Niebawem w Polsce nowy Green!

Data: 2018-10-09 17:42:12 Autor: pobarski
News - Niebawem w Polsce nowy Green!

Pięć dni temu w Stanach Zjednoczonych swoją premierę miała książka pod tytułem An Absolutely Remarkable Thing. Jest to kolejna książka autorstwa Green… Hanka Greena!

Hank Green to młodszy z braci Zielonych. Jego starszy brat – John Green – to popularny autor książek młodzieżowych, który od lat cieszy się sporym uznaniem, dzięki swoim książkom dla młodzieży. Dwie z nich – Gwiazd naszych wina i Papierowe miasta zostały zekranizowane i odniosły kasowy sukces w kinowych box office.

25 września w USA premierę miała powieść An Absolutely Remarkable Thing autorstwa młodszego z braci. Jest to powieść fantastyczna, która opowiada historię 23-letniej April May, która wplątana zostaje w tajemniczą sprawę gigantycznych, pojawiających się na całym świecie rzeźb. Wraz z przyjacielem Andym, wrzucają do sieci filmik, w którym przedstawiają swoje znalezisko — hybrydę Transformera, samuraja i posągu. Kiedy filmik staje się viralem, April staje pośrodku prawdziwego międzynarodowego huraganu medialnego.

April May musi przywyknąć do nowej roli i… rozwiązać zagadkę pojawiających się tajemniczych rzeźb-robotów nazywanych Carlami…

Premiera książki Hanka Greena wzbudza za oceanem wiele emocji. Nie tylko ze względu na więzy krwi łączące Hanka z Johnem Greenem, ale także dzięki sprezentowanej przez starszego brata szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej. John Green zrobił swojemu bratu niespodziankę i zadbał o to, by reklamy książki pojawiły się m.in. na billboardach, czy na stadionach, na które w dzieciństwie chodzili razem bracia.

Nieznana jest jeszcze polska premiera książki, choć dowiedzieliśmy się już, że prawa do tytułu zakupiło w Polsce jedno z wydawnictw. Książkę Hanka Greena nie wyda jednak z całą pewnością Wydawnictwo Bukowy Las – odpowiedzialny za większość najważniejszych tytułów autorstwa Johna Greena, jak Szukając Alaski, 19 razy Katherine, czy Will Grayson, Will Grayson. Nasza redakcja wysłała pytanie w sprawie tej książki do jednego z wydawców.

Fot. Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Papierowe miasta
John Green27
Okładka książki - Papierowe miasta

Bestseller ,,New York Timesa" Powieść jednego z najpopularniejszych obecnie autorów literatury młodzieżowej, który w USA został uznany autorem...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje