„Hitler i naziści: Sąd nad złem” – intrygujący serial dokumentalny już dziś na Netfliksie

Data: 2024-06-05 08:58:01 | aktualizacja: 2024-06-05 02:38:44 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

II wojna światowa była niezwykle trudnym wydarzeniem w dziejach nie tylko Europy, ale też całego świata. Już dziś na Netfliksie swoją premierę ma serial dokumentalny, który pokazuje w jaki sposób Hitler wraz ze swoją partią zdobył tak ogromną władzę i jak to się skończyło.

Kadr z serialu "Hitler i naziści: Sąd nad złem" fot. Netflix / materiały prasowe

Hitler i naziści: Sąd nad złem to wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych serial dokumentalny. Za jego reżyserię odpowiada Joe Berlinger

Hitler i naziści: Sąd nad złem – o czym jest serial? Opis

Hitler i naziści: Sąd nad złem to serial dokumentalny, który ukazuje w jaki sposób Adolf Hitler i jego partia zdobyli władzę w Niemczech, a następnie wprowadzili rządy terroru i zniszczenia. Produkcja rozpoczyna się jeszcze w czasach sprzed II wojny światowej, kiedy to ideologia nazistowska zaczęła narastać. 

Przeczytaj także: „Rekiny w Sekwanie” – francuski thriller już dziś na Netfliksie!

Serial następnie przedstawia w jaki sposób Hitler umacniał swoją władzę poprzez manipulacje polityczne, propagandę oraz brutalne eliminowanie przeciwników. Skupia się on wielu trudnych, acz kluczowych wydarzeniach takich jak Holokaust. Produkcja pokazuje również procesy norymberskie, które miały na celu rozliczenie zbrodni wojennych popełnionych przez nazistowskich liderów. 

Poniżej możecie obejrzeć zapowiedź serialu: 

Hitler i naziści: Sąd nad złem – kiedy premiera w serwisie Netflix?

Serial dokumentalny Hitler i naziści: Sąd nad złem właśnie trafił na platformę streamingową Netflix. Premiera odbyła się dzisiaj – 5 czerwca 2024 roku – w godzinach porannych. 

Przeczytaj także: MAX zamiast HBO Max? Nowa platforma streamingowa już wkrótce w Polsce. Ile będzie kosztować abonament?

Jest to oryginalna produkcja stworzona przez Netfliksa. To oznacza, że nie będzie jej można obejrzeć nigdzie poza platformą streamingową.

Hitler i naziści: Sąd nad złem – obsada

Hitler i naziści: Sąd nad złem to serial dokumentalny, który zawiera elementy fabularyzowane. W postać Adolfa Hitlera wcielił się więc Károly Kozma. Aktor występował w produkcjach takich jak: Złote życie, Z czystym sercem, czy też Kojot.

W pozostałych rolach występują: Balázs Kató, Soma Zámbori, Barnabás Bergendi, István Dankó, Lajos Széll Horváth, Anna Szilvási,  Anna Eszter Figetzky, Gábor Sótonyi i inni. 

Przeczytaj także:


Tagi: seriale netflix, seriale dokumentalne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje