reklama

U Pana Boga za piecem. Komedia, która się nie starzeje

Data: 2020-06-30 18:08:51 Autor: Piotr Piekarski

U Pana Boga za piecem to już klasyka komedii, która – choć od premiery w 1998 roku minęło już wiele lat – zupełnie się nie starzeje. O czym jest film Jacka Bromskiego? Co warto o nim wiedzieć? 

Obrazek w treści

U Pana Boga za piecem – opis 

O czym jest film U Pana Boga za piecem? To opowieść o młodej Rosjance, Marusi, która trafia do naszego kraju, jadąc autobusem wraz z wieloma handlarzami. Niestety, po drodze autobus zostaje napadnięty, handlarze muszą zapłacić haracz, lecz nie planują poinformować o sprawie policji. Tylko Marusia nie akceptuje przestępstwa i niesprawiedliwości. Przybywa do komisariatu w miasteczku Królowy Most, a tam zostaje zatrzymana do wyjaśnienia sprawy.

Oczywiście, nie jest to takie proste, więc tymczasem, by dziewczyna nie zamieszkała celi na komisariacie, trzeba znaleźć jej lokum. Ostatecznie trafia do domu organisty, przystojnego Witka, który ma skomponować utwór na ślub córki burmistrza. Jako że Marusia ma piękny głos i cudownie śpiewa, rządzący całą okolicą proboszcz pragnie zatrzymać ją w miasteczku aż do dnia ślubu. A że w Królowym Moście rzadzi niemal niepodzielnie...

Dni mijają, Witek coraz mocniej zakochuje się w Marusi. Również i jej podoba się w Królowym Moście, a i Witek nie jest jej obojętny. Jednak sprawy wymuszenia nie zamierza pozostawić odłogiem i sprawy bierze we własne ręce...  

U Pana Boga za piecem – obsada

Kto wystąpił w filmie U Pana Boga za piecem? W produkcji widzowie mogli zobaczyć Krzysztofa Dziermę, Andrzeja Zaborskiego i Irinę Lachinę. I choć nie są to najpopularniejsi polscy aktorzy, widzowie pokochali ich tak bardzo, że wiele lat później powstał film U Pana Boga w ogródku, opowiadający o dalszych losach bohaterów produkcji.  

Czytaj także: „Siostry" – odcinek 4 i 5 – co się wydarzy?

U Pana Boga za piecem – gdzie obejrzeć? 

Film U Pana Boga za piecem w ostatnich dniach czerwca zobaczyć będzie można w telewizji. Produkcja wyemitowana zostanie na antenie telewizyjnej Dwójki we wtorek, 30 czerwca, o godzinie 20:05. 

Czytaj także: "Osiedle RZNiW" – oto nowa książka Remigiusza Mroza. O czym jest?

U Pana Boga za piecem – opinie

Film U Pana Boga za piecem zachwycił widzów bez reszty. Ta lekka, bezpretensjonalna komedia autentycznie bawi, świetnie ukazując codzienność na polskiej prowincji, w której sielskość i przaśność bezlitośnie wdziera się nowoczesność. Niektóry pisali, że U Pana Boga za piecem to nowi Sami swoi. I jest w tym sporo racji. 

U Pana Boga za piecem – książka

Film U Pana Boga za piecem to produkcja, która powstała na podstawie oryginalnego scenariusza. Oznacza to, że nie istnieje książka, która odnosiłaby się do fabuły filmu.

Czytaj także: E-booki w Internecie. Czy pobieranie książek z Internetu jest legalne?

Zamiast tego możemy zaproponować Wam inny tytuł – powieść Danuty Noszczyńskiej Pod dwiema kosami, czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana. To historia niejakiego Mariana Żywotnego. Każdy z nas zna jakieś jego wcielenie, każdy z nas styka się z takim człowiekiem. Danuta Noszczyńska ukazała w swojej książce typowego polskiego karierowicza. Obok jej książki nie sposób przejść obojętnie. 

Książkę Pod dwiema kosami... kupić można w dobrej cenie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pod dwiema kosami, czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana
Danuta Noszczyńska7
Okładka książki - Pod dwiema kosami, czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana

W Marianie już od dzieciństwa tkwi głęboko zakorzeniony kompleks: obraz ojca-pijaka, poczciwej, ale niezbyt przedsiębiorczej matki i doświadczanej na...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje