej produkcji o tematyce politycznej, której bohaterką jest nastawiona na karierę dyplomatka, która na wysokim stanowisku boryka się z mnóstwem problemów, na międzynarodową skalę. 

Obrazek w treści Dyplomatka - dziś na Netflix premiera serialu o dyplomatce karierowiczce na stanowisku na jakie się nie nadaje? [jpg] Zdjęcie: Alex Bailey/Netflix

Serial nosi tytuł Dyplomatka i jest współczesnym dramatem o relacjach międzyludzkich, i relacjach między krajami i trudach z tym związanych. Co wiemy o serialu? O czym dokładnie opowiada? Czy warto go obejrzeć? Wyjaśniamy! 

Dyplomatka – opis serialu

Serial Dyplomatka to kolejna oryginalna produkcja od Netflix, serial amerykańsko-brytyjski i połączenie dramatu politycznego i thrillera. Jego bohaterką jest tytułowa dyplomatka i jednocześnie pragnąca kariery Kate Wyler, która pewnego dnia zostaje nową nową ambasadorką USA w Wielkiej Brytanii. jej misją miały być negocjacje w Afganistanie, bo jest w tym świetna, ale na nowym stanowisku, w zabytkowym domu, do którego trafiła już taka nie jest. Idzie jest bardzo słabo. 

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Premiery od 15 do 21 kwietnia 2023 roku

Tymczasem w jednym kraju wojna trwa, w innym jest jej bardzo blisko. Kate będzie miała zatem strasznie trudne zadanie, w którym będzie musiała mierzyć się z międzynarodowymi kryzysami, a także zawierać polityczne sojusze, i znaleźć się w miejscu do jakiego trafiła. Jednocześnie przyjdzie jej walczyć o swoje małżeństwo, z dyplomatą i gwiazdą polityki, Halem Wylerem.

Dyplomatka – obsada serialu

W serialu Dyplomatka w roli głównej, czyli w postać tytułowej dyplomatki Kate Wyler wcieliła się Keri Russell, której towarzyszy Rufus Sewell oraz David Gyasi

Czytaj również: Zjawiska - horror o zjawiskach paranormalnych, bazujący na prawdziwych wydarzeniach zadebiutował na Netflix

W pozostałych rolach: Ali Ahn, Rory Kinnear, Ato Essandoh. Showrunnerką serialu jest Debora Cahn, a producentami wykonawczymi są Debora Cahn, Janice Williams i Keri Russell.

Dyplomatka – gdzie można obejrzeć serial

Dyplomatka to serial brytyjsko-amerykański, który trafił na platformę Netflix. Jego premiera nastąpiła dziś, 20 kwietnia 2023 roku. Jest dostępny we wszystkich odcinkach. A jest ich standardowa ilość, czyli 8. 

Czytaj również: Dyplomatka, informacje o serialu - opis

Dyplomatka – opinie o serialu

Dyplomatka to serial dramat polityczny konwencji thrillera. Spodoba się zatem wszystkim, którzy kochają trzymające w napięciu opowieści, pełne zwrotów akcji, ale także zwolennikom produkcji o tematyce polityki, także międzynarodowej. 

Czytaj również: Amerykańska obława: Sprawa zamachowców z Maratonu Bostońskiego - miniserial dokumentalny na faktach, już na Netflix

Może także spodobać się widzom, którzy lubią filmy i seriale o kobietach w świecie władzy i polityki. Więcej o filmach i serialach na łamach naszego serwisu znajdziecie w dziale filmowych nowości i zapowiedzi.

Dyplomatka – książki

Dyplomatka jest brytyjsko-amerykańską produkcją, która bazuje na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na której bazuje. W zamian możemy Wam polecić powieść pod tytułem Czerwona róża. Aktor Szpieg Dyplomata  autorstwa Tadeusza Chętko

Książkę "Czerwona róża. Aktor Szpieg Dyplomata" wydawnictwa PWN można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: seriale netflix, dramaty, seriale, thrillery, polityczne, netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje