"Dzień Bastylii" – niewłaściwy terrorysta 

Data: 2020-08-07 12:59:15 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Dzień Bastylii to pochodzący z 2016 r. amerykańsko-francuski film sensacyjny, który przedstawia losy agenta i kieszonkowca zmuszonych do współpracy, by odnaleźć sprawców zamachu terrorystycznego. 

Obrazek w treściFot. Best Film

Dzień Bastylii to film sensacyjny z 2016 r. z udziałem Idrisa Elby. Już niebawem produkcja wyemitowana zostanie w telewizji. 

Dzień Bastylii – opis

O czym jest Dzień Bastylii? Produkcja przedstawia losy Michaela, pochodzącego z Ameryki złodzieja, który zaszył się tymczasowo w Paryżu. Tam, by przeżyć, dokonuje drobnych kradzieży. Kieszonkowiec swoje łowy dokonuje w metrze. Niebawem Michael okrada pewną kobietę – w torbie znajduje pieniądze, dokumenty i pluszową zabawkę. Szybko zabiera to, co mu potrzebne, a misia wraz z torbą wyrzuca do pobliskiego kosza. Mężczyzna nie wiem, że w maskotce umieszczona została bomba z czasowym zapalnikiem i niebawem dochodzi do wybuchu. Wkrótce Michael staje się głównym podejrzanym w sprawie zamachu. 

Czytaj także: "Legenda" – międzynarodowa kryminalna współpraca

W niewinność mężczyzny wierzy jednak prowadzący sprawę agent CIA, Sean Briar. Niebawem mężczyźni będą musieli współpracować, by odnaleźć prawdziwych sprawców i oczyścić Michaela z zarzutów. 

Dzień Bastylii – obsada

Kto wystąpił w filmie Dzień Bastylii? W produkcji udział wzięły znane gwiazdy kina. W rolach głównych pojawili się Idris Elba oraz Richard Madden.

Czytaj także: "La Bandida": Blondi walczy o życie. Co wydarzy się w 35 i 36 odc La Bandida?  

Oprócz nich w produkcji udział wzięli Charlotte Le Bon, Jose Garcia, Vincent Londez, Kelly Reilly, Thierry Godard oraz Arieh Worthalter. 

Dzień Bastylii – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można zobaczyć film Dzień Bastylii? Produkcja na początku sierpnia wyemitowana zostanie w telewizji. Film obejrzeć będzie można na antenie TVP 2 o godz. 20:10 w piątek, 7 sierpnia. 

Czytaj także: Leonardo DiCaprio wyprodukuje dwie nowe ekranizacje popularnych książek

Powtórka produkcji wyemitowana zostanie na Dwójce w niedzielę, 9 sierpnia o 00:25. 

Dzień Bastylii – opinie

Dzień Bastylii otrzymał wiele pozytywnych opinii ze strony widzów. Internauci podkreślali, że to ciekawa produkcja i jest to kino sensacyjne zrealizowane na wysokim poziomie. Fabuła filmu nie jest oderwana od rzeczywistości i przedstawia faktyczne problemy, z którymi śledczy zmagać muszą się we współczesnym świecie.

Dzień Bastylii – książka

Film Dzień Bastylii powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje książka, której treść odnosiłaby się do fabuły filmu.

Zamiast tego polecić możemy książkę Listy zza grobu Remigiusza Mroza. Powieść przedstawia losy medyka sądowego, który wplątany zostaje w intrygę z przeszłości. Niebawem okazuje się, że Seweryna ściga nie tylko policja, ale także mafia. 

Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy