reklama

Netflix i TVP połączą siły, by zekranizować powieść Krajewskiego?

Data: 2019-04-01 06:29:26 Autor: Patryk Obarski
News - Netflix i TVP połączą siły, by zekranizować powieść Krajewskiego?

Popularny gigant streamingowy – Netflix – już niebawem może połączyć siły z Telewizją Polską. Chodzi o wspólną produkcję polskiego serialu na platformę amerykańskiego serwisu VOD.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna", trwają właśnie rozmowy TVP z firmą Netflix w sprawie wspólnej produkcji ekranizacji powieści Marka Krajewskiego – Erynie. Planowana adaptacja to historia z odrębnego cyklu powieściowego z komisarzem Edwardem Popielskim w roli głównej.

Erynie przedstawia rozgrywającą się w maju 1939 roku historię ze Lwowa. Wówczas w brutalny sposób zabity zostaje mały chłopak, a po mieście roznosi się wiadomość o rzekomych sprawcach mordu – Żydach. W przeddzień wybuchu wojny miasto ogarnia panika. Żadne dziecko nie może czuć się bowiem bezpieczne.

Mieszkańcy Lwowa mają nadzieję, że sprawcę szybko złapie znany wszystkim komisarz Popieleski. Ten jednak nie zamierza podjąć się prowadzenia tej sprawy. Jednak tylko nietypowy stróż prawa, stosujący dość niekonwencjonalne metody śledcze, będzie umiał uchronić lwowskie dzieci.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy miałaby pojawić się ekranizacja powieści. Rozmowy pomiędzy przedstawicielami obu firm nadal trwają – tym bardziej, że Netflix z chęcią przejąłby prawa do części produkcji Telewizji Polskiej.

Czy współpraca dojdzie do skutku? O tym przekonamy się zapewne już niebawem.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Erynie
Marek Krajewski4
Okładka książki - Erynie

Erynie Marka Krajewskiego zabiera nas do magicznego i pięknego Lwowa w maju 1939 roku. W mieście wybucha chaos spowodowany plotkami o rytualnym mordzie...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Cóś
David Walliams
Cóś
Pokaż wszystkie recenzje