Grinch - zielony marudny stwór powraca, by zniszczyć święta

Data: 2021-12-26 10:30:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

W Boże Narodzenie będziemy mogli także przypomnieć sobie także animację, której bohaterem jest dobrze nam znany Grinch, który próbuje zniszczyć święta. Film animowany o takim samym tytule miał premierę kinową trzy lata temu, zbierając kilka nominacji do filmowych nagród. 

Obrazek w treści Grinch - zielony marudny stwór powraca, by zniszczyć święta  [jpg]

Grinch to postać wszystkich nam dobrze znana, bohater powieści, a także filmów i animacji. Dziś powróci do polskiej telewizji za sprawą stacji TVN, która pokaże film animowany o tytule Grinch. Co wiemy o tej produkcji? 

Grinch – opis filmu 

Film Grinch to animowany film familijny, w komediowej świątecznej formie, bazujący na znanej postaci, z równie znanej książki. Jest to animowana wersja filmu Grinch: świąt nie będzie, opowiadająca bardzo podobną historię. Tym razem jednak przenosimy się w niej do Ktosiowa, którego mieszkańcy szykują się do świąt Bożego Narodzenia, jakie bardzo hucznie obchodzą. 

          Czytaj również: Kevin sam w domu – popularna produkcja powraca na Święta!

Jest jednak schowany gdzieś w górach zielony, kosmaty stwór, który nie lubi ludzi i nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. W miasteczku zaś życie sześcioletnia Cindy Lou, która widzi, jak ciężko jej mama pracuje przed świętami i nie bardzo rozumie to wielkie zamieszanie. Wysyła zatem list do Świętego Mikołaja, z prośbą o pomoc. Gdy spotyka Grincha, razem z nim postanawia przejąć podarki Mikołaja, nie wiedząc, że Grinch ma zupełnie inne plany. 

Grinch – obsada filmu

W filmie w roli Grincha, tym razem jedynie głosowo i oczywiście w wersji angielskojęzycznej wystąpił Benedict Cumberbatch, znany z roli Holmesa w serialu Sherlock, a także nowej produkcji Netfliksa Psie pazury. W roli Cindy-Lou Who zaś Cameron Seely, znana z filmów Król rozrywki, The Jim Gaffigan Show.

             Czytaj również: Miłość jest wszystkim – Miłosny prezent na Święta Bożego Narodzenia?

W pozostałych rolach: Rashida Jones, Pharrell Williams, Tristan O'Hare, Kenan Thompson, Sam Lavagnino, Ramone Hamilton, Angela Lansbury.

Reżyserami filmu animowanego są, Yarrow Cheney oraz Scott Mosier.

Grinch – gdzie obejrzeć film

Film Grinch to produkcja, która miała swoją premierę w roku 2018. Tę zabawną i wzruszającą animację w Boże Narodzenie zobaczymy w niedzielę, 24 grudnia 2023 r. o godz. 17:20 na antenie stacji TVN. 

        Czytaj również: Ślubne wojny - od przyjaźni do wrogości, a wszystko w imię udanego przyjęcia weselnego 

Poza tym powtórka wyemitowana zostanie w Nowy Rok, 1 stycznia 2024 r. o 18:15 na TVN7. Widzowie mogą znaleźć go także w sieci - na platformach VOD.

Grinch – opinie o filmie

Film Grinch: Świąt nie będzie to klasyczna produkcja świąteczna, która ma za zadanie nie tylko poprawić widzom nastrój. To także film, przeznaczona dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny. 

            Czytaj również:

Film ma na swoim koncie nominacje do filmowych nagród, w tym: Saturn - Najlepszy film animowany; Critics' Choice - Najlepszy film animowany; Annie - Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż Chris Cartagena; Annie - Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka Danny Elfman - Tyler the Creator; Annie - Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding - Habib Louati i kilka innych. 

Grinch – książki

Film Grinch to produkcja bazująca powieści Dr. Seussa, czyli Theodora Geisela. Polecamy zatem inną książkę, o tytule Nie zapomnisz tych świąt, autorstwa Nany Bekher.

Książkę "Nie zapomnisz tych świąt" (Wydawnictwo Pascal) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje