"Dziedzictwo" 113 streszczenie: Ozan atakuje Seher. Skończy się tragicznie

Data: 2023-09-19 09:31:54 Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Ozan postanawia wcielić w życie swój plan. Dokonuje uprowadzenia Seher. Tymczasem życie Kiraz i Sultan jest zagrożone. Z odsieczą jedzie Ali, który właśnie kończy ważną policyjną misję. Co jeszcze wydarzy się w 113 odcinku Dziedzictwa? Przeczytajcie nasze streszczenie odcinka. 

Seher i Ozan w serialu Dziedzictwo fot. kadr z serialu / Legacy Episode 80 on YouTube

W poprzednim odcinku byliśmy świadkami, jak Ozan odzyskuje przytomność i wymyka się policjantom ze szpitala. Teraz nauczyciel muzyki postanawia dokończyć swoje dzieło. Już teraz przeczytajcie streszczenie 113 odc. Dziedzictwa

Dziedzictwo 113 streszczenie

Ibrahim zjawia się u progu mieszkania Alego. Kiraz wie, że pojawienie się policjanta jest szansą a ratunek, jednak pozostający w mieszkaniu gangster grozi, że jeśli nie odprawi policjanta, krzywda stanie się Sultan. Ibrahim nie daje się jednak łatwo zbyć – chce z Kiraz porozmawiać na temat własnych problemów i wprasza się do środka. 

Seher szykuje się na wspólne wyjście z Yamanem. Mężczyzna ubiera się w świeżą koszulę, a ciotka Yusufa nakazuje Neslihan, by ta zajęła się chłopcem pod jej nieobecność i w razie potrzeby telefonowała do niej natychmiast. Nie spodziewa się, że na zewnątrz czeka na nią niebezpieczeństwo w postaci Ozana. 

Czytaj także: Love Island Wyspa Miłości 8 - odc. 14. Czym zaskoczą nowi uczestnicy? Streszczenie 14 i 15 odcinka

Ibrahim nie zauważa niczego niepokojącego. Nieobecność Sultan Kiraz usprawiedliwia jej wizytą u sąsiadki, zamiast tego policjant zabiera się za pałaszowanie sernika, którego zapach dobrze poczuł. W tym samym momencie Begum wraz z napastnikiem czeka na Serhata, który ma dowieźć dokumenty. Niestety, mężczyzna się spóźnia, co wyraźnie irytuje jednego z przestępców: 

Spójrz na mnie... Kiedy przyjdzie twój partner, zachowasz się rozsądnie. W przeciwnym razie nie tylko ty, ale także reszta kobiet w domu zostanie ukaranych. Rozumiesz mnie? Przy najmniejszym podejrzanym ruchu odstrzelę ci łeb

– grozi jej gangster. 

Tymczasem do Ibrahima dzwoni Ali, który pyta, czy wszystko jest w porządku – nie potrafi wszakże dodzwonić się ani do Begum, ani do Kiraz. Ibrahim mówi, że jest waz z Kiraz, ale Begum zniknęła, co jest dla komisarza sygnałem ostrzegawczym. Kiedy chce rozmawiać z Kiraz, ta wypowiada hasło alarmowe, które wcześniej ustaliła z Alim. W ten sposób policjanci uświadamiają sobie, że kobiety są w ogromnym niebezpieczeństwie. Wówczas z ukrycia wychodzi gangster, mając na muszce Ibrahima. 

Czytaj także: Hotel Paradise 7 - odc. 17. Kryzys Kornelii. Streszczenie 17 i 18 odcinka

Yaman i Seher wybierają się nad morze. Kiedy mężczyzna zatrzymuje się na światłach, handlarka podchodzi do jego szyby i oferuje mu czerwone róże. Yamanowi głupio jest odmówić, kupuje więc kwiaty od biednej kobiety. W ten sposób Seher obdarowana zostaje pokaźnym bukietem róż. To wprawia zarówno ją, jak i Yamana w lekkie zakłopotanie. 

Wykorzystując nieuwagę przestępcy, Begum atakuje go swoją torbą. W ten sposób zyskuje trochę czasu, by uciec. Gangster kontaktuje się ze swoim kolegą i mówi mu, że Begum uciekła i rozpoczyna za nią pościg. 

W tym samym czasie Yaman podjeżdża do sklepu, by kupić plastry. Kolce róż zraniły Seher i zamierza ją opatrzyć. Kiedy wychodzi z samochodu, sytuację wykorzystuje Ozan. Mężczyzna skrada się za czekającą na Yamana Seher.  

Wróciłem po ciebie, kochanie

– mówi Ozan do Seher. 

Yaman dostrzega nieobecność Seher. W ostatnim momencie wybiega ze sklepu i odnajduje ją, gdy Ozan zaprowadza ją do samochodu. Stryjek Yusufa wdaje się w bójkę z mężczyzną i nokautuje go. W furii nie potrafi się opanować, cały czas uderza go w twarz, dopiero krzyk Seher powstrzymuje go przed dalszą eskalacją. Na miejsce przyjeżdża policja, z kolei Seher udaje się do rezydencji. Przyjemny dzień skończył się ogromną tragedią. Po zakończeniu policyjnych procedur Yaman jedzie do ojca Arifa. Żali mu się, że kolejny raz nie był w stanie zapanować nad własną złością. Boi się, że będzie zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale też dla Seher i Yusufa. Postanawia usunąć się z życia dziewczyny, zanim będzie za późno. 

Czytaj także: Akacjowa 38 - 187 odc. Wielkie przyjęcie Cayetany. Streszczenie 187 i 188 odc.

Ali przybywa do domu. Kiedy nie potrafi dodzwonić się do Ibrahima, uświadamia sobie, że sprawy zaszły za daleko. Skrada się pod okna domu, gdzie spostrzega, jak gangster mierzy do jego bliskich. Postanawia zadziałać – odpowiednia taktyka pozwala mu zaskoczyć przestępcę i obezwładnić. Ali kolejny raz staje się bohaterem w oczach Kiraz. 

Dziedzictwo 113 – kiedy w tv? Gdzie zobaczyć? 

113 odcinek serialu Dziedzictwo zobaczyć będzie można na antenie stacji TVP 1 już we wtorek, 19 września 2023 r. Jak zawsze, także i ten odcinek wyemitowany zostanie na Jedynce dokładnie o godzinie 16:05. 

Po premierze nowego odcinka w telewizji, 113 odc. Dziedzictwa pojawi się w Internecie z polskim lektorem – na platformie TVP VOD. 

 

Tagi: Dziedzictwo, seriale tureckie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje