Quantcast

Fundacja SEXEDPL współpracuje z Uberem. Odtąd Antyprzemocowa Linia Pomocy będzie działała dłużej

Data: 2023-03-13 17:40:11 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Uber – globalna firma ułatwiająca przemieszczanie się ludzi oraz dostarczanie zamówień i ładunków na nowe sposoby, stanowiąca dla wielu osób wygodną alternatywę dla przejazdów taksówkarskich, a także umożliwiająca zamawianie posiłków z pobliskich restauracji – nawiązała właśnie współpracę z fundacją SEXEDPL, której założycielką jest supermodelka Anja Rubik. Uber został partnerem strategicznym Antyprzemocowej Linii Pomocy, która ma wspierać ludzi doświadczających przemocy. W ramach działań linii specjaliści mają kontakt i pracują z osobami będącymi ofiarami przemocy, w razie potrzeby przeprowadzają też interwencje.

Obrazek w treści
ilustracja: Uber, mailing do klientów

„W Uber każdego dnia dokładamy starań, żeby zwiększyć bezpieczeństwo przejazdów i komfort pasażerów. Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. W domu, na imprezie, podczas przejazdu, podczas wakacji. Krótko mówiąc - wszędzie." – podkreśla firma w komunikacie do swoich klientów. 

Czym jest Antyprzemocowa Linia Pomocy?

Jak podkreślają przedstawiciele fundacji SEXEDPL, ofiarą przemocy może paść każdy. Każdy może być jej świadkiem, każdy też może reagować na przemoc i działać przeciwko niej. Uber oraz pracownicy fundacji mają szerzyć wiedzę dotyczącą przeciwdziałania przemocy. Za sprawą strategicznego partnerstwa obu instytucji, Antyprzemocowa Linia Pomocy funkcjonuje częściej i dłużej – od poniedziałku do soboty w godzinach 17:00-21:00. By skorzystać ze wsparcia, należy zadzwonić pod numer 720 720 020.

– Antyprzemocowa Linia Pomocy, którą uruchomiliśmy ponad rok temu, jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć fundacji SexedPL – mówi Anja Rubik – Dzięki niej osoby doświadczające przemocy, będące jej świadkami, ale też ci, którzy ją stosują mogą otrzymać bezpłatne i anonimowe wsparcie ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w przeciwdziałaniu przemocy. Na co dzień w SexedPL skupiamy się nie tylko na leczeniu skutków przemocy, ale też podejmujemy liczne działania, które pomagają zapobiegać przemocy i reagować na nią już na najwcześniejszym etapie. Teraz, dzięki zaangażowaniu naszych partnerów @uber i @vogue.polska , Antyprzemocowa Linia Pomocy SexedPL będzie działać dłużej i także w weekendy. Dla nas jako fundacji to ważny krok, który pozwoli nam wesprzeć jeszcze więcej osób uwikłanych w przemoc.

Uber przeciwko przemocy

Dla Ubera zaangażowanie w działania Fundacji SEXEDPL to także sposób na odbudowanie wizerunku firmy. W lipcu ubiegłego roku do sądu w San Francisco wpłynął pozew przeciwko kierowcom firmy, którzy zostali oskarżeni o molestowanie seksualne. BBC podaje, że oskarżenia wysunęło 550 kobiet. Zarzuty były poważne: porwanie, napastowanie, gwałt. Pozywający podkreślali, że do Ubera już w 2014 r. docierały głosy o tym, że kierowcy napastowali seksualnie i gwałcili pasażerki. Korporacja nie reagowała, wyżej ceniąc rozwój niż bezpieczeństwo podróżujących. 

SEXEDPL – co to za fundacja?

Fundacja SEXEDPL stworzyła platformę, która ma szerzyć wśród ludzi młodych, a także wśród rodziców i dorosłych edukację z zakresu praw człowieka, równości płci, relacji, reprodukcji. Fundacja niesie informacje dotyczące ryzyka związanego z życiem seksualnym, prezentuje seks i seksualność w sposób pozytywny, podkreśla znaczenie wzajemnego szacunku, inkluzywności, równości, empatii i odpowiedzialności.

SEXEDPL – książki

W ramach działań fundacji ukazały się już dwie książki. Pierwsza z nich, zatytułowana #SEXEDPLzawierała przeprowadzone przez Anję Rubik rozmowy dotyczące dojrzewania, miłości i seksu. Druga to przewodnik dla rodziców, dotyczący dorastania w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Publikacja pokazuje również, jak z dziećmi rozmawiać o seksualności. Całkowity zysk ze sprzedaży książki przekazywany jest na działania fundacji SEXEDPL. 

Książkę SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców kupicie w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
#SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców
Anja Rubik2
Okładka książki - #SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców

,,Nikt nikogo nie uczy, jak być rodzicem. W rolę mamy, czy taty trzeba wejść niejako z marszu, a potem na własną rękę szukać dróg w świecie pełnym stereotypów...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje