reklama

Firefly Lane – już wkrótce w Polsce ukaże się kolejna powieść Kristin Hannah

Data: 2020-12-16 11:49:02 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Na początku przyszłego roku w polskim przekładzie ukaże się najnowsza powieść Kristin Hannah. Nietypowo nowa książka – Firefly Lane – ukaże się w dwóch okładkach. 

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Świat Książki

Niebawem w Polsce ukaże się kolejna książka znanej i cenionej amerykańskiej pisarki Kristin Hannah. W naszym kraju autorka znana jest przede wszystkim z bestsellerowych powieści takich jak Słowik czy Zimowy ogród, które ukazały się nakładem Świata Książki. Polska premiera Firefly Lane, powieści pochodzącej z 2008 roku, związana jest z planowaną ekranizacją powieści przez Netflix. 

Firefly Lane – o czym jest nowa książka Kristin Hannah? 

Firefly Lane przenosi czytelników do Ameryki lat 70. Wówczas nastoletnia Kate Mularkey, uczennica ośmioklasowej szkoły, powoli dowiaduje się, czym jest hierarchia społeczna i podział klasowy. Dziewczyna uświadamia sobie, że będąc na samym końcu szkolnego łańcucha pokarmowego, nie zasługuje na niczyją uwagę. Nieoczekiwanie jednak zaprzyjaźnia się z nią Tully Hart – najpiękniejsza i najmądrzejsza dziewczyna w szkole, a może i na świecie! 

Czytaj także: Netflix zekranizuje "Sto lat samotności"

Okazuje się, że ta niespodziewająca i zdumiewająca przyjaźń na zawsze łączy dwie dziewczyny z zupełnie różnych światów. Wraz z wchodzeniem dorosłość i kolejnymi życiowymi problemami, relacja Kate i Tully niejednokrotnie wystawiona zostanie na próbę. To od siły walki kobiet zależeć będzie, czy ich przyjaźń przetrwa. 

Firefly Lane – kiedy premiera?

Firefly Lane to powieść, która pierwotnie na amerykańskim rynku ukazała się w 2008 roku. Polscy czytelnicy dość długo musieli czekać na przekład powieści – wreszcie, po trzynastu latach, powieść będzie można kupić po polsku. 

Czytaj także: Netflix stworzy serial na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk! 

Premiera książki Firefly Lane w Polsce zaplanowana jest na 13 stycznia 2021 roku. Za publikację książki w Polsce odpowiada Wydawnictwo Świat Książki. Wydanie książki po kilkunastu latach nie jest przypadkowe, bowiem kilka tygodni po polskiej premierze powieści, na popularnej platformie Netflix swoją premierę mieć będzie jej filmowa adaptacja. 

Co ciekawe, książka wydana zostanie w dwóch okładkach. Pierwsze wydanie, które ukaże się 13 stycznia, będzie posiadało okładkę pasującą graficznie do dotychczas wydanych przez Świat Książki powieści Hannah. Fani nowego filmu Netflixa będą mieli jednak również możliwość zakupu książki z okładką filmową, na której znajdują się fotosy z najnowszej produkcji. Drugie wydanie dostępne będzie w sprzedaży jednak dopiero od 27 stycznia. 

Kristin Hannah – książki 

Do tej pory Kristin Hannah stworzyła niemal 30 powieści, z czego część z nich ukazała się polskim nakładem. Autorka zadebiutowała w 1991 roku powieścią Wspólnicy, która w Polsce ukazała się w 2000 roku. Od tego czasu książki Hannah nierzadko podbijały listy bestsellerów i były wielokrotnie wznawiane. 

Najnowsza w Polsce powieść – Firefly Lane – dostępna jest już w przedsprzedaży: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Firefly Lane
Kristin Hannah1
Okładka książki - Firefly Lane

Niespokojne lato 1974... Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w łańcuchu pokarmowym społeczności ośmioklasowej szkoły. Nagle, ku jej zdumieniu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje