Gryfia dla Martyny Bundy

Autor: Sławomir Krempa
News - Gryfia dla Martyny Bundy

W Szczecinie podczas uroczystej gali wręczono po raz siódmy Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia. Laureatką została Martyna Bunda za powieść Nieczułość.

Nieczułość to opowieść o bólu, a także o sile kobiet, które mimo przeciwności losu nie poddawały się i z godnością witały każdy nowy dzień. To zwyczajna-niezwyczajna historia przeciętnej wiejskiej rodziny. Niejako na przekór tytułowi wiele w tej opowieści ciepła, a także miłości. Bo pomimo wszystkich upokorzeń, cierpień i przeżyć, zawsze trzy siostry szły ramię w ramię, but w but... – pisze w recenzji zamieszczonej w serwisie Granice.pl Ewelina Żyła. 

Do tegorocznej Nagrody Gryfia nominowane były także: Weronika Gogola i Po trochu, Patrycja Gryciuk i Trzy godziny ciszy, Monika Piątkowska (Prus. Śledztwo biograficzne) oraz Katarzyna Wężyk (Kanada. Ulubiony kraj świata). Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia przyznaje „Kurier Szczeciński”. Pierwszą Laureatkę ogłoszono w 2012 roku. Została nią Magdalena Tulli, uhonorowana za powieść Włoskie szpilki. W kolejnych latach nagrodę otrzymały Zyta Oryszyn, Małgorzata Rejmer, Ewa Winnicka, Anna Janko i Katarzyna Boni.

Gryfia przyznawana jest za najlepszą książkę literacką bądź książkę humanistyczną o wartościach literackich w roku poprzedzającym daną edycję nagrody. To jedyna w Polsce nagroda literacka tego rodzaju, przyznawana wyłącznie pisarkom.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nieczułość
Martyna Bunda
Reklamy
Recenzje miesiąca
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Zakochane Trójmiasto
praca zbiorowa;
Zakochane Trójmiasto
Pokaż wszystkie recenzje