Dzika rzeka - emocjonująca opowieść o spływie i porwaniu

Data: 2023-08-10 11:15:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Kultowa już produkcja będąca dramatem przygodowym, utrzymanym w konwencji trzymającego w napięciu thrillera, rozgrywająca się podczas rodzinnego spływu rzecznego, to dzisiejsza propozycja od jednego z kanałów grupy TVN. 

Meryl Streep jako Gail Hartman i Kevin Bacon jako Wade w filmie "Dzika rzeka".  

Film nosi tytuł Dzika rzeka i jest produkcją z roku 1994, która w naszym kraju miała swoją premierę rok później. Film jest ceniona produkcją, mającą na swoim koncie trzy nominacje do filmowych nagród. O czym tym razem opowiada fabuła? Kiedy i gdzie można zobaczyć film? 

Dzika rzeka – opis 

Co to za film Dzika rzeka? Jest to dramat przygodowy w klimacie thrillera, którego bohaterami jest małżeństwo Hartmanów, które przeżywa kryzys. Wakacje na spływie rzecznym, są dla Gail ekspertki w tej dziedzinie i spokojnego Toma ratunkiem ich związków. Spokojny czas spędzony wraz z synem Roarkiem na rzece zmienia się pewnego dnia w koszmar. 

Czytaj również: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Na drodze małżeństwa stają Wade i Terry, którzy nie radzą sobie z rzecznym żywiołem. Zostają uratowani przez Toma, ale okazuje się, że są zbiegłymi bandytami poszukiwanymi przez policję. Zmuszają Gail do bardzo trudnej przeprawy przez rwący nurt rzeki, gdzie czekać ma na nich wspólnik. W obronie rodziny stanąć musi nieporadny do tej pory Tom. 

Dzika rzeka – obsada

Film Dzika rzeka to produkcja amerykańska, w gwiazdorskiej obsadzie. Jako Gail Hartman wystąpiła Meryl Streep, w roli jej męża Toma Hartmana David Strathairn, zaś jako Wade Kevin Bacon i Terry John C. Reilly. W pozostałych rolach: Joseph Mazzello, Benjamin Bratt, William Lucking, Victor Galloway, Elizabeth Hoffman.

Czytaj także: Dzika rzeka, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Curtis Hanson.

Dzika rzeka – gdzie obejrzeć?

Film Dzika rzeka to produkcja z roku 1994, która już wielokrotnie była pokazywana w polskiej telewizji. Film wyemitowany zostanie na antenie TVN 7 w czwartek, 10 sierpnia 2023 roku o godzinie 21:00. Powtórka w środę, 16 sierpnia, o godzinie 0:10, na tym samym kanale. 

Czytaj również: Czarna Pantera – Król może być tylko jeden.

Dzika rzeka - opinie o filmie

Film Dzika rzeka to produkcja, która przypadnie do gustu zwolennikom przygodowych. Chętnie obejrzą go także zwolennicy dramatów i trzymających w napięciu thrillerów. Więcej na temat filmów i seriali znajdziecie w naszym dziale nowości filmowe i serialowe.

Czytaj także: Obietnica - 1 i 2 odcinek streszczenie. Tajemnicze zaginięcie sprzed lat

Film ma na swoim koncie trzy nominacje do filmowych nagród. Są to: Złoty Glob - Najlepsza aktorka w dramacie Meryl Streep; Złoty Glob - Najlepszy aktor drugoplanowy Kevin Bacon; AMERYKAŃSKA GILDIA AKTORÓW FILMOWYCH - Aktor - Najlepsza aktorka w roli głównej Meryl Streep 

Dzika rzeka - książki

Film Dzika rzeka to produkcja w przygodowym, ale dramatycznym stylu, w klimacie klasycznego thrillera. Film nie ma  Powstał zatem na własnym scenariuszu. W zamian polecamy zatem inną książkę, o tytule Poszukiwacz zwłok, której autorem jest Mieczysław Gorzka.

Książkę "Poszukiwacz zwłok" wydawnictwa Czarna owca w dobrej cenie można kupić:

Tagi: filmy w tv, dramaty, przygodowe, thrillery, telewizja, tvn,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje