Leonardo DiCaprio wyprodukuje dwie nowe ekranizacje popularnych książek

Data: 2020-08-06 14:47:41 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Wytwórnia filmowa należąca do znanego aktora, Leonarda DiCaprio, uzyskała właśnie porozumienie z Apple, dzięki czemu subskrybenci usługi streamingowej z jabłkiem będą mogli zobaczyć adaptację książki Davida Granna oraz powieści Lauren Beukes. 

Obrazek w treściWielki Gatsby (The Great Gatsby); fot.: TVN / Warner Bros/x-news.pl

Znany amerykański aktor Leonardo DiCaprio, który najczęściej kojarzony jest z rolą Jacka w Titanicu, od kilku lat jest właścicielem wytwórni filmowej Appian Way Prods. Jak donosi portal Deadline, DiCaprio w ostatnich dniach porozumieć miał się ze spółką Apple.

Dzięki współpracy, Appian wyprodukuje dla Apple+ ekranizacje książki Davida Granna Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI oraz stworzy serial na podstawie książki Lśniące dziewczyny

Shining Girls – thriller w formie serialu

Shining Girls to jedna z dwóch ekranizacji, którą w najbliższym czasie zająć ma się firma Appian Way. Nowy serial z udziałem Elizabeth Moss to adaptacja książki Lśniące dziewczyny Lauren Beukes, która kilka lat temu ukazała się nakładem Domu Wydawniczego REBIS

Serial przedstawia losy Kirby, pewnej dziennikarki, która zostaje napadnięta przez nieznanego mężczyznę. Po tym, jak niezidentyfikowany osobnik próbował ją zabić, postanawia sama wymierzyć mu sprawiedliwość. Przy pomocy reportera Dana odnajduje kolejne poszkodowane dziewczyny, którym jednak nie udało się przeżyć. Niebawem okazuje się, że morderca zabija młode dziewczyny, by móc dokonywać podróży w czasie.

Za zaadaptowanie książki do scenariusza serialu odpowiadać będzie Silka Luisa, będąca jednocześnie showrunnerką produkcji. Nieznana jest jeszcze dokładna obsada serialu, ani data premiery produkcji. 

Książkę, na podstawie której powstanie serial, w dobrej cenie kupić można tutaj

Czas krwawego księżyca – film w reżyserii Martina Scorsese

O filmie na podstawie Czasu krwawego księżyca wiadomo natomiast już od pewnego czasu. W produkcji zagrać ma sam Leonardo DiCaprio, a także ceniony i doświadczony Robert De Niro. Reżyserią produkcji zająć ma się z kolei wielokrotnie nagradzany i znany na całym świecie Martin Scorsese

Film przeniesie widzów do Oklahomy, stanu USA, lat 20 XX wieku. To właśnie tam zacznie dochodzić do tajemniczych zaginięć rdzennych Indian pochodzących ze szczepu Osagów. 

Sprawą zaczyna interesować się agencja FBI, która szybko odnajduje powiązania pomiędzy tajemniczymi zabójstwami a złożami ropy znajdującymi się na terenach zamieszkiwanych przez Osagów. 

Na ten moment nieznana jest data premiery filmu z udziałem gwiazd. 

Czas krwawego księżyca – książka

Książka Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI ukazała się w lutym 2018 r. nakładem Wydawnictwa W.A.B. Za reportaż odpowiedzialny jest dziennikarz „New Yorkera” David Grann. Oprócz tej publikacji, autor wydał także książkę Zaginione miasto Z, przedstawiającą losy pułkownika Percy’ego Fawcetta. 

Książkę Czas krwawego księżyca w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI
David Grann1
Okładka książki - Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI

Najgłośniejsza książka non-fiction ostatnich sezonów! Dziennikarz magazynu ,,The New Yorker" i autor bestsellera Zaginione miasto Z na tropie jednej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Lekkie objawy życia
Tomasz Białkowski
Lekkie objawy życia
Centrum śmierci
Tom Shachtman
Centrum śmierci
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Pokaż wszystkie recenzje