Dowód życia – Meg Ryan negocjuje z porywaczem 

Data: 2020-06-30 19:00:16 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Dowód życia to pochodząca z 2000 r. produkcja przedstawiająca losy żony, która za wszelką cenę pragnie odzyskać uprowadzonego męża. 

Obrazek w treścifot. TVN / Paramount /x-news.pl

Dowód życia to film z 2000 r., który przedstawia losy Alice – żony, która dowiaduje się o uprowadzeniu męża przez porywaczy. Kobieta rozpoczyna negocjacje w kwestii okupu. Co jeszcze warto wiedzieć na temat filmu? 

Dowód życia – opis

O czym dokładnie jest film Dowód życia? Peter Bowman jest statecznym mężczyzną w średnim wieku, który prowadzi spokojne życie wraz ze swoją żoną, Alice. Wszystko zmienia się, kiedy mężczyzna zostaje wysłany w Andy, gdzie nadzorować ma budowę w ramach swoich obowiązków zawodowych. 

Początkowo brak kontaktu z mężem nie wzbudza zaniepokojenia kobiety. Inżynier często pracował do późna i miał mało czasu, będąc w terenie, na rozmowy. Kiedy jednak Alice otrzymuje informacje, że Andy opanowane zostały przez rebeliantów, zaczyna się martwić. Niebawem otrzymuje informacje o okupie – jeśli chce odzyskać męża, musi oddać porywaczom 3 miliony dolarów. 

Takiej kwoty, co oczywiste, kobieta nie posiada. Pomóc Alice nie chce także pracodawca Petera, który wysłał go w niebezpieczne miejsce. Żona mężczyzny nie ma zbyt wielu opcji – dlatego zwraca się do byłego wojskowego, Terry'ego Thorne'a, który teraz pracuje jako negocjator. 

Z każdym kolejnym dniem, niepokój narasta, jednak Terry potrafi ją opanować. Tylko dzięki niemu kobiecie udaje się nie rozsypać. I niebawem Alice poczuje coś więcej do negocjatora.

Dowód życia – obsada

Kto wystąpił w filmie Dowód życia? Alice zagrała znana i ceniona aktorka Meg Ryan, z kolei w negocjatora wcielił się Russell Crowe. Oprócz nich w produkcji zagrali także Aleksandr Baluev, Michael Byrne, Michael Kitchen, Laura Escobar oraz Claudia Dammert. 

Czytaj także: Jack Ryan: Teoria chaosu. Analityk w obronie USA

W filmie pojawił się także polski akcent – w postać kierowcy negocjatora Terry’ego wcielił się Zbigniew Zamachowski.

Dowód życia – gdzie obejrzeć?

Klasyczny film Dowód życia zobaczyć będzie można w telewizji w połowie sierpnia. Produkcja wyemitowana zostanie we wtorek, 11 stycznia o 20:00 na antenie TVN 7. 

Czytaj także: U Pana Boga za piecem. Komedia, która się nie starzeje

Film zobaczyć można także w Internecie – za pośrednictwem platform VOD. 

Dowód życia – opinie 

Dowód życia został ciepło przyjęty przez widzów oraz krytyków.  Wielu widzów podkreślało, że produkcja ta łączy dobre kino akcji z dramatem rodzinnym.

Czytaj także: "Cena wolności" – odcinek 17 i 18. Co wydarzy się w ostatnim odcinku serialu? 

Produkcję z 2000 r. to dobre kino akcji. Z całą pewnością film spodoba się fanom filmów sensacyjnych. 

Dowód życia – książka

Scenariusz filmu Dowód życia inspirowany był książką Long march to freedom autorstwa Thomasa Hargrove’a. Publikacja nie została jednak wydana w Polsce.

Czytaj także: "Siostry" - co wydarzy się w 4 i 5 odcinku? 

Zamiast tego możemy polecić Wam inny tytuł – powieść Jack Ryan. Tom 1. Bez skrupułów. Książka opowiada o losach byłego weterana wojskowego, który pod przykrywką zaczyna pracować dla agencji CIA. Niebawem podejmuje się pierwszej ważnej sprawy w terenie. 

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje