"Ojcowie i córki" – najważniejsze informacje o filmie

Data: 2020-05-07 20:32:31 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Ojcowie i córki to pochodząca z 2015 roku amerykańska produkcja w reżyserii Gabriela Muccino. O czym jest film?

Obrazek w treści "Ojcowie i córki" – najważniejsze informacje o filmie [jpg]Fot. Justin Lubin / mat. prasowe Kino Świat

Ojcowie i córki to pochodząca z 2015 roku produkcja w reżyserii włoskiego reżysera i scenarzysty Gabriela Muccino. W maju 2020 produkcja wyemitowana została przez Telewizję Polską w ramach tygodniowego wieczornego pasma. O czym jest film?

Ojcowie i córki – opis

Ojcowie i córki to historia, która opowiada o próbie nadrobienia straconych lat i ponownym odzyskiwaniu zaufania. Przedstawione zostają losy Jake’a, popularnego i cenionego pisarza, który jednak wystawiony zostaje na próbę – jego żona bierze udział w wypadku samochodowym, w czasie którego traci życie. Znany autor zostaje pozostawiony sam z pięcioletnią córką.

Niestety, mężczyzna przestaje radzić sobie z rzeczywistością, a co dopiero z dzieckiem. Odejście ukochanej żony sprawia, że pisarz przechodzi załamanie nerwowe. Nie potrafi otrząsnąć się po stracie, przez co jego córka Katie trafia pod opiekę najbliższej rodziny mężczyzny.

Po latach samotności Jake’a i skomplikowanego dzieciństwa Katie, rodzina ponownie spróbuje się scalić. Czy dorosła kobieta będzie potrafiła od nowa nawiązać relację z ojcem?

Ojcowie i córki – aktorzy

W produkcji Muccino występuje plejada gwiazd. W rolach głównych występują Russell Crowe, który wcieli się w postać Jake’a oraz Amanda Seyfried, która zagra Katie.

Oprócz nich w obsadzie znaleźli się Aaron Paul, Diane Kruger, Jane Fonda, Quvenzhane Wallis, Octavia Spencer, Bruce Greenwood, Janet Mctee oraz Kylie Rogers.

Ojcowie i córki – gdzie zobaczyć

Film Ojcowie i córki zobaczyć można na kanale TVP 1 o godzinie 22:20 w niedzielę, 14 listopada 2021 r. Reemisja odbędzie się we wtorek, 16 listopada bieżącego roku, 20 minut po północy na TVP 1. Oprócz tego film zobaczyć można również na serwisie VOD Telewizji Polskiej.

Ojcowie i córki – książka

Chociaż produkcja przedstawia losy pisarza, to sama produkcja nie powstała na podstawie książki. Za scenariusz odpowiada Brad Desch.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje