Niebawem w Polsce nowy Green!

Data: 2018-10-09 17:42:12 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Niebawem w Polsce nowy Green!

Pięć dni temu w Stanach Zjednoczonych swoją premierę miała książka pod tytułem An Absolutely Remarkable Thing. Jest to kolejna książka autorstwa Green… Hanka Greena!

Hank Green to młodszy z braci Zielonych. Jego starszy brat – John Green – to popularny autor książek młodzieżowych, który od lat cieszy się sporym uznaniem, dzięki swoim książkom dla młodzieży. Dwie z nich – Gwiazd naszych wina i Papierowe miasta zostały zekranizowane i odniosły kasowy sukces w kinowych box office.

25 września w USA premierę miała powieść An Absolutely Remarkable Thing autorstwa młodszego z braci. Jest to powieść fantastyczna, która opowiada historię 23-letniej April May, która wplątana zostaje w tajemniczą sprawę gigantycznych, pojawiających się na całym świecie rzeźb. Wraz z przyjacielem Andym, wrzucają do sieci filmik, w którym przedstawiają swoje znalezisko — hybrydę Transformera, samuraja i posągu. Kiedy filmik staje się viralem, April staje pośrodku prawdziwego międzynarodowego huraganu medialnego.

April May musi przywyknąć do nowej roli i… rozwiązać zagadkę pojawiających się tajemniczych rzeźb-robotów nazywanych Carlami…

Premiera książki Hanka Greena wzbudza za oceanem wiele emocji. Nie tylko ze względu na więzy krwi łączące Hanka z Johnem Greenem, ale także dzięki sprezentowanej przez starszego brata szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej. John Green zrobił swojemu bratu niespodziankę i zadbał o to, by reklamy książki pojawiły się m.in. na billboardach, czy na stadionach, na które w dzieciństwie chodzili razem bracia.

Nieznana jest jeszcze polska premiera książki, choć dowiedzieliśmy się już, że prawa do tytułu zakupiło w Polsce jedno z wydawnictw. Książkę Hanka Greena nie wyda jednak z całą pewnością Wydawnictwo Bukowy Las – odpowiedzialny za większość najważniejszych tytułów autorstwa Johna Greena, jak Szukając Alaski, 19 razy Katherine, czy Will Grayson, Will Grayson. Nasza redakcja wysłała pytanie w sprawie tej książki do jednego z wydawców.

Fot. Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Papierowe miasta
John Green28
Okładka książki - Papierowe miasta

Bestseller ,,New York Timesa" Powieść jednego z najpopularniejszych obecnie autorów literatury młodzieżowej, który w USA został uznany autorem...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje