Indiana Jones i ostatnia krucjata. Wielka przygoda na ekranie

Data: 2020-06-20 20:32:18 Autor: Piotr Piekarski

Indiana Jones i ostatnia krucjata to kultowy film z Harrisonem Fordem i Seanem Connerym, jedna z najbardziej znanych (i udanych) produkcji utrzymanych w nurcie Kina Nowej Przygody. O czym jest film i czy jest inspirowany na książce?

Obrazek w treści

Indiana Jones i ostatnia krucjata to film, który znają chyba wszyscy. To trzeci film z serii o przygodach poszukiwacza przygód i skarbów, wykładowcy archeologii, który tym razem poszukiwał będzie... Świętego Graala.

Indiana Jones i ostatnia krucjata – opis

Jest rok 1938. Popularny wśród studentów wykładowca archeologii, Indiana Jones, otrzymuje zaproszenie do udziału w ekspedycji mającej na celu odszukanie Świętego Graala. Walter Donovan, kolekcjoner dzieł sztuki, jest w posiadaniu artefaktu, który wskazywać może miejsce ukrycia relikwii. Nie wszystkie jednak informacje są jasne. Jones jest ateistą – niespecjalnie więc ma ochotę mieszać się w poszukiwanie przedmiotu mającego tak duże znaczenie dla osób wierzących, nie bardzo też wierzy w jego istnienie. Rzecz w tym, że jeden z członków ekspedycji poszukujacej Graala zaginął. Człowiekiem tym jest... ojciec Indy'ego. 

Czytaj także: E=mc2. Filozof i gangster

Indy od dawna nie widział się z ojcem, nie może jednak pozostawić go na pastwę losu. Dołącza do muzealnika Marcuda Brody'ego i odwiedza Wenecję – tam mieścić się ma miejsce pochówku rycerza, który niegdyś miał odnaleźć kielich. Pomoca służą mu notatki ojca dotyczące poszukiwania Świętego Graala. W Wenecji Indy poznaje doktor Elsę Schneider, która odegra sporą rolę w całej historii.

Indiana Jones i ostatnia krucjata – obsada

Indiana Jones i ostatnia krucjata to film, w którym zobaczymy całą plejadę gwiazd. Sean Connery i Harrison Ford, Denholm Elliot i Allison Doody, John Rhys-Davies oraz Julian Glover gwarantują znakomitą rozrywkę.

Indiana Jones i ostatnia krucjata – gdzie zobaczyć?

Film Indiana Jones i ostatnia krucjata dość często emitowany jest w telewizji. Zobaczymy go między innymi w czwartek, 15 kwietnia  o godzinie 23:00 na antenie Super Polsatu. Reemisja odbędzie się dzień później, w piątek 16 kwietnia o godzinie 20:05.

Indiana Jones i ostatnia krucjata – opinie

Film Indiana Jones i ostatnia krucjata to pozycja kultowa. Zabawna, efektowna, świetnie zagrana – cykl o Indianie Jonesie to jedna z najbardziej charakterystycznych produkcji nurtu Kina Nowej Przygody. Warto ten film zobaczyć, warto do niego powrócić, jeśli już go widzieliście.

Indiana Jones i ostatnia krucjata – książka

Ale przygody Indiany Jonesa możecie również poznawać za sprawą książek. Między innymi za sprawą publikacji Indiana Jones powraca, w której zawarte zostały wszystkie trzy pierwsze kinowe przygody archeologa – Indiana Jones i ostatnia krucjata, a także Indiana Jones i świątynia zagłady. 

Czytaj także: Zniewolony – wszystkie informacje o filmie

Książek o Indianie Jonesie szukajcie w bibliotekach. W księgarniach natomiast znajdziecie powieść kryminalną Ślepy archeolog, w której archeolożka Marta Guzowska zaprezentowała zupełnie nowego bohatera – niewidomego badacza, Toma Marę, który ma pamięć absolutną i bardzo wyostrzone zmysły. 

Książkę Ślepy archeolog kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Indiana Jones powraca
Campbell Black, James Kahn, Rob Mac Gregor0
Okładka książki - Indiana Jones powraca

Trzy największe sfilmowane przygody Indy?ego, po raz pierwszy w Polsce w wersji książkowej. Edycja związana z premierą kinową 4. części przygód Indiany...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo