Fred Claus – brat Świętego Mikołaja. Na pomoc Mikołajowi

Data: 2020-11-12 18:26:03 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet
News - Fred Claus – brat Świętego Mikołaja. Na pomoc Mikołajowi

Fred Claus – brat Świętego Mikołaja to jedna z najbardziej znanych świątecznych komedii. Już niebawem ponadczasowa produkcja ponownie pojawi się w telewizji. 

Coraz bliżej do świąt Bożego Narodzenia, dlatego też już niebawem w telewizji kolejny raz zagoszczą świąteczne komedie familijne. Jedną z nich jest Fred Claus – brat Świętego Mikołaja.

Fred Claus – brat Świętego Mikołaja – opis 

O czym jest film Fred Claus – brat Świętego Mikołaja? Świętego Mikołaja znają chyba niemal wszystkie dzieci na całym świecie. Jednak czy widzą one o tym, że ten miły starszy pan z brodą ma… starszego brata? 

Czytaj także: Ślubne wojny - od przyjaźni do wrogości, a wszystko w imię udanego przyjęcia weselnego 

Fred nigdy nie był tak przebojowy jak Mikołaj. Jego prezenty nigdy nie były także równie trafne, co od Świętego. Zamiast tego – cały czas pakował się w kłopoty, przynosząc zmartwień rodzinie. Kiedy kolejny raz narozrabia, Mikołaj obiecuje mu pomóc, jednak po pewnym warunkiem – za przysługę musi zapłacić pracą w fabryce zabawek na biegunie północnym. 

Fred Claus – brat Świętego Mikołaja – obsada 

Kto wystąpił w filmie Fred Claus – brat Świętego Mikołaja? W tytułowego Freda wcielił się znany aktor Vince Vaughn. W postać Mikołaja wcielił się z kolei Paul Giamatti. 

Czytaj także: Miłość jest wszystkim – Miłosny prezent na Święta Bożego Narodzenia?

Oprócz nich w filmie wystąpili także Miranda Richardson, Kathy Bates, Elizabeth Banks oraz Rachel Weisz (m.in. Na głęboką wodę). 

Fred Claus – brat Świętego Mikołaja – gdzie obejrzeć? 

Film Fred Claus – brat Świętego Mikołaja często zobaczyć można w telewizji w okresie świątecznym. A kiedy pojawi się na telewizyjnej antenie w 2023 roku? W te Święta produkcję pierwszy raz zobaczyć będzie można w niedzielę, 24 grudnia 2023 r. o godz. 14:50 na antenie stacji TVN.

Czytaj także: Kevin sam w domu – popularna produkcja powraca na Święta!

Później film wyemitowany zostanie na TVN Fabuła - w poniedziałek, 25.12.2023 r. o 15:55. Trzeci raz film zobaczą widzowie TVN7 30 grudnia 2023 r. o godz. 17:40.

Fred Claus – brat Świętego Mikołaja – opinie

Fred Claus – brat Świętego Mikołaja to ciekawie zrealizowana komedia, która spodoba się wszystkim fanom opowieści świątecznych takich jak Dash i Lily czy Świąteczne randki. Warto zobaczyć film – nawet jeśli w przeszłości już go widzieliśmy.

Fred Claus – brat Świętego Mikołaja – książka

Film Fred Claus – brat Świętego Mikołaja powstał w reżyserii Davida Dobkina. Niestety, nie istnieje książka, która bezpośrednio nawiązywałaby do fabuły tej produkcji. Zamiast tego polecić możemy inny tytuł – powieść Światło w cichą noc autorstwa polskiej pisarki Krystyny Mirek. Powieść to ciepła i pełna pozytywnych emocji opowieść zachowana w duchu świąt.

Powieść Światło w cichą noc kupić można poniżej:  

Tagi: komedie świąteczne, filmy familijne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje