Dowód życia – Meg Ryan negocjuje z porywaczem 

Data: 2020-06-30 19:00:16 Autor: Patryk Obarski

Dowód życia to pochodząca z 2000 r. produkcja przedstawiająca losy żony, która za wszelką cenę pragnie odzyskać uprowadzonego męża. 

Obrazek w treścifot. TVN / Paramount /x-news.pl

Dowód życia to film z 2000 r., który przedstawia losy Alice – żony, która dowiaduje się o uprowadzeniu męża przez porywaczy. Kobieta rozpoczyna negocjacje w kwestii okupu. Co jeszcze warto wiedzieć na temat filmu? 

Dowód życia – opis

O czym dokładnie jest film Dowód życia? Peter Bowman jest statecznym mężczyzną w średnim wieku, który prowadzi spokojne życie wraz ze swoją żoną, Alice. Wszystko zmienia się, kiedy mężczyzna zostaje wysłany w Andy, gdzie nadzorować ma budowę w ramach swoich obowiązków zawodowych. 

Początkowo brak kontaktu z mężem nie wzbudza zaniepokojenia kobiety. Inżynier często pracował do późna i miał mało czasu, będąc w terenie, na rozmowy. Kiedy jednak Alice otrzymuje informacje, że Andy opanowane zostały przez rebeliantów, zaczyna się martwić. Nieawem otrzymuje informacje o okupie – jeśli chce odzyskać męża, musi oddać porywaczom 3 miliony dolarów. 

Takiej kwoty, co oczywiste, kobieta nie posiada. Pomóc Alice nie chce także pracodawca Petera, który wysłał go w niebezpieczne miejsce. Żona mężczyzny nie ma zbyt wielu opcji – dlatego zwraca się do byłego wojskowego, Terry'ego Thorne'a, który teraz pracuje jako negocjator. 

Z każdym kolejnym dniem, niepokój narasta, jednak Terry potrafi ją opanować. Tylko dzięki niemu kobiecie udaje się nie rozsypać. I niebawem Alice poczuje coś więcej do negocjatora.

Dowód życia – obsada

Kto wystąpił w filmie Dowód życia? Alice zagrała znana i ceniona aktorka Meg Ryan, z kolei w negocjatora wcielił się Russell Crowe. Oprócz nich w produkcji zagrali także Aleksandr Baluev, Michael Byrne,Michael Kitchen, Laura Escobar oraz Claudia Dammert. 

Czytaj także: Jack Ryan: Teoria chaosu. Analityk w obronie USA

W filmie pojawił się także polski akcent – w postać kierowcy negocjatora Terry’ego wcielił się Zbigniew Zamachowski.

Dowód życia – gdzie obejrzeć?

Film Dowód życia zobaczyć będzie można w telewizji pod koniec czerwca. Produkcja wyemitowana zostanie we wtorek, 30 czerwca o godz. 21:00 na antenie TVN. 

Czytaj także: U Pana Boga za piecem. Komedia, która się nie starzeje

Film zobaczyć można także w Internecie – za pośrednictwem platform VOD. 

Dowód życia – opinie 

Dowód życia został ciepło przyjęty przez widzów oraz krytyków.  Wielu widzów podkreślało, że produkcja ta łączy dobre kino akcji z dramatem rodzinnym.

Czytaj także: "Cena wolności" – odcinek 17 i 18. Co wydarzy się w ostatnim odcinku serialu? 

Produkcję z 2000 r. to dobre kino akcji. Z całą pewnością film spodoba się fanom filmów sensacyjnych. 

Dowód życia – książka

Scenariusz filmu Dowód życia inspirowany był książką Long march to freedom autorstwa Thomasa Hargrove’a. Publikacja nie została jednak wydana w Polsce.

Czytaj także: "Siostry" - co wydarzy się w 4 i 5 odcinku? 

Zamiast tego możemy polecić Wam inny tytuł – powieść Jack Ryan. Tom 1. Bez skrupułów. Książka opowiada o losach byłego wterana wojskowego, który pod przykrywką zaczyna pracować dla agencji CIA. Niebawem podejmuje się pierwszej ważnej sprawy w terenie. 

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.