Empik startuje z abonamentem na książki?

Data: 2018-08-22 00:51:51 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Empik startuje z abonamentem na książki?

W nocy, 21 sierpnia, właściciel sklepu Empik.com wysłał do swoich klientów informacje o zmianie Regulaminu Sklepu Internetowego, która wejdzie w życie 28 sierpnia 2018 roku. W nowym regulaminie znajduje się zapis o nowej usłudze wprowadzanej przez Empik – abonament na e-booki i audiobooki w aplikacji EmpikGO.

Aplikacja EmpikGO uruchomiona została rok temu, a karta Mój Empik – dwa lata temu. – Mój Empik jest w czołówce programów lojalnościowych w Polsce: ma na ten moment ponad 3,3 miliona użytkowników, którzy aktywnie korzystają z karty i z ofert (promocyjnych/personalizowanych) – podkreśla Monika Marianowicz, rzecznik prasowy Empiku. I dodaje: – Klienci programu są bardziej zaangażowani – kupują częściej i mają większą wartość koszyka zakupowego w porównaniu do Klientów nie należących do programu. Przez te dwa lata klienci Mój Empik łącznie zaoszczędzili już 43 miliony złotych! Przygotowaliśmy dla nich ponad 300 mln indywidualnych rekomendacji w programie. Wysokość sprzedaży, która przechodzi przez karty Mój Empik wynosi na ten moment blisko 50% i również wykazuje tendencję wzrostową.

Jak się okazuje, właściciele sklepu Empik mają nowy pomysł na rozwój aplikacji EmpikGO. Już niebawem klienci będą mogli… skorzystać z abonamentu na książki!

Do tej pory w aplikacji EmpikGO klienci mogli czytać książki zakupione w sklepie Empik.com. Niebawem – być może już 28 sierpnia – będzie można skorzystać z abonamentu. Zasady działania podobne są do tych, które oferuje popularne w Polsce Legimi. Abonament w Empiku będzie zaś nieograniczony czasowo. Co to oznacza? Podobnie jak przy abonamencie innych firm, np. usługi Netflix, klienci nie będą zmuszeni do miesięcznego opłacania przez rok należności. Czytelnicy w każdej chwili będą mogli zrezygnować z subskrypcji usługi oferowanej przez Empik.

Jak wyjaśnia sklep w swoim nowym regulaminie, klient będzie miał do wyboru dwa typy abonamentów:. Pierwszy nazywa się „x produktów za y zł miesięcznie”, drugi zaś regulamin określa jako „All you can read/listen”.

Oferta wydaje się kusząca, bowiem w przypadku pierwszej opcji, klient za opłacenie otrzymuje określoną liczbę żetonów. Jeden żeton to jedna książka (w formie e-booka lub audiobooka), a niewykorzystane żetony przechodzą na następny miesiąc.

Druga opcja, z pewnością droższa, oferuje nielimitowany dostęp do tytułów na wszystkich dostępnych urządzeniach.

Podobnie jak przy wspomnianym Legimi, tak i przy abonamencie EmpikGo, do konkretnego konta przypisana będzie konkretna liczba urządzeń, na których korzystać będzie można z abonamentu.

Jak nasz artykuł - i przyszłą usługę Empiku - skomentowała konkurencja? Na swoim profilu na Facebooku, Mikołaj Małaczyński - współzałożyciel Legimi i Prezes Zarządu firmy, napisał: "No hej EmpikGo. Czekaliśmy na Was 5 lat;) Fajnie, że chcecie obok nas budować ten młody rynek. Przydadzą się dodatkowe ręce do pracy! Pomieścimy się"

Ciekawe, czy pod wpływem EmpikGo, firma Legimi dokona zmian w swojej ofercie. Jesteśmy też ciekawi, jakie ceny w swoim abonamencie zaproponuje Empik. Obecnie ceny nie są jeszcze znane, a szczegółowe informacje dotyczące funkcjonalności nowej usługi księgarni dostępne są w obowiązującym od 28 sierpnia regulaminie. Na nasze zapytanie dotyczące subskrypcji otrzymaliśmy odpowiedź, że szczegóły znajdą się w notce prasowej, która wysłana zostanie na przełomie sierpnia i września tego roku. 

Zastanowicie się nad skorzystaniem z nowej oferty Empiku? Myślicie, że abonament EmpikGo się sprawdzi? A może korzystacie już z Legimi i nie planujecie zmiany?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje