Firefly Lane

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2021-01-13
Tytuł oryginału: Firefly Lane
Język oryginału: język angielski

Niespokojne lato 1974… Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w łańcuchu pokarmowym społeczności ośmioklasowej szkoły. Nagle, ku jej zdumieniu, najfajniejsza dziewczyna świata wkracza na scenę i chce się z nią zaprzyjaźnić. Tully Hart ma wszystko – piękno, mózg, ambicje.
Z pozoru różnią się tak bardzo, jak tylko dwie osoby mogą się różnić. Kate jest skazana na wieczne pozostawanie tą niefajną i ma kochającą rodzinę, która zawstydza ją na każdym kroku. Tully, otoczona chwałą i nimbem tajemnicy, kryje sekret, który ją niszczy. Zawierają pakt i zostają najlepszymi przyjaciółkami na zawsze; nim minie lato, stają się Tully-i-Kate; jednym, nierozłącznym bytem.

Tagi: Kristin Hannah powieści obyczajowe netflix

Kup książkę Firefly Lane

Opinie o książce - Firefly Lane

Avatar użytkownika - LadyPasja
LadyPasja
Przeczytane:2021-05-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Dziś opowieść dająca nadzieję… „Firefly Lane” Kristin Hannah pięknie wydana przez Wydawnictwo Świat Książki.

To cudowna opowieść o przyjaźni, która potrafi dać ukojenie, która wymaga poświęceń, która daje nadzieję. Niezwykła relacja wiążąca dwie bohaterki Tully i Kate. Dzieli je wiele: doświadczenia życiowe, pragnienia, podejście do życia, usposobienie, łączy tylko jedno, albo aż jedno – przyjaźń. Nić porozumienia, która zrobiła się w niezwykle trudnym okresie życia Tully, która nie raz była wystawiona na próbę. Która ma swoje blaski, ale i cienie, która czasem ciąży.

„-Pamiętasz Firefly Lane? – powiedziała Tully, ściszając głos.

Przez lata te słowa stały się hasłem, rodzajem wytrycha do wspólnych wspomnień. To był ich sposób mówienia sobie, że przyjaźń, która narodziła się, gdy miały czternaście lat – wtedy, gdy młody był David Cassidy i jedna piosenka wystarczała, by się popłakać – będzie trwać zawsze”.

To też opis dwóch rozlicznych relacji córki z matką. Jedne niemal wymarzone, oparte na fundamencie bezpieczeństwa i zaufania, drugie trudne, bolesne, wypaczone przez uzależnienie i niedające nadziei na poprawę. Jak wpłynęły na losy bohaterek? Czy miały wpływ na ich wyboru? Na ich dorosłe życie?

Bardzo mi się podobał sposób przedstawienia tła obyczajowego, zmiany zachodzące w latach 70., w Stanach Zjednoczonych… muzyka, rola kobiety w przestrzeni publicznej, przemiany polityczne… i ich wpływ na dwie młode kobiety, z nadziejami wkraczające w dorosłość.

To opowieść o poszukiwaniu siebie, determinacji w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów, o nastawieniu na sukces i o pasji. Gorąco polecam, bo to ponadczasowa książka o przyjaźni i o kobietach… kobiecych ambicjach, kobiecych przemianach, kobiecych relacjach. To historia mówiąca o namiętności, pasji i sile.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję @Wydawnictwo Świat Książki.

Avatar użytkownika - Agata89
Agata89
Przeczytane:2021-04-27, Przeczytałem, 52 książki 2021, Mam,
Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa
Przeczytane:2021-03-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2021-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021, 52 książki 2021,

Tully i Kate przyjaciolki na dobre i zle. Przyjaznia sie od lat dzieciecych do doroslosci.Kate to przeciatna,nudna i przewidywalna dziewczyna natomiast Tully jest piekna ,ambitna i przebojowa.Dwie rozne osobowosci polaczone na cale zycie .Poznajemy ich przyjazn nie tylko ta piekna i bezproblemowa ale i taka gdzi wydaje sie ,ze juz tylko moment i przyjazn sie rozpadnie. Dobra ksiazka ,z dobra fabula. Momenrtami moze zbyt przewidywalna ale jak to w zyciu.

Magiczna Chwila Tw
Kristin Hannah 0
Okładka ksiązki - Magiczna Chwila Tw

Wzruszająca opowieść o miłości do skrzywdzonego dziecka. W otoczonym lasami miasteczku Rain Valley pewnego dnia pojawia się dziwne, dzikie dziecko z wilczkiem...

Rzeczy, które czynimy z miłości
Kristin Hannah 0
Okładka ksiązki - Rzeczy, które czynimy z miłości

Wzruszająca opowieść o magii i sile macierzyństwa, radości z powrotu do domu oraz poświęceniu własnego dobra w imię miłości Najmłodsza z trzech sióstr...