Firefly Lane - nowy serial Netflixa o wielkiej przyjaźni i życiowych rozterkach

Data: 2021-02-03 14:00:02 | Ten artykuł przeczytasz w 7 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś na Netflix premiera nowej serialowej produkcji. Romantyczna, ale i dramatyczna historia wielkiej przyjaźni o tytule Firefly Lane, jest już dostępna. Czas przenieść się w rzeczywistość rozgrywającą się na przestrzeni kiludzisięciu lat, na pewnej ulicy. 

Firefly lane serial

Firefly Lane to słodko-gorzka serialowa opowieść o dorastaniu, wyborach i wielkiej przyjaźni. Opowieść została oparta na książce Kristin Hannah o takim samym tytule. Zabiera nas w pełną zwrotów akcji, radości i rozczarowań historię dwójki na pozór zupełnie rożnych dziewcząt, a potem kobiet. 

Firefly Lane - opis

Akcja serialu rozgrywa się na tytułowej ulicy Firefly Lane, na przestrzeni kiludziesięciu lat. Opowiada historię przyjaźni dwóch dziewcząt. Ten niezwkły związek zaczyna się w wieku nastoletnim i przez długie lata przechodzi swoje wzloty i upadki.

Czytaj również: Firefly Lane – już wkrótce w Polsce ukaże się kolejna powieść Kristin Hannah

A zaczyna się iście bajkowo i nieprawdopodobnie. Nieśmiała i przez nikogo nie zauważana Kate, zostaje pewnego dnia dostrzeżona przez przebojową i nieco zuchwałą Tully. Między dziewczynami rodzi się więź, ale to niespodziewana życiowa tragedia scala ich przyjaźń nierozerwalnym już więzem.

Na przestrzeni trzydziestu lat przyjaciółki są nierozłączne. Mierzą sią z radością i smutkiem, wzlotami i życiowymi upadkami. Jedna z nich stawia na sławę i bogactwo, rezygnując z rodziny, druga zaś wybiera miłość i macierzyństwo. Ich przyjaźń, choć niełatwa, kwitnie, do momentu gdy zostaje wystawiona na ciężką próbę. 

Firefly Lane - obsada

Ko wystąpił w serialu Firefly Lane? W nowej produkcji Netflix udział wzięli, w roli Tully Hart - Katherine Heigl, którą wielu z pamięta z ról w serialu Chirurdzy czy w filmie Brzydka prawda oraz w roli Kate Mularkey - Sarah Chalke, którą możemy oglądać w filmie Niewłaściwa Missy, także dostępnym na Netflix. 

Czytaj również: Netflix zapowiada apokalipsę. Serial "Plemiona Europy" od lutego na platformie

Oprócz tego w serialu zobaczymy Bena Lawsona w roli Johnny'ego Ryana, Ali Skovnye, jako młodą Tully i Roan Curtis w roli młodej Kate. Występują także: Yael Yurman, Quinn Lord, Jason McKinnon, Brandon Jay McLaren i Jon Ecker.

Twórczynią, producentką a zarazem showrunnerem i autorką scenariusza serialu jest Maggie Friedman

Firefly Lane - kiedy premiera?

Kolejna ekranizacja książki i kolejny serial z kobiecymi bohaterkami na Netflix jest już dostępny na platformie Netflix. Wszystkie odcinki pierwszego sezonu ukazały się na Netflixie 3 lutego. Więc już teraz można zasiąć wygodnie w fotelu i zanurzyć się w tę fascynującą i intrygującą opowieść. 

Czytaj również: Listy do M.4 - Trudny przedświąteczny czas, będzie nerwowo

Firefly Lane - ile odcinków?

Firefly Lane, serialowy dramat z nutką romantyzmu to produkcja w pierwszym sezonie składający się aż z 10 odcinków. Każdy z dostępnych dziesiąciu epizodów to seans przewidziany na 60 minut. 

Firefly Lane - lista odcinków, krótki opis

Wszystkie 10 odcinków udostępnionych jest na Netflix od razu, już 3 lutego. Poniżej prezentujemy listę wszystkich odcinków pierwszego sezonu oraz krótkie strzeszczenie kilku z nich. Poniższy fragment może zawierać spojlery. Miejcie to na uwadze czytając. 

Firefly Lane - odc. 1 "Witaj, drogo wybrukowana żółtą kostką" ("Hello Yellow Brick Road")

Tully i Kate poznają się w roku 1974, jako czternastolatki. W roku 1982 robią karierę dziennikarską. Pojawia się sława, złamane serce, a w roku 2003 macierzeństwo jednej z nich. 

Firefly Lane - odc. 2 "Urocza i zabawna" (Oh! Sweet Something")

Ponownie przenosimy się do początków przyjaźni serialowych bohaterek. Tulli przeżywa traumę, co comentuje jej przyjaźń z Kate. W roku 1982 Kate tęskni za swoim szefem, ale on niestety wzdycha do Tully. W roku 2003, jedna z nich zmaga się z nowa pracą, zaś druga walczy, by nie naruszone zostało ich wzajemne zaufanie. 

Firefly Lane - odc. 3 "Tańcząca królowa" ("Dancing Queens")

Ten odcinek opowiada o planowanej zemście, która przychodzi do głowy Tully i Kate w roku 1982. Osiem lat później wychodzi na jaw niezwykle gorąca historia, której śladem kobiety podążają, zaś w 2003 roku spędzają noc w mieście. 

Firefly Lane - odc. 4 "Miłość to pole bitwy" (Love is a Bettlefield")

Wracają burzliwe lata młodości, kiedy to w roku 1974 Tully i Kate kradną torebkę z marihuaną. Sześć lat poźniej Kate walczy o swoją tożsamość studencką, zaś Tully z trudnym profesorem. W roku 2003 Kate dręczą rozterki duchowe, zaś Tully dostrzega w sobie jakieś tajemnicze obawy.

Firefly Lane - odc. 5 "Dziecko w życiu" ("Sweet Child O'Mine")

I ponownie w roku 1974, kiedy to przyjaźń Tully i Kate chwieje się w posadach, z powodu pewnego kłamstwa. W roku 1989 Kate zachodzi w ciążę, martwiąc się, że macierzyństwo zmieni jej życia, ale Tully czeka na poród przyjaciółki, pilnie się do niego przygotowując. Rok 2003 przynosi bolesną stratę, ale i ważne zdarzenia, wywiady i spotkania. 

  • Firefly Lane - odc.6 "Warto się pobrudzić" (Dirty Laundry)
  • Firefly Lane - odc.7 "Podły artykuł" ("Total Eclipse of the Heart")
  • Firefly Lane - odc.8 "Małżeństwo" ("Mawaige")
  • Firefly Lane - odc.9 "Masz dziś urodziny?" (You Say it's Your Birthday?")
  • Fireflay Lane - odc.10 "Auld Lang Syne"

Firefly Lane - 2 sezon 

Na ten moment nieznane są dalsze losy serialu Firefly Lane. Pierwszy sezon pojawił się na platformie Netflix dziś, więc należy sądzić, iż od zaintersowania widzów, zaciekawienia serialem, zależeć będzie decyzja Netflixa, o jego kontynuacji.

Czytaj również: Geniusze i marzyciele. Jan Czochralski – Polski patriota i genialny inżynier...

Firefly Lane - opinie

Firefly Lane to klasyczna obyczajowa, ale i dramatyczna opowieść o przyjaźni, ludzkich wzlotach i upadkach i codziennym życiu. Ze świetnymi kreakcjami aktorskimi. Serial może podobać się miłośnikom takich produkcji, z romansem, zdradą i życiowymi rozterkami w tle. 

Firefly Lane - książki

Firefly Lane to serial, który powstał na podstawia bestselerowej powieści Kristin Hannah o tytule "Firefly Lane", która opowiada historię przyjaźni dwóch z pozoru niepodobnych i nie pasujących do siebie młodych kobiet. Wszystko to znajdziecie w powieści Firefly Lane, którą kupić możecie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Firefly Lane
Kristin Hannah2
Okładka książki - Firefly Lane

Niespokojne lato 1974... Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w łańcuchu pokarmowym społeczności ośmioklasowej szkoły. Nagle, ku jej zdumieniu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Słodziak
Agata Widzowska ;
Słodziak
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje