"Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi" - Nastał koniec Zakonu Jedi?

Data: 2020-08-22 15:32:17 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi to ósma numerowana odsłona cyklu Gwiezdne Wojny (ang. Star Wars), prezentująca dalsze losy Rey, próbującej się wyszkolić na Rycerza Jedi.

Obrazek w treści "Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi" - Nastał koniec Zakonu Jedi? [jpg]

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi to jeden z największych filmowych hitów całej serii, której sukces finansowy ściśle powiązał się z mocno mieszanym przyjęciem ze względu na kontrowersyjne decyzje fabularne wpływające na cały cykl.

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – opis

Po Przebudzeniu Mocy sytuacja w świecie nieco się wyklarowała, pierwsze poważne starcie jest już za nami, wobec czego Rey zdecydowała się rozpocząć naukę pod okiem Luke'a Skywalkera nie będącego do końca zainteresowanym tym procesem. W tym czasie dzieli się swoimi tragicznymi, wcześniejszymi doświadczeniami.

Kylo Ren czuje upokorzenie, które chce całkowicie przekształcić w siłę, za sprawą której będzie w stanie zmiażdżyć siły Rebeliantów, kolejne akcje "nakręcają" go oraz umożliwiają pozyskanie cennych zasobów do wzniesienia Najwyższego Porządku do prawdziwej potęgi.

Czytaj także: "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - najważniejsze informacje o produkcji

Finn oraz Poe Dameron po raz kolejny mogą połączyć siły, próbując zjednoczyć siły naprzeciw potędze opartej o niegdyś wszechpotężne Imperium. Niemniej nie idzie im to łatwo czy przyjemnie, przez co muszą nauczyć się działania w oparciu o swoje i czyjeś błędy.

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – obsada

Kto wystąpił w filmie Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi? Po raz kolejny fabuła koncentrować się będzie wokół losów postaci odgrywanych przez Daisy Ridley (Morderstwo w Orient Expresie, Scrawl, Na Sygnale) oraz Adama Drivera (Co jest grane, Davis?, Nocny uciekinier, Logan Lucky, Raport), na których barkach znalazła się wielka presja.

Czytaj także: "Łotr 1. Gwiezdne wojny" – ukraść plany Gwiazdy Śmierci

Poza nimi znalazły się wielkie lub wschodzące gwiazdy jak Mark Hamill, Carrie Fisher, Andy Serkis, Oscar Isaac czy John Boyega.

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – gdzie obejrzeć? 

Film Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi w będziemy mogli zobaczyć w piątek, 17 lutego 2023 roku o godzinie 21:05 na antenie Polsatu. W tym samym miejscu pojawi się powtórka w niedzielę, 19 lutego 00:50.

Czytaj także: Godzina zemsty – podwójna zemsta komplikuje się...

Film zobaczyć można także w Internecie – na platformie Disney+. 

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – opinie

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi okazał się sporym sukcesem Clinta Eastwooda oraz wszystkich osób zaangażowanych w cały projekt, który doczekał się dobrego przyjęcia ze strony recenzentów oraz wyśmienitego ze strony zwykłych widzów, którym historia jeszcze mocniej zapadła w pamięć. Naszą recenzję Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi znajdziecie już na naszych łamach.

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi – książka

Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi doczekał się książki Star Wars: Ostatni Jedi (ang. Star Wars The Last Jedi) stanowiącej rozwinięcie fabularne filmu, dodającego nowe punkty widzenia, pomniejsze zdarzania oraz emocje, których nie można było zademonstrować w filmowym pierwowzorze.

Czytaj także: Zaginiona – odnaleźć porywacza

Książkę Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi kupić można poniżej: 

Tagi: gwiezdne wojny, science-fiction, fantasy, star wars, kontynuacja filmu,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Star Wars: Ostatni Jedi
Jason Fry1
Okładka książki - Star Wars: Ostatni Jedi

To nie jest tylko książkowa adaptacja filmu Star Wars: Ostatni Jedi. Książka zawiera wiele scen i wątków usuniętych w ostatniej chwili z filmu Rey odnajduje...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje