Niebawem w Polsce nowy Green!

Autor: mojebestsellery
News - Niebawem w Polsce nowy Green!

Pięć dni temu w Stanach Zjednoczonych swoją premierę miała książka pod tytułem An Absolutely Remarkable Thing. Jest to kolejna książka autorstwa Green… Hanka Greena!

Hank Green to młodszy z braci Zielonych. Jego starszy brat – John Green – to popularny autor książek młodzieżowych, który od lat cieszy się sporym uznaniem, dzięki swoim książkom dla młodzieży. Dwie z nich – Gwiazd naszych wina i Papierowe miasta zostały zekranizowane i odniosły kasowy sukces w kinowych box office.

25 września w USA premierę miała powieść An Absolutely Remarkable Thing autorstwa młodszego z braci. Jest to powieść fantastyczna, która opowiada historię 23-letniej April May, która wplątana zostaje w tajemniczą sprawę gigantycznych, pojawiających się na całym świecie rzeźb. Wraz z przyjacielem Andym, wrzucają do sieci filmik, w którym przedstawiają swoje znalezisko — hybrydę Transformera, samuraja i posągu. Kiedy filmik staje się viralem, April staje pośrodku prawdziwego międzynarodowego huraganu medialnego.

April May musi przywyknąć do nowej roli i… rozwiązać zagadkę pojawiających się tajemniczych rzeźb-robotów nazywanych Carlami…

Premiera książki Hanka Greena wzbudza za oceanem wiele emocji. Nie tylko ze względu na więzy krwi łączące Hanka z Johnem Greenem, ale także dzięki sprezentowanej przez starszego brata szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej. John Green zrobił swojemu bratu niespodziankę i zadbał o to, by reklamy książki pojawiły się m.in. na billboardach, czy na stadionach, na które w dzieciństwie chodzili razem bracia.

Nieznana jest jeszcze polska premiera książki, choć dowiedzieliśmy się już, że prawa do tytułu zakupiło w Polsce jedno z wydawnictw. Książkę Hanka Greena nie wyda jednak z całą pewnością Wydawnictwo Bukowy Las – odpowiedzialny za większość najważniejszych tytułów autorstwa Johna Greena, jak Szukając Alaski, 19 razy Katherine, czy Will Grayson, Will Grayson. Nasza redakcja wysłała pytanie w sprawie tej książki do jednego z wydawców.

Fot. Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Papierowe miasta
John Green
Recenzje miesiąca
Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka
Czego uszy nie widzą
Kołysanka z Auschwitz
Mario Escobar
Kołysanka z Auschwitz
Uciec jak najbliżej
Barbara Ciwoniuk
Uciec jak najbliżej
Pokaż wszystkie recenzje