Gladiator – Legendarna produkcja Ridleya Scotta!

Data: 2020-12-04 15:47:55 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Gladiator to absolutnie hitowy, legendarny film Ridley'a Scotta, reżysera oraz producenta, który na przestrzeni wielu, wielu lat kształtował branżę filmową, wznosząc wszystkie kolejne produkcje na jeszcze wyższy poziom. Co czeka nas w remake'u "Upadku Cesarstwa Rzymskiego"?

Obrazek w treści Gladiator – Legendarna produkcja Ridleya Scotta! [jpg]

Gladiator to amerykański film z gatunku dramat historyczny z 2000 roku w reżyserii Ridley'a Scotta.

Gladiator – opis 

Fabuła filmu Gladiator przenosi widzów do 180 roku naszej ery, ukazując nam zwycięskie zmagania oraz powrót Maximusa, który ma objąć miano cesarza na prośbę samego Marka Aureliusza w razie jego śmierci. Dziedzic tronu Kommodus, postanawia wcześniej pozbyć się konkurenta do władzy.

Jego żona oraz syn zostają zamordowani, a on sam jedynie cudem unika śmierci, jednakże i tak trafia do niewoli. Z niej umiejscowiony został w szkole gladiatorów, gdzie udaje mu się pozyskać sympatię oraz szacunek. 

Czytaj także: Shrek Forever - czwarta część komediowej animowanej serii

Jego występy stają się coraz popularniejsze, w wyniku czego Kommodus chce poddać go jeszcze większym wyzwaniom, które mają go doprowadzić do śmierci. Czy da się jednak zabić takiego wojownika jak Maximus?

Gladiator – obsada 

Kto pojawił się w obsadzie filmu Gladiator? Główną rolę w filmie otrzymał Russell Crowe, aktor doskonale znany fanom Srebrnego Ekranu z takich propozycji jak, chociażby: Ojcowie i córki, Mumia (2017), Dowód życia.

Czytaj także: Krawcowa z Madrytu - dziś premiera 3 i 4 odcinka serialu!

Oprócz nich w produkcji występują również Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed.

Gladiator – gdzie obejrzeć? 

Trudno nie znać Gladiatora, czyli głośny film w reżyserii Ridleya Scotta. Jeśli jednak wciąż nie znacie tej historycznej produkcji lub chcecie przeżyć tę filmową przygodę od nowa - koniecznie włączcie telewizor w nadchodzących dniach! Film zobaczyć będzie można na antenie stacji TVN w piątek, 4 sierpnia 2023 r. o godz. 20:00, a także w poniedziałek, 7 sierpnia br. o 23:35.

Czytaj także: Dziedzictwo 82 streszczenie: Seher zatrzymana przez policję. Yaman obiecuje, że jej pomoże

Poza tym produkcję wyemituje również kanał Fox, gdzie Gladiator pojawi się w środę, 9 sierpnia 2023 r. o godz. 21:05 oraz w sobotę, 12 sierpnia br. o 23:35. Film zobaczyć można również w Internecie – za pośrednictwem platform VOD. 

Gladiator – opinie

Film Gladiator został uznany za jeden z najlepszych obrazów w historii, ten obraz kształtował i kształtuje obraz oraz wyobraźnię wielbicieli filmów, zademonstrują znakomitą grę aktorską oraz występy, które będą prezentowane jako przykłady, jak należy odgrywać określone role w danej sytuacji i warunkach.

Czytaj także: Co nowego na Netflix? Premiery od 4 do 11 sierpnia 2023 roku

Gladiator – książka

Film Gladiator to kolejna niezwykła opowieść opracowana przez Davida Franzoni, Johna Logana oraz Williana Nicholsona, którzy zarysowali świetną historię, która wraz z wykonaniem Ridley'a Scotta, oferuje nam wyjątkowe doświadczenia oraz wrażenia z opowieści. Jeżeli brakować Wam będzie klimatu gladiatorów, być może zdecydujecie się na lekturę książki Spartakus. Gladiator.

Książkę Spartakus. Gladiator kupić można poniżej: 

Tagi: filmy w tv, filmy historyczne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje