Ślubne wojny - od przyjaźni do wrogości, a wszystko w imię udanego przyjęcia weselnego

Data: 2022-12-31 10:16:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Komedia w gwiazdorskiej obsadzie, i iście szalonej ślubnej fabule to dzisiejsza wieczorna propozycja od Telewizji Polskiej, od kanału "Pierwszego". Lekka i pełna humoru opowieść o wielkiej przyjaźni i wielkiej ślubnej rywalizacji już dziś do obejrzenia w TV. 

Obrazek w treści Ślubne wojny - od przyjaźni do wrogości, a wszystko w imię udanego przyjęcia weselnego  [jpg] 

Film nosi tytuł Ślubne wojny i amerykańską komedią obyczajową wpisującą się w cykl komedii o tematyce ślubnej. O czym dokładnie opowiada ta komediowa opowieść z roku 2009? Kto jest jej bohaterkami? Kiedy i gdzie można ją zobaczyć? 

Ślubne wojny – opis 

O czym jest film Ślubne wojny? Jest to amerykańska komedia obyczajowa, której bohaterkami są dwie przyjaciółki. Emma Alan i Liv Lerner znają się od dziecka. Obie marzą o pięknym ślubie, obie mają swoje wesele zaplanowane co do szczegółu. Wiedzą, że ma odbyć się w czerwcu, w nowojorskim Hotelu Plaza. Wkrótce razem łapią bukiet ślubny, zaręczają się, a niedługo później ich mężczyźni się im oświadczają. 

      Czytaj również: Kevin sam w domu – popularna produkcja powraca na Święta!

Udają się zatem najmodniejszej organizatorski ślubów i zamawiają dwa ostatnie tygodnie czerwca na ich śluby. Problem w tym, że omyłkowo zostają wpisane na jeden dzień, a żądna z nich nie zamierza zrezygnować z daty ślubu. Wkrótce wielka przyjaźń przeradza się w wielką wrogość, a kobiety zaczynają toczyć ślubną wojnę. 

Ślubne wojny – obsada 

Kto zagrał w Ślubne wojny? Film to produkcja amerykańska, jak już wspominaliśmy, w gwiazdorskiej obsadzie. W roli Liv Kate Hudson, jako Emma Anne Hathaway, w roli Nate'a Bryan Greenberg, a jako Fletcher Chris Pratt

W pozostałych rolach: Steve Howey, Candice Bergen, Kristen Johnston, John Pankow, Michael Arden. Reżyserem filmu jest Gary Winick.

Ślubne wojny – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Ślubne wojny będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Premiera produkcji w telewizji zaplanowana została na antenie TVP 2 na niedzielę, 24 grudnia 2023 r. o godz. 21:05. Film będzie można zobaczyć więc tuż po kolacji wigilijnej. Poza tym powtórkę produkcji będzie można obejrzeć na Dwójce również we wtorek, 26 grudnia 2023 r. o godz. 23:35.

     Czytaj również: Miłość jest wszystkim – Miłosny prezent na Święta Bożego Narodzenia?

Jeśli nie zdążycie zobaczyć produkcji na telewizyjnej antenie, film można obejrzeć także na DVD i platformie Amazon Prime Video. 

Ślubne wojny – opinie

Film Ślubne wojny to produkcja komediowa, wpisująca się w nurt filmów ślubnych. Film przypadnie do gustu przede wszystkim widzom lubiącym takie właśnie zwariowane, ślubne komedie. Warto go obejrzeć choćby dla aktorskiej obsady, która jest naprawdę dobra. 

      Czytaj również: Grinch - zielony marudny stwór powraca by zniszczyć święta 

Film ma na swoim koncie nagrodę filmową - Teen Choice - Ulubiona aktorka komedii Anne Hathaway, a także wiele nominacji do filmowych nagród, ale i antynagród, choćby do Złotej Maliny. 

Ślubne wojny – książka

Film Ślubne wojny to film komediowy, który nie ma swojego odpowiednika książkowego, co oznacza, że powstał na bazie własnego scenariusza. My w zamian proponujemy inną książkę o tytule Obyczaje ślubne w świecie bez granic. Jej autorem jest Peggy Post.

Książkę "Obyczaje ślubne w świecie bez granic", wydawnictwa Cartalia press kupić można poniżej:

Tagi: komedie romantyczne, komedie, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje