"Haker" – uratować świat przed zagładą

Data: 2020-07-13 10:17:01 Autor: pobarski

Haker to pochodząca z 2015 r. produkcja, która przedstawia losy utalentowanego hakera komputerowego, który rozpoczyna współpracę z agentami, by odnaleźć przestępców. 

Obrazek w treścifot. TVN/Universal / x-news.pl

Haker to amerykański film sensacyjny z udziałem światowych gwiazd. Produkcja przedstawia losy znanego hakera, który – by odzyskać wolność – rozpoczyna współpracę z rządem USA i Chin. 

Haker – opis

Film Haker przybliża losy Nicka Hathwaya, który przebywa w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok 15 lat pozbawienia wolności za cyberprzestępstwa. Nick jest bowiem piekielnie utalentowanym hakerem, który niejednokrotnie udowodnił, że w sieci zdoła zdziałać cuda. 

Tymczasem w Chinach dochodzi do wybuchu jednego z reaktorów w elektrowni atomowej. Okazuje się, że powodem był cyberatak przeprowadzony przez grupę internetowych terrorystów. 

Atak na elektrownie nie tylko sieje panikę wśród lokalnych mieszkańców, ale prowadzi także do zamętu na międzynarodowym rynku finansowym. Komuś bardzo zależy bowiem na tym, by doprowadzić do giełdowego krachu i załamania gospodarki światowych mocarstw. 

By powstrzymać sytuację, rząd Chin i USA dokonują negocjacji. Niebawem Nick pomóc ma w odnalezieniu sprawców ataku. Jeśli się mu to uda, wyjdzie na wolność.

Haker – obsada

Kto wystąpił w filmie Haker? W roli głównej pojawi się Chris Hemsworth, który wcielił się w postać icka Hathawaya. U boku popularnego aktora pojawiła się Viola Davis oraz Wei Tang. 

Czytaj także: "La Bandida": Martin skazany na śmierć. Co wydarzy się w 11 i 12 odcinku? 

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Leehom Wang, Holt McCallany, Andy On oraz Christian Borle. 

Haker – gdzie obejrzeć? 

Film Haker wyemitowany zostanie w telewizji w poniedziałek, 13 lipca o godz. 21:00 na antenie stacji TVN. Film zobaczyć będzie można także 24 lipca na TVN Fabuła o 23:20. 

Czytaj także: Wołyń zdradzony. Historia pełna krwi

Oprócz tego produkcja dostępna jest także w internecie – za pośrednictwem serwisów VOD.

Haker – opinie

Film Haker otrzymał dość mieszane opinie w sieci. Część widzów podkreślała, że Hemsworth nie pasował do roli, którą przyszło mu odegrać, a fabuła okazała się dość mało realistyczna. Inni Internauci z kolei podkreślali, że jest to ciekawe i dynamiczne kino akcji. 

Haker – książka

Film Haker powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje książka, która nawiązywałaby do fabuły tej produkcji. Zamiast tego możemy polecić Wam jednak inny tytuł – powieść Darknet Ursuli Poznanski. Powieść przedstawia perypetie dwójki śledczych, którzy muszą rozwiązać sprawę brutalnego zabójstwa, które wykonane zostało na zlecenie anonimowego internauty. 

Książkę Darknet kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje