"Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi" - Nastał koniec Zakonu Jedi?

Data: 2020-08-22 15:32:17 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi to ósma numerowana odsłona cyklu Gwiezdne Wojny (ang. Star Wars), prezentująca dalsze losy Rey, próbującej się wyszkolić na Rycerza Jedi.

Obrazek w treści

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi to jeden z największych filmowych hitów całej serii, której sukces finansowy ściśle powiązał się z mocno mieszanym przyjęciem ze względu na kontrowersyjne decyzje fabularne wpływające na cały cykl.

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – opis

Po Przebudzeniu Mocy sytuacja w świecie nieco się wyklarowała, pierwsze poważne starcie jest już za nami, wobec czego Rey zdecydowała się rozpocząć naukę pod okiem Luke'a Skywalkera nie będącego do końca zainteresowanym tym procesem. W tym czasie dzieli się swoimi tragicznymi, wcześniejszymi doświadczeniami.

Kylo Ren czuje upokorzenie, które chce całkowicie przekształcić w siłę za sprawą której będzie w stanie zmiażdżyć siły Rebeliantów, kolejne akcje "nakręcają" go oraz umożliwiają pozyskanie cennych zasobów do wzniesienia Najwyższego Porządku do prawdziwej potęgi.

Czytaj także: "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - najważniejsze informacje o produkcji

Finn oraz Poe Dameron po raz kolejny mogą połączyć siły, próbując zjednoczyć siły naprzeciw potędze opartej o niegdyś wszechpotężne Imperium. Niemniej nie idzie im to łatwo czy przyjemnie, przez co muszą nauczyć się działania w oparciu o swoje i czyjeś błędy.

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – obsada

Kto wystąpił w filmie Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi? Po raz kolejny fabuła koncentrować się będzie wokół losów postaci odgrywanych przez Daisy Ridley (Morderstwo w Orient Expresie, Scrawl, Na Sygnale) oraz Adama Drivera (Co jest grane, Davis?, Nocny uciekinier, Logan Lucky, Raport), na których barkach znalazła się wielka presja.

Czytaj także: "Łotr 1. Gwiezdne wojny" – ukraść plany Gwiazdy Śmierci

Poza nimi znalazły się wielkie lub wschodzące gwiazdy jak Mark Hamill, Carrie Fisher, Andy Serkis, Oscar Isaac czy John Boyega.

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – gdzie obejrzeć? 

Film Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi w będziemy mogli zobaczyć w środę, 2 lutego 2022 roku o godzinie 20:00 na antenie TV Puls oraz 20 minut po północy w piątek, 4 lutego.

Czytaj także: Godzina zemsty – podwójna zemsta komplikuje się...

Film zobaczyć można także w Internecie – na platformie HBO GO. 

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – opinie

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi okazał się sporym sukcesem Clinta Eastwooda oraz wszystkich osób zaangażowanych w cały projekt, który doczekał się dobrego przyjęcia ze strony recenzentów oraz wyśmienitego ze strony zwykłych widzów, którym historia jeszcze mocniej zapadła w pamięć. Naszą recenzję Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi znajdziecie już na naszych łamach.

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – książka

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi doczekał się książki Star Wars: Ostatni Jedi (ang. Star Wars The Last Jedi) stanowiącej rozwinięcie fabularne filmu, dodającego nowe punkty widzenia, pomniejsze zdarzania oraz emocje, których nie można było zademonstrować w filmowym pierwowzorze.

Czytaj także: Zaginiona – odnaleźć porywacza

Książkę Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Star Wars: Ostatni Jedi
Jason Fry1
Okładka książki - Star Wars: Ostatni Jedi

To nie jest tylko książkowa adaptacja filmu Star Wars: Ostatni Jedi. Książka zawiera wiele scen i wątków usuniętych w ostatniej chwili z filmu Rey odnajduje...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje